Antykwariat Epicki > NAUKI HUMANISTYCZNE > Prawo i administracja

Prawo i administracja

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Powszechny system ochrony praw człowieka. Podsumowanie dekad

Opracowanie poświęconej jest zaprezentowaniu osiągnięć i aktualnych wyzwań, jakie są udziałem oenzetowskiego systemu ochrony praw człowieka, w tym zwłaszcza roli ONZ w kształtowaniu systemowej ochrony praw jednostki. Publikacja stanowi próbę refleksji nad ochroną traktatową, a zwłaszcza międzynarodowo chronionym substratem poszczególnych praw, podlegającym wpływom zmieniającej się rzeczywistości oraz skutecznością mechanizmów kontrolnych, jak również prezentuje rolę Rady Praw Człowieka.

30,00 
Prawo rzymskie w pracach Marcelego Chlamtacza

W pracy została zaprezentowana nie tylko sylwetka Marcelego Chlamtacza, ale przede wszystkim jego naukowe osiągnięcia. Ponadto, w dysertacji została podjęta próba ustalenia, czy Marceli Chlamtacz traktował badania nad prawem rzymskim jako oderwaną od czasów mu współczesnych dogmatyczną analizę określonych instytucji prawnych, czy też rozumiał je jako pewnego rodzaju środek do zrozumienia i kształtowania prawa mu współczesnego. Przeanalizowane zostały również jego naukowe relacje ze światem prawniczej romanistyki.

75,00 
Historia praworządności

Książka ta ma na celu wskazać na kryzys kulturowy i polityczny jaki towarzyszy cywilizacjom w wyniku wydawanych przez nie uchwał i ustaw państwowych i ich kodyfikacji. W podstawie prawnej występuje bowiem ciągła zależność od bieżącej polityki - co prowadzi nieustannie do naruszania Praw Człowieka.

89,00 
Kryminalistyczne badania testamentów

Specjalistyczna publikacja na temat badań testamentów i wykrywania ich ewentualnych fałszerstw za pomocą analizy pisma i odcisków palców. Zawiera przykłady ekspertyz, informacje na temat analizy ilościowo-jakościowej, uwzględnia takie zmiany w charakterze pisma jak np. choroby wieku podeszłego czy kondycja psychiczna.

150,00 
Moralne maksimum, moralne minimum

'Książka Michaela Walzera mówi nam o tym, że aby przekroczyć granicę między jedną a drugą kulturą, a nawet między mną a tobą, Czytelniku, należy zeszczupleć. Wcześniej jednak należy przestać się bać własnej wagi. Historia liberalizmu to zdaniem Walzera historia odchudzania się na siłę. Przynajmniej od Immanuela Kanta filozofowie próbowali wymyślić zasadę sprawiedliwości, która połączy nas jedną, choćby szczupłą, ideą uniwersalną. Walzer sądzi, że taka perspektywa nie istnieje. Póki ludzkość ma jedynie wspólną historię, a nie ma wspólnej tradycji, nawet najtęższa głowa nie wymyśli żadnego moralnego esperanto, które posłuży wszystkim za zasadę sprawiedliwości.'

66,00 
Prawo do prywatności

"Prywatność jest jak słoń - łatwiej ją rozpoznać, niż opisać" Te słowa J.B.Younga są dobrą ilustracją problemów, jakie napotyka każdy, kto podejmuje się przeprowadzić prawną analizę ochrony życia prywatnego. Ingerowanie w cudze sprawy występuje w każdym społeczeństwie. Robili to rządzący, korzystając z różnych form szpiegostwa...

52,00 
Wpływ prawa UE na polskie prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji…

Wpływ prawa UE na polskie prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji ze szczególnym uwzględnieniem sprzedaży premiowanej.

169,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności