Antykwariat Epicki > SZTUKA

SZTUKA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Album żydowski

Prezentowany przez nas Album Żydowski, to najsłynniejsza książka Wisny Lipszyc, polskiej malarski i pisarki żydowskiego pochodzenia. Zawiera 120 jej kolorowych prac, wraz z dokładnym opisem. Wisna Lipszyc w swojej twórczości starała się uchwycić różnorodne elementy kultury żydowskiej, przedstawiając między innymi sceny ze Starego Testamentu, portretując znanych Żydów, przedstawiając święta oraz zwyczaje, czy wreszcie miejsca ważne dla judaizmu.

35,00 
Anatomia zwierząt. Przewodnik dla artystów

Autor naucza rysunku anatomicznego, tak aby uczniowie i studenci mogli sobie wyobrazić ciało zwierzęcia w części lub jako całość. Jest to samokształcący kurs, jak rysować zwierzęta swobodnie i precyzyjnie. Bammes omawia szczegółowo anatomię wybranych gatunków zwierząt. Wskazuje, jak sprowadzić formę zwierzęcia do łatwych do zapamiętania obrazów, które w przyszłości posłużą do pracy z wyobraźnią.

166,00 
Architektura Rumunii

Malutka książeczka z serii "Mała encyklopedia architektury", zawierająca niemal sto budowli charakterystycznych dla architektury Rumunii, wraz z opisami, zdjęciami i planami obiektów.

6,00 
Art (Sztuka)

Bogato ilustrowany przewodnik po sztuce. Od dawnych i współczesnych mistrzów po kluczowe ruchy i style - odkryj, jak powstawały arcydzieła i gdzie można je oglądać. Niniejszy przewodnik jest doskonałym "towarzyszem" podczas zwiedzania muzeów i galerii.

70,00 
Artur Grottger. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 44

Jeden z czołowych przedstawicieli romantyzmu w malarstwie polskim. Studia artystyczne we Lwowie (1848-52), w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1852-54) i w akademii w Wiedniu (1855-58). W 1858 był w Monachium, gdzie zapoznał się z kartonami W. Kaulbacha i M. von Schwinda. Pod ich wpływem wykonał pierwsze cykle kartonów Szkoła szlachcica oraz Wczoraj-Dziś-Jutro. Po powrocie do Polski (1865) przebywał w Małopolsce. W końcu 1866 wyjechał do Francji.

25,00 
Bachantka na panterze. Historia zakazanej miłości śląskiego rzeźbiarza i jego pięknej modelki

"Bachantka na panterze" - to prawdziwa perełka; pierwsza w dziejach literatury powieść historyczna o rzeźbiarzu Theodorze Erdmannie Kalide, nazywanym „śląskim Michałem Aniołem”. Urodził się w roku 1801, w Chorzowie na Górnym Śląsku. Jego talent bardzo szybko zauważono i wysłano go, jako osiemnastolatka, na stypendium do Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Tam powstawały jego wielkie dzieła, takie jak "Śpiący lew", "Chłopiec z łabędziem" i "Dziewczynka z lirą", ale przede wszystkim "Bachantka na panterze" - jedna z najwspanialszych, najbardziej śmiałych, kontrowersyjnych rzeźb w historii sztuki.

21,00 
Będę to fotografował w kolorach. Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa

Album niezwykłych zdjęć Stanisława Wilhelma Lilpopa. Był on prawdopodobnie pierwszym polskim fotografem wykonującym kolorowe zdjęcia w technice autochromu. Z całą pewnością jako pierwszy w Polsce (w 1909 roku) wprowadził kolor do fotografii stereoskopowej. W publikacji znalazło się ponad 200 fotografii z lat 1908-1930, z czego ponad 80 w technice 3D.

99,00 
Boznańska. Non finito

Olga Boznańska. Najwybitniejsza malarka epoki. Obywatelka świata. Jej portrety intrygowały, niepokoiły, obnażały duszę malowanej osoby. Nie uznawała banalnego piękna. Charakter, emocje, uczucia były dla niej ważniejsze niż uroda modeli. Po Paryżu chodziła w sukni giupiurowej z trenem pełnym falban i plis. Wzbijał się za nią tuman kurzu. Na głowie miała olbrzymi, sinoczarny wał włosów wysoko w kok zaczesanych. Na nim „czarne gniazdo z dżetów i flaneli podpięte wysoko z tyłu kwiatami, spod którego spływały czarne strusie pióra”. Wyglądała jak „posąg wyjęty na chwilę z ciemności piramidy”. Przez trzydzieści lat malowała w pracowni przy Boulevard Montparnasse. Bywali tam m.in. Zofia Stryjeńska, Mela Muter, Wojciech Kossak, Artur Rubinstein. Pojawiała się Maja Berezowska „ze swoimi kochasiami”.

39,00 
Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie środkowej 1908-1928

12 rozdziałów poświęconych m.in. środkowoeuropejskiemu kubizmowi, konstruktywizmowi i teorii unizmu, zaangażowaniu i reakcji artystów na wybuch I wojny światowej, nowoczesnej fascynacji miastem czy awangardowej typografii. W przewodniku znalazły się też świetnej jakości reprodukcje obrazów prawie stu awangardowych twórców, mapy i kalndarium.

79,00 
Da Vinci. Klasycy sztuki.

Nowa seria, poświęcona wielkim mistrzom i kierunkom w malarstwie od średniowiecza do końca XX wieku, przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej. Z treścią każdego tomu, zawierającego syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst historyczny i artystyczny lub analizę poszczególnych dzieł. Korzystanie z książki ułatwiają kolorowe paski na marginesie każdej strony.

18,00 
Dawne zbiory Zamku Królewskiego w Warszawie

Od czasów średniowiecza gromadzono i przechowywano na Zamku warszawskim rozmaite drogocenne sprzęty, kosztowności i dzieła sztuki. Rejestr ten pokazuje jak bogaty i różnorodny był skarbiec książąt mazowieckich, gdzie znajdowało się zapewne niejedno wybitne dzieło mazowieckiej sztuki złotniczej...

9,00 
Edgar Degas

Kolejny album z serii "W kręgu sztuki", prezentujący twórczość słynnego paryskiego malarza - Edgara Degasa. Wydanie zawiera notkę biograficzną, krótkie kalendarium życia i twórczości oraz liczne reprodukcje wraz ze zwięzłym przedstawieniem.

15,00 
Estetyka współczesności

Przewodnik po estetyce XX w. autorstwa prof. Marii Gołaszewskiej (1926-2015).

40,00 
Gedruckte Kunst (Sztuka druku)

Znakomite opracowanie dla kolekcjonerów, traktujące o sztuce, technikach oraz historii druku. Szczegółowo opisuje poszczególne sposoby druku i tworzenia ilustracji, wskazuje na różnice pomiędzy konkretnymi artystami (np. drzeworytnicy z XVI wieku), zawiera opisy maszyn drukarskich. Nie skupia się przy tym tylko i wyłącznie na kontynencie europejskim, poruszając również rzadko opisywane techniki druku azjatyckiego. Liczne ilustracje czarno-białe, kolorowa wkładka.

50,00 
Happening

Happeniści wypowiedzieli walkę artystycznym i społecznym ograniczeniom. Dla artystów domagali się swobody działań twórczych, wolności wyboru środków wyrazu i sposobów ich wykorzystania. Podjęli się wyzwolić jednostkę z krępujących ją schematów współżycia, które zubożają kontakty międzyludzkie i okaleczają osobowość.

12,00 
HDR. Zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej

Fotografia HDR, czyli proces tworzenia obrazów o dużej rozpiętości tonalnej, to najnowsza technologia w dziedzinie fotografii cyfrowej, pozwalająca na tworzenie niepowtarzalnych obrazów w kreatywny i nietuzinkowy sposób. Michael Freeman wyjaśnia, jak robić profesjonalne zdjęcia z wykorzystaniem technologii HDR, omawia dostępne oprogramowanie i techniki umożliwiające łączenie serii kilku zdjęć o różnej ekspozycji w jeden obraz HDR, a także doradza, jak najlepiej je eksportować i drukować.

29,00 
Hiperrealizm – Nowy Realizm

Książka ta nie jest pomyślana jako encyklopedia współczesnego realizmu. Pragnę zaprezentować w niej czytelnikowi problematykę samego zjawiska na przykładzie twórczości tych artystów, którzy moim zdaniem, zasługują na uwagę dziś.

11,00 
Historia kultury starożytnej Grecji i Rzymu

"Od siódmego roku życia wzrasta młody spartita z dala od domu rodzicielskiego, wśród rówieśników, pod komendą starszych, od dwudziestu do trzydziestu lat liczących towarzyszy. W tym okresie wychowania nacisk kładzie się przede wszystkim na gimnastykę, na chóralne odśpiewywanie marszów i pieśni bojowych. Surowość metody wychowawczej przejawia się choćby w znanym corocznym biczowaniu chłopców w świątyni Artemis..."

20,00 
Historia sztuki w zarysie

Czym jest sztuka? Najbardziej rozpowszechniony jest pogląd, że sztuka to piękno widziane przez artystę. Ten pogląd wsparty jest drugim, także szeroko rozpowszechnionym, że piękne jest to, co kto lubi, co się komu podoba. Oba te poglądy wyrastają z podstaw sięgających starożytnej, idealistycznej estetyki greckiej. Jej wyrazicielem był Platon, który utworzył świat idei bytujących niezależnie od nas. W tym świecie sztuka znalazła swoje miejsce jako wyrazicielka idei. Zadaniem artysty było ideę piękna przywołać i okazać...

35,00 
Impresjonizm

Długą drogę przeszła sztuka w ciągu stu lat, które nas dzielą od pierwszych przejawów orientacji i szkoły impresjonistycznej. Burzliwa była atmosfera wokół nowej epoki i burzliwe dalsze dzieje inicjatywy artystycznej,  która do dziś nie straciła energii swej dociekliwości i sprawdzaniu mocy i granic stosowalności malarstwa jako instrumentu poznania, wyrażania i oddziaływania.

10,00 
Impresjonizm

Barwny przewodnik po malarstwie impresjonistycznym i czynnikach, które wpłynęły na ostateczny kształt tego kierunku.

25,00 
Jan Matejko wszystkim znany

Biografia Jana Matejki to barwna opowieść o wielkim malarzu, patriocie, wybitnym pedagogu i niestrudzonym obrońcy zabytków Krakowa.

18,00 
Leonardo da Vinci

Biografia i reprodukcje najbardziej znanych dzieł włoskiego malarza, architekta, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy.

22,00 
Majdanek w fotografii Leszka Mądzika

Album zawiera zdjęcia krajobrazu i obiektów historycznych Majdanka wykonane w okresie od stycznia 2010 do kwietnia 2011 roku. Opatrzone zostały one komentarzem historycznym przybliżającym dzieje Majdanka oraz tekstem autorskim i biogramem Leszka Mądzika. Część fotografii prezentowana była na Placu Litewskim w Lublinie we wrześniu 2012 roku oraz te, które nie znalazły się na wystawie.

55,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności