Antykwariat Epicki > PODRÓŻE

PODRÓŻE

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Białoruś dla początkujących

Co wiemy dziś na temat Białorusi? Może tyle, że nieprzerwanie od kilkunastu lat rządzi nią twardą ręką Alaksandr Łukaszenka. A przecież to właśnie tam urodzili się: Eliza Orzeszkowa, Tadeusz Kościuszko, Maria Rodziewiczówna, Andrzej Bobola oraz Ryszard Kapuściński. Grodno na Białorusi, podobnie jak Wilno na Litwie czy Lwów na Ukrainie, zawsze było uważane za ośrodek polskości na Kresach. Białoruś dla początkujących to zbiór reportaży pokazujących prawdziwy obraz sąsiada Polski. Kolorowy, pełen kontrastów, dziwny, ale jednocześnie swojski. Białoruś dla początkujących nie jest przewodnikiem, ale mamy nadzieję, że po przeczytaniu tej książki Czytelnik lepiej pozna ten kraj.

24,00 
100 pomysłów na podróżowanie

Chcesz podróżować, ale nie wiesz jak zacząć? Nie wiesz jak pokonać bariery, które trzymają Cię w miejscu? A może chcesz wzbogacić swoją wiedzę o nowe patenty? Sprawdź 100 pomysłów i zainspiruj się do podróżowania! Ta książka to konkretne pomysły, kompendium wiedzy wzbogacone o wywiady z niezwykłymi ludźmi, którzy nie bali się zaryzykować i przełamali swoje słabości. Dzięki tej książce uwierzysz, że każdy może podróżować, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy zasobności portfela :)

24,00 
Blondynka na Rio Negro

Rio Negro to największa na świecie rzeka o ciemnej wodzie i jeden z największych dopływów Amazonki. Przepłynęłam ją całą - w łódce, motorówką z czterema żołnierzami i jedną małpą, w indiańskim czółnie i na wojskowym statku. Samotna wyprawa przez dżunglę amazońską - od rzeki Orinoko w Wenezueli, przez Rio Negro aż do Amazonki w Brazylii. Dwa miesiące w wyprawie pełnej niespodziewanych zdarzeń, niezwykłych spotkań, odkryć i przygód. Uwielbiam tak podróżować!

20,00 
Chiny. Przewodnik Wiedzy i Życia

Dzięki wysokiemu poziomowi edycji, przepięknym fotografiom oraz bogactwu informacji przewodniki Wiedzy i Życia  cieszą się renomą najlepszych przewodników ilustrowanych, a przez miłośników podróży uważane są za przewodniki z najwyższej półki.

299,00 
Cień ponurego wschodu

"Cień ponurego Wschodu" to zbiór felietonów podróżniczych ukazujących życie w Rosji przed rewolucją bolszewicką i u jej progu. Autor jako niezwykle uważny obserwator rzeczywistości stara się wniknąć w charakter "rosyjskiej duszy zbiorowej". Pokazuje zabobony i gusła, w które wierzył zarówno rosyjski lud, jak i przedstawiciele dworu. Przedstawia działające w Rosji sekty i ruchy religijne, pokazuje grunt, na który padło ziarno rewolucji. Zarysowuje ponadto sylwetki osób, takich jak Rasputin czy Iwan Kronsztancki, które odegrały dużą rolę w dziejach tego państwa, tak ponurego i pełnego paradoksów.

15,00 
Dzienniki kołymskie

"Jadę na Kołymę, żeby zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu. Najdłuższym. Można się tu kochać, śmiać, krzyczeć z radości? A jak tu się płacze, płodzi i wychowuje dzieci, zarabia, pije wódkę, umiera? O tym chcę pisać. I o tym, co tu jedzą, jak płuczą złoto, pieką chleb, modlą się, leczą, marzą, walczą, tłuką po mordach…Gdy ląduję, w aeroporcie pod Magadanem czytam wielki napis: WITAJCIE NA KOŁYMIE – W ZŁOTYM SERCU ROSJI". (Jacek Hugo-Bader)

19,00 
Gorąca wieś Ambinanitelo

Arkady Fiedler ową książkę poświęcił mieszkańcom jednej z afrykańskich wiosek - Ambinanitelo. Można w niej odnaleźć charakterystykę fauny i flory Madagaskaru. Badacz zawarł w niej również opisy tradycji, kultury i codziennych obyczajów rdzennej ludności, a wszystko to zostało wzbogacone ocalonymi fotografiami.

15,00 
Iran. W jaskini Ali Baby

Napisana z pasją książka Any W jaskini Ali Baby przypomina malowniczy, mieniącymi się kolorami perski dywan o bogatym splocie i subtelnym, choć pełnym detali wzorze, w którym pojawia się wszystko, co składa się na codzienne życie we współczesnym Iranie, od tak prozaicznych rzeczy, jak: higiena intymna, wygląd mieszkań i funkcjonowanie rodziny, poprzez przepisy kulinarne, rodzaje i gatunki tutejszych dywanów, zasady irańskiej mody dla kobiet i różnorakie konsekwencje noszenia przez nie hidżabu, zakazane potańcówki młodzieżowe, irański rap, aż po takie kwestie, jak: feminizm w wydaniu irańskim, irańska emigracji, ciągle żywa wojna z Irakiem, polityczne prześladowania i złożone mechanizmy funkcjonowania państwa rządzonego przez religijne władze.

16,00 
Kaliningrad bez wizy (z dedykacją i autografem Autora)

"Kto chce poznać Rosję niech zacznie od Kaliningradu" - tym zdaniem Adam Hlebowicz rozpoczyna swą opowieść o świecie znajdującym się tuż za miedzą, który wciąż nie przestaje nas zadziwiać. Warto wyruszyć w tę podróż z Autorem - wytrawnym wędrowcem i obserwatorem nie tylko najbardziej odległych zakątków dawnego sowieckiego imperium, ale i znawcą meandrów ludzkiej duszy.

49,00 
Listy pieczętowane sosem, czyli gdzie karmią najlepiej w Polsce

Przewodnik po polskich restauracjach, których nie wolno ominąć! Świat kuchni od Bałtyku do Tatr, ogólnopolska karta sprawdzonych i polecanych dań, najlepsi z najlepszych szefów kuchni, smakowite tajemnice przydrożnych barów i lokali - wszystko, czego Polak powinien spróbować.

10,00 
Mordercy w Mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem

Subiektywna, kontrowersyjna relacja z podróży po Rosji, Azji Centralnej i Chinach. Autor – Amerykanin mieszkający na stałe w Rosji – przemierzając region, wzorem najlepszych reporterów stara się spojrzeć pod podszewkę przemian, jakie się dokonały po rozpadzie ZSRR. Opisuje je z perspektywy zwyczajnych ludzi, z którymi pije, wędruje, a przede wszystkim rozmawia.

12,00 
Opowieści o zmarłych. Cmentarz Rakowicki (2 tomy)

Cmentarz Rakowicki w Krakowie powstał w roku 1803, jest więc niemal dokładnie o 10 lat młodszy od warszawskiego na Powązkach, założonego w roku 1972. Niewiele mniejszy od tamtego obszarem, dorównuje mu chyba rangą jako miejsce spoczynku tysięcy ludzi wybitnych, zasłużonych dla naszego narodu we wszystkich dziedzinach życia społecznego wieku XIX i XX.

19,00 
Pasażerka ciszy. Dziesięć lat w Chinach

W 1983 roku dwudziestoletnia Fabienne Verdier porzuca Francję i wyjeżdża do Chin, by studiować starą sztukę rysunku i kaligrafii. Rzeczywistość rewolucji kulturalnej, którą tam zastaje, drastycznie odbiega od jej wyobrażeń o wyrafinowanej kulturze Państwa Środka, ale skrywa też tajemnicę fascynującą młodą Europejkę. Dziewczyna doświadcza chorób, głodu i inwigilacji, poznaje realia komunizmu od podszewki. Kiedy spotyka mądrego mistrza kaligrafii, stopniowo odkrywa "swoje" Chiny, które zmieniają ją na całe życie. Uczy się nieustannej pracy nad sobą, dyscypliny i skupienia.

19,00 
Pod niebem Patagonii, czyli motocyklowa wyprawa do Ameryki Południowej

Jak wytrzymać z własnym mężem osiem miesięcy w podróży motocyklowej? Jak naprawić motor na pustkowiu Patagonii? Jak upiec mięso wołowe, by nie było twarde? Jak rozmawiać po hiszpańsku, by być zrozumianym przez porteños? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej książce. Dwadzieścia tysięcy kilometrów po drogach i bezdrożach Ameryki Południowej. Podróżować może każdy, ale podróże motocyklem wymagają dużej siły charakteru, zwłaszcza jeśli są to motocykle „pełnoletnie”, a budżet wyprawy jest „ekonomiczny”.

125,00 
Podróż sentymentalna przez Francję i Włochy

Główny bohater i narrator Yoric podróżuje po zachodniej Europie. W swoich zapiskach z podróży nie opisuje ani gospodarki, ani zabytków krajów, które zwiedza lecz zdarzenia na pozór błahe, które jednak składają się na duchowy portret bohatera. Jest wrażliwy na ubóstwo, często wspiera ubogich. Wzrusza go widok wszelkiego piękna, zwłaszcza wdzięki kobiet, co jednak nie przeszkadza mu zachowywać wierności przebywającej w Londynie Elizie. Każde spotkanie z drugim człowiekiem staje się dla Yorica źródłem refleksji i okazją do zademonstrowania uczuć (np. wzruszenie podczas spotkania z obłąkaną Marią, albo łzy wylane na grób zakonnika). Yoric okazuje niechęć do sztuczności, jednak nie podejmuje się krytyki społecznej. Skupia się na wpajaniu w czytelnika cnót społecznych, nie podważając istniejącego porządku ustrojowego.

30,00 
Polskie ślady na Litwie i Łotwie

Bogato ilustrowany autorski przewodnik utrzymany w konwencji historyczno-podróżniczej. Zwiedzamy z nim tereny Wielkiego Księstwa Litewskiego - Inflanty, Kurlandię, Żmudź, Trockie i Wileńskie. Autorzy opisują historię i topografię najważniejszych miast, w tym Wilna czy Kowna, opowiadają legendy o lokalnych bohaterach, przywołują istotne wydarzenia historyczne...

28,00 
Praga. Przewodnik Wiedzy i Życia

Ponad 550 kolorowych precyzyjnych zdjęć wykonanych specjalnie dla tego przewodnika. Najciekawsze zabytki, unikalne przekroje i plany, praktyczne informacje, szczegółowy plan ulic.

96,00 
Rosja poza Rosją

Przejechawszy Rosję od Saint Petersburga aż po Kamczatkę na Dalekim Wschodzie, a następnie odwiedziwszy kraje byłego Związku Radzieckiego, ze zdziwieniem i ciekawością jednocześnie, obserwowałam jak historyczna i kulturowa spuścizna – wpływy radzieckiego ustroju – są obecne na obszarach republik nawet dwadzieścia sześć lat po rozpadzie ówczesnego ZSRR. Babuszki w chustkach na głowach, zapchane marszrutki, hotele robotnicze, pirożki, drewniane cerkwie i inne aspekty rosyjskiej kultury, niczym wyjęte z kart historii, tworzą dzisiejszą rzeczywistość narodów Azji Środkowej – Kirgizów i Kazachów.

25,00 
The Swiss Alps / Alpy Szwajcarskie

Wyczerpujący przewodnik po Alpach Szwajcarskich. Zawiera szczegółowe mapy szczytów.

140,00 
Wielkie safari Antoniego O. Kim był Antoni Ferdynand Ossendowski?

Antoni Ferdynand Ossendowski to barwna postać międzywojnia. Odwiedził wiele krajów i kontynentów, przede wszystkim jednak pisał cieszące się ogromnym powodzeniem na całym świecie, a będące efektem jego wojaży, książki. Jego życie owiane było tajemnicą, którą Witold Michałowski stara się odkryć.

88,00 
Wilno

Tomasz Venclova to litewski poeta, pisarz, publicysta i tłumacz. Absolwent Uniwersytetu w Tartu (Tartu Ülikool), gdzie studiował semiotykę i rusycystykę. Antykomunista. Działacz ruchu obrony praw człowieka na Litwie. W 1977 roku musiał wyemigrować z ZSRR. Pojechał do USA, gdzie zaprzyjaźnił się z Czesławem Miłoszem.

40,00 
Wyspa kochających lemurów

Madagaskar to wyspa, która wabi. Arkadego Fiedlera zwabiła dwa razy. Przemierzył ją wzdłuż i wszerz, najpierw z jednym, a później dwoma lemurami. Poznał gruntownie jej mieszkańców, faunę i florę, historię i obyczaje. A potem to wszystko opisał – tak pięknie, tak fascynująco, że po lekturze chciałoby się natychmiast na własne oczy ten urokliwy zakątek świata zobaczyć.

15,00 
Wyspy zaczarowane

Waldemar Łysiak zabiera nas w swej niefabularnej - i chronologicznie drugiej - książce w podróż po Półwyspie Apenińskim. Nie będzie to zwykła podróż. Wyprawa wiedzie bowiem szlakiem tytułowych "wysp zaczarowanych" - dziewiętnastu miejsc we Włoszech, jakie na autorze wywarły wyjątkowe wrażenie, przy których zatrzymał się na dłużej, podziwiając ich piękno oraz dumając nad ich przeszłością. "Wyspy zaczarowane" powstały, by przelać w czytelników ów podziw i zadumę. I z celu tego wywiązują się wręcz perfekcyjnie.

10,00 
Wzgórza Toskanii

Pod koniec lat osiemdziesiątych Candace i Ferenc Máté opuścili Nowy Jork, aby osiedlić się w starym gospodarstwie na wzgórzach Toskanii. Swą życiową przygodę rozpoczęli bez znajomości języka włoskiego, mając zaledwie cztery tygodnie na znalezienie wymarzonego domu. "Wzgórza Toskanii" to autentyczna, często szalenie zabawna historia małżeństwa Máté w świecie toskańskiej zmysłowości, szlachetnych trunków i rozpływających się w ustach potraw. Doskonała lektura dla wszystkich italofilów i marzycieli.

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności