Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA

LITERATURA PIĘKNA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
…zabiorę cię ze sobą

Proza Ammanitiego jest niespokojna i poruszająca. Autor pisząc o miłości, stwarzając bohaterów, nie tylko nie popada w banał, ale czyni to w sposób, który nie pozwala pozostać obojętnym. A o to przecież chodzi.

39,00 
American Psycho

W cztery miesiące po złożeniu przez Ellisa ostatecznej wersji "American Psycho" w nowojorskich kręgach literackich zawrzało. Zaczęło się od tego, że kilka kobiet zatrudnionych w domu wydawniczym odmówiło pracy nad powieścią, która z obsesyjną wprost dokładnością opisuje dnie i noce masowego mordercy, 27-letniego przedstawiciela nowobogackiego grupy yuppies.

15,00 
Brzękowski. Poezje

Polski poeta, pisarz i teoretyk poezji. Absolwent filologii polskiej i romańskiej, także farmacji na UJ. Uczestnik plebiscytu na Śląsku. W 1925 debiutował tomikiem poezji Tętno drukowanym w "Zwrotnicy". Działał w kręgu Awangardy Krakowskiej. W 1928 wyjechał do Paryża. 1929-1930 redaktor dwujęzycznego pisma "L'Art Contemporain - Sztuka współczesna". Był korespondentem prasy polskiej, redagował czasopismo "Linia".

25,00 
Buczkówna. Wybór wierszy

Podkreślano kameralność poezji Buczkówny, jej wykwintność, skłonność do paradoksów i przekorę, ale też aurę baśniowości. Szukano punktów stycznych z twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Kazimiery Iłłakowiczówny.

10,00 
Bunin. Poezje

Iwan Aleksiejewicz Bunin – rosyjski poeta i prozaik. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1933 roku za „surowe mistrzostwo, z którym rozwija on tradycje klasycznej literatury rosyjskiej”.

16,00 
Czapka topielca

" Czy wiesz, co to zgroza?  Burzliwa, ciemna noc, przez otwór pieczary zagląda w głąb skrawek nieba z księżycem przesłanianym co chwila strzępami chmur, łyśnięcia błyskawic, huk grzmotu, wycie wichru, szum drzew i plusk deszczu i wtem... śmiech, śmiech spazmatyczny, szalony, szatański i... i ostre białe zęby szarpiące bezbronną krtań... To zgroza."

60,00 
Czarownica

Po zerwaniu z Rzymem Henryk VIII podporządkowuje sobie angielski Kościół, a jego lordowie palą opactwa. W hrabstwie Castelton z płonącego klasztoru ratuje się tylko jedna nowicjuszka, Alys. Dziewczyna znajduje schronienie u starej znachorki. która odkrywa w dziewczynie dar, jaki niewielu posiada. Kiedy kuracja Alys przywraca zdrowie staremu lordowi, ten żąda, aby pozostała przy nim na zawsze. Tymczasem w całym kraju trwa polowanie na heretyków i czarownice…

32,00 
Ezop dla dorosłych, czyli też arcybayki

Ezop igrał z ogniem w swych humoreskach, a błyskotliwą satyrą i niewyparzonym językiem musiał narazić się mnóstwu ludzi małych, a pysznych, bo ich z taniego przepychu rozbierał. Bajki w niniejszym tomie zostały poetycko "wydestylowane" przez Bohdana Drozdowskiego, który sprawił że "ptaki śpiewają po polsku" jak nigdy dotąd.

25,00 
Kapitan Worse

"Kapitan Worse" powstał i ukazał się w roku 1882 na emigracji w Kopenhadze. Akcja powieści toczy się w rodzinnym Stavanger, około roku 1840. Oprócz pięknie zarysowanej postaci tytułowego bohatera, autor przedstawia w niej dzieje starej firmy handlowej. Garman & Worse, łącząc zarazem satyrę na ówczesne społeczeństwo z pięknem norweskiej przyrody.

15,00 
Korzenie na wietrze

Jest to interesująca opowieść o ludziach małego miasteczka garnizonowego przed rokiem 1914. Autor umiejętnie nakreśla tło społeczno-obyczajowe oraz przedstawia losy swych bohaterów, przedstawicieli różnych środowisk społecznych, postaci ciekawych, barwnych, charakterystycznych. Dokonuje subtelnej analizy ich psychiki, wydobywa na podstawie ich dziejów to, co najbardziej ludzkie: komiczne i tragiczne, tkliwe i okrutne, wzniosłe i żałosne.

15,00 
Książki mojego życia

Tom ten zawiera szkice poświęcone pisarzom, których dzieła Miller przeżył najgłębiej, w tym niezwykłej urody portrety literackie jego artystycznych powierników i przyjaciół, oraz postaci szczególnie go intrygujących. Niezmiernie interesujące będzie też przestudiowanie listy stu książek, które wywarły najsilniejszy wpływ na Millera - wykaz ten dowodzi niezbicie, jak oryginalną, w pełni samodzielną osobowością artystyczną odznaczał się autor "Różoukrzyżowania", jak chłonnych i wrażliwym był czytelnikiem i interpretatorem twórczości innych mistrzów pióra. Książka ta - ułożona w przemyślaną całość przez samego autora w roku 1969 ze szkiców pisanych w różnych latach - jest ciekawym źródłem wiedzy o intelektualnym i estetycznym rodowodzie pisarskim Henry'ego Millera.

40,00 
Los człowieka

Opowiadanie o szkatułkowej konstrukcji. Dzieje Rosjanina, który opowiada swoją wojenną historię. Stracił wszystkich bliskich, przeżył niewolę. Heroicznie walczył o zachowanie godności. Sens jego życiu przywraca chłopiec, sierota wojenna, którym się zaopiekował. Głośnej ekranizacji dokonał Siergiej Bondarczuk.

8,00 
Lucy Crown

Opowieść o idealnej z pozoru rodzinie. Jednak romans bohaterki z korepetytorem 13-letniego syna ukazuje liczne rysy na związku państwa Crownów. Wzajemne oskarżenia oraz nieumiejętność dźwignięcia konsekwencji własnych czynów powodują, że życie całej rodziny legnie w gruzach.

10,00 
Mefisto

John Banville, jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy, stworzył pełną wewnętrznego napięcia i dyskretnej erotyki opowieść o tym, jak chaos niepostrzeżenie wsącza się w ludzkie życie. "Mefisto" to mocna, przejrzysta, a zarazem subtelna proza.

25,00 
Miasto i psy

„Miasto i psy” można czytać na kilka sposobów. Jako niemal dokumentalną relację z tragicznych wypadków, które wstrząsnęły autorytarnie rządzoną szkołą kadetów na peryferiach Limy, lub historię konfliktu jednostki z totalitarnym reżimem wojskowym – zadomowionym w południowoamerykańskiej rzeczywistości politycznej. Jest to również, a może przede wszystkim, wiwisekcja zakorzenionego w latynoskiej mentalności „machismo”, z jego kultem siły i seksu, jak choroba toczącego życie prywatne i publiczne. Szkoła wojskowa, oparta na usankcjonowanej tradycją i prawem przemocy oraz dyscyplinie, urasta tu do symbolu całego kontynentu. Rządzi tu prawo dżungli i pieniądza. Dla jednostek wrażliwych, nieprzystosowanych i niemajętnych, jak kadet o pseudonimie „Niewolnik”, nie ma tam miejsca.

8,00 
Mnich. Historia życia, którego nie było

"Mnich" to powieść zainspirowana autentycznymi przeżyciami jej autora - Tadeusza Bartosia, który jedenaście lat przed wydaniem książki opuścił zakon dominikanów. Pisarz jednak zaznacza, że ewentualne podobieństwo postaci do rzeczywistych osób jest przypadkowe.

15,00 
Myśliciel z Jastrzębiej Polany

Konsta, drwal-filozof, żyjący w lasach północnej Finlandii, przeżywa najdziwniejsze lato swojego życia, lato pełne przygód i niezapomnianych wrażeń. Do leśnej głuszy przyjeżdża dwóch zoologów i angażują Konstę na pomocnika. Konsta, który całe swe życie spędził wśród drwali i chłopów i ciężar "myślenia" dźwigał wyłącznie na swoich barkach, teraz wreszcie spotyka ludzi równych sobie...

17,00 
Nie pozwolisz żyć czarownicy

W 1835 roku, na łamach tygodnika Przyjaciel Ludu, wydawanego w Lesznie, pojawił się dziwny tekst dotyczący procesu i skazania za czary, czternastu kobiet. Artykuł ten miał formę relacji naocznego świadka wydarzeń, który mając osiem lat, ponoć widział, jak w 1775 roku we wsi Doruchów, tamtejszy dziedzic pojmał, poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety...

25,00 
Noc w Lizbonie

Początek drugiej wojny światowej. Wrogowie Trzeciej Rzeszy muszą jak najszybciej uciekać z Europy, lecz większość dróg ucieczki jest już zamknięta. Akcja powieści rozgrywa się pewnej nocy w Lizbonie, ostatniej bramie do wolnego świata. Stojacy w porcie uciekinier bezsilnie wpatruje się w statek, który następnego dnia ma popłynąć do Ameryki. Jego na nim nie będzie...

39,00 
Płatki na wietrze

Carrie, Chris i Cathy po latach więzienia na strychu trafiają pod opiekę doktora Sheffielda, ale dawny koszmar wciąż nie pozwala im normalnie żyć. Cathy wie jednak, jak temu zaradzić: czas pokazać matce i babce, że cierpienie i strach, które zafundowały dzieciom, nie zostaną zapomniane. I trzeba to pokazać raz a dobrze…

22,00 
Powieść o Olofie – 2 tomy

Powieść ukazuje przeżycia wieku dojrzewania, lęk przed nieznaną przyszłością, pragnienie sprawdzenia się w życiu. Stanowi ona realistyczny obraz Szwecji początku XX wieku i zarazem dokument ogromnie znaczący dla poznania osobowości autora.

40,00 
Tirza

„Tirza” jest najbardziej znaną książką Grunberga, wielokrotnie nagradzaną, uhonorowaną między innymi nagrodami: holenderską Libris i belgijską Złotą Sową. Została przetłumaczona na 21 języków. W 2010 roku holenderskie środowisko literackie uznało „Tirzę” w badaniach tygodnika „De Groene Amsterdammer” za jedną z najważniejszych powieści XXI wieku.

28,00 
Tułacze

"Tułacze" to jedyny utwór sceniczny w dorobku Jamesa Joyce'a. Jego bohaterowie pragną i poszukują miłości, zrozumienia i przyjaźni. Popadają jednak w banał życiowych sytuacji. Utwór pozostaje jednym z najbardziej osobistych dzieł pisarza.

60,00 
Vernon

Ta sensacyjna opowieść jest tłem dla wnikliwej analizy trudnego procesu dorastania w ekstremalnej sytuacji i okazją do ukazania groteskowego świata pełnego niezrównoważonych policjantów, żądnych sensacji karierowiczów i ogólnej niemożności we współczesnej Ameryce. Amerykański sen bywa koszmarem.

12,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności