Antykwariat Epicki > sztuka

sztuka

Podróże po szufladzie

Pięknie, starannie wydana pozycja - gratka dla bibliofilów i miłośników sztuki. Bogactwo ilustracji uprzyjemnia i uzupełnia odbiór tekstu, ułożonego w - na poły filozoficzny, na poły historyczno-obyczajowy - esej, podzielony na części tematyczne. Jest to charakterystyczna dla Andrzeja Banacha forma przekazu, która urzeka kolejne pokolenia czytelników.

80,00 
Andy Warhol. Życie i śmierć

Książka Bockrisa to fascynująca biografia człowieka-legendy, prekursora popartu, najsłynniejszego i najbardziej kontrowersyjnego amerykańskiego artysty. Warhol zrewolucjonizował współczesną sztukę wykorzystując jako źródło inspiracji przedmioty codziennego użytku, fotografie znanych ludzi, slogany reklamowe. Jego powielane reprodukcje puszki Campbella i zdjęcia Marilyn Monroe, początkowo uznane za kicz, są dziś wystawiane w galeriach sztuki na całym świecie. Ale Warhol prowokował nie tylko jako artysta. Ten zamknięty w sobie i podobno chorobliwie nieśmiały człowiek również swoje prywatne życie zmienił w nieustanny happening. Tworzył ikony popkultury i szybko sam stał się ikoną. W latach 60. i 70. był bożyszczem artystycznej bohemy Nowego Jorku. Dlatego "Andy Warhol. Życie i śmierć" jest także pełną pikantnych szczegółów opowieścią o ludziach blisko związanych z Warholem, o muzykach, malarzach i oryginałach, których zawsze przyciągał jak magnes. Książka Bockrisa to nie tylko biografia genialnego artysty, ale też niezwykły portret pokolenia Trumana Capote'a, Lou Reeda i Nico.

110,00 
Architektura Rumunii

Malutka książeczka z serii "Mała encyklopedia architektury", zawierająca niemal sto budowli charakterystycznych dla architektury Rumunii, wraz z opisami, zdjęciami i planami obiektów.

6,00 
Art (Sztuka)

Bogato ilustrowany przewodnik po sztuce. Od dawnych i współczesnych mistrzów po kluczowe ruchy i style - odkryj, jak powstawały arcydzieła i gdzie można je oglądać. Niniejszy przewodnik jest doskonałym "towarzyszem" podczas zwiedzania muzeów i galerii.

70,00 
Artur Grottger. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 44

Jeden z czołowych przedstawicieli romantyzmu w malarstwie polskim. Studia artystyczne we Lwowie (1848-52), w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1852-54) i w akademii w Wiedniu (1855-58). W 1858 był w Monachium, gdzie zapoznał się z kartonami W. Kaulbacha i M. von Schwinda. Pod ich wpływem wykonał pierwsze cykle kartonów Szkoła szlachcica oraz Wczoraj-Dziś-Jutro. Po powrocie do Polski (1865) przebywał w Małopolsce. W końcu 1866 wyjechał do Francji.

25,00 
Bachantka na panterze. Historia zakazanej miłości śląskiego rzeźbiarza i jego pięknej modelki

"Bachantka na panterze" - to prawdziwa perełka; pierwsza w dziejach literatury powieść historyczna o rzeźbiarzu Theodorze Erdmannie Kalide, nazywanym „śląskim Michałem Aniołem”. Urodził się w roku 1801, w Chorzowie na Górnym Śląsku. Jego talent bardzo szybko zauważono i wysłano go, jako osiemnastolatka, na stypendium do Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Tam powstawały jego wielkie dzieła, takie jak "Śpiący lew", "Chłopiec z łabędziem" i "Dziewczynka z lirą", ale przede wszystkim "Bachantka na panterze" - jedna z najwspanialszych, najbardziej śmiałych, kontrowersyjnych rzeźb w historii sztuki.

21,00 
Będę to fotografował w kolorach. Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa

Album niezwykłych zdjęć Stanisława Wilhelma Lilpopa. Był on prawdopodobnie pierwszym polskim fotografem wykonującym kolorowe zdjęcia w technice autochromu. Z całą pewnością jako pierwszy w Polsce (w 1909 roku) wprowadził kolor do fotografii stereoskopowej. W publikacji znalazło się ponad 200 fotografii z lat 1908-1930, z czego ponad 80 w technice 3D.

99,00 
Boznańska. Non finito

Olga Boznańska. Najwybitniejsza malarka epoki. Obywatelka świata. Jej portrety intrygowały, niepokoiły, obnażały duszę malowanej osoby. Nie uznawała banalnego piękna. Charakter, emocje, uczucia były dla niej ważniejsze niż uroda modeli. Po Paryżu chodziła w sukni giupiurowej z trenem pełnym falban i plis. Wzbijał się za nią tuman kurzu. Na głowie miała olbrzymi, sinoczarny wał włosów wysoko w kok zaczesanych. Na nim „czarne gniazdo z dżetów i flaneli podpięte wysoko z tyłu kwiatami, spod którego spływały czarne strusie pióra”. Wyglądała jak „posąg wyjęty na chwilę z ciemności piramidy”. Przez trzydzieści lat malowała w pracowni przy Boulevard Montparnasse. Bywali tam m.in. Zofia Stryjeńska, Mela Muter, Wojciech Kossak, Artur Rubinstein. Pojawiała się Maja Berezowska „ze swoimi kochasiami”.

39,00 
Da Vinci. Klasycy sztuki.

Nowa seria, poświęcona wielkim mistrzom i kierunkom w malarstwie od średniowiecza do końca XX wieku, przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej. Z treścią każdego tomu, zawierającego syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst historyczny i artystyczny lub analizę poszczególnych dzieł. Korzystanie z książki ułatwiają kolorowe paski na marginesie każdej strony.

18,00 
Edgar Degas

Kolejny album z serii "W kręgu sztuki", prezentujący twórczość słynnego paryskiego malarza - Edgara Degasa. Wydanie zawiera notkę biograficzną, krótkie kalendarium życia i twórczości oraz liczne reprodukcje wraz ze zwięzłym przedstawieniem.

15,00 
Estetyka współczesności

Przewodnik po estetyce XX w. autorstwa prof. Marii Gołaszewskiej (1926-2015).

40,00 
Gedruckte Kunst (Sztuka druku)

Znakomite opracowanie dla kolekcjonerów, traktujące o sztuce, technikach oraz historii druku. Szczegółowo opisuje poszczególne sposoby druku i tworzenia ilustracji, wskazuje na różnice pomiędzy konkretnymi artystami (np. drzeworytnicy z XVI wieku), zawiera opisy maszyn drukarskich. Nie skupia się przy tym tylko i wyłącznie na kontynencie europejskim, poruszając również rzadko opisywane techniki druku azjatyckiego. Liczne ilustracje czarno-białe, kolorowa wkładka.

50,00 
Happening

Happeniści wypowiedzieli walkę artystycznym i społecznym ograniczeniom. Dla artystów domagali się swobody działań twórczych, wolności wyboru środków wyrazu i sposobów ich wykorzystania. Podjęli się wyzwolić jednostkę z krępujących ją schematów współżycia, które zubożają kontakty międzyludzkie i okaleczają osobowość.

12,00 
Historia kultury starożytnej Grecji i Rzymu

"Od siódmego roku życia wzrasta młody spartita z dala od domu rodzicielskiego, wśród rówieśników, pod komendą starszych, od dwudziestu do trzydziestu lat liczących towarzyszy. W tym okresie wychowania nacisk kładzie się przede wszystkim na gimnastykę, na chóralne odśpiewywanie marszów i pieśni bojowych. Surowość metody wychowawczej przejawia się choćby w znanym corocznym biczowaniu chłopców w świątyni Artemis..."

20,00 
Historia sztuki w zarysie

Czym jest sztuka? Najbardziej rozpowszechniony jest pogląd, że sztuka to piękno widziane przez artystę. Ten pogląd wsparty jest drugim, także szeroko rozpowszechnionym, że piękne jest to, co kto lubi, co się komu podoba. Oba te poglądy wyrastają z podstaw sięgających starożytnej, idealistycznej estetyki greckiej. Jej wyrazicielem był Platon, który utworzył świat idei bytujących niezależnie od nas. W tym świecie sztuka znalazła swoje miejsce jako wyrazicielka idei. Zadaniem artysty było ideę piękna przywołać i okazać...

35,00 
Impresjonizm

Długą drogę przeszła sztuka w ciągu stu lat, które nas dzielą od pierwszych przejawów orientacji i szkoły impresjonistycznej. Burzliwa była atmosfera wokół nowej epoki i burzliwe dalsze dzieje inicjatywy artystycznej,  która do dziś nie straciła energii swej dociekliwości i sprawdzaniu mocy i granic stosowalności malarstwa jako instrumentu poznania, wyrażania i oddziaływania.

10,00 
Impresjonizm

Barwny przewodnik po malarstwie impresjonistycznym i czynnikach, które wpłynęły na ostateczny kształt tego kierunku.

25,00 
Jan Matejko wszystkim znany

Biografia Jana Matejki to barwna opowieść o wielkim malarzu, patriocie, wybitnym pedagogu i niestrudzonym obrońcy zabytków Krakowa.

18,00 
Kreacje i poglądy Stanisława Witkiewicza na tle głosów epoki

Stanisław Witkiewicz na przełomie XIX i XX wieku był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorytetów. Nie wahał się wypowiadać na tematy z pozoru odległe - dotyczące sztuki, artystów, polskiego społeczeństwa, instytucji kościoła katolickiego, niepodległości. Kiedy dziś - po ponad stu latach czytamy jego teksty - ze zdumieniem odkrywamy jak bardzo są aktualne. Nadal trudno nam zdefiniować pojęcie sztuki, oddzielić artystów wybitnych od wylansowanych, odnaleźć miejsce dla siebie i naszych narodowych wartości wśród nasilających się na całym świecie przejawów ojkofobii i ksenofobii.

39,00 
Leonardo da Vinci

Biografia i reprodukcje najbardziej znanych dzieł włoskiego malarza, architekta, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy.

22,00 
Myślenie architekturą

"Architektura ma swój własny obszar istnienia. Pozostaje w wyjątkowo cielesnym związku z życiem. W moim wyobrażeniu nie jest ona zasadniczo ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą i tłem dla przemijającego życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków po podłodze, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu." (Autor)

270,00 
Narzędzie…

Publikowane w książce teksty dotyczą szeroko rozumianej roli narzędzia w procesie tworzenia, percepcji sztuki i refleksji nad sztuką.

88,00 
Noakowski

"Stanisław Noakowski, artysta, teoretyk i popularyzator architektury, a przede wszystkim jej wielki miłośnik, wierzył, że to właśnie w architekturze najlepiej wyraża się dusza narodu. Uważał, że rysując budowle, przedstawia się historię danej cywilizacji, a także jej charakter i naturę, dlatego jest ona najwymowniejszą ze sztuk."

20,00 
Pigmalion

Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Dziewczyna ucieka z domu i przenosi się do pani Higgins.

10,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności