Antykwariat Epicki > POWIEŚĆ HISTORYCZNA

POWIEŚĆ HISTORYCZNA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Czarownica

Po zerwaniu z Rzymem Henryk VIII podporządkowuje sobie angielski Kościół, a jego lordowie palą opactwa. W hrabstwie Castelton z płonącego klasztoru ratuje się tylko jedna nowicjuszka, Alys. Dziewczyna znajduje schronienie u starej znachorki. która odkrywa w dziewczynie dar, jaki niewielu posiada. Kiedy kuracja Alys przywraca zdrowie staremu lordowi, ten żąda, aby pozostała przy nim na zawsze. Tymczasem w całym kraju trwa polowanie na heretyków i czarownice…

32,00 
Nie pozwolisz żyć czarownicy

W 1835 roku, na łamach tygodnika Przyjaciel Ludu, wydawanego w Lesznie, pojawił się dziwny tekst dotyczący procesu i skazania za czary, czternastu kobiet. Artykuł ten miał formę relacji naocznego świadka wydarzeń, który mając osiem lat, ponoć widział, jak w 1775 roku we wsi Doruchów, tamtejszy dziedzic pojmał, poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety...

25,00 
Zamek Crespin

Akcja rozgrywa się średniowiecznej Francji, gdzie w 1225 roku dwaj bracia franciszkanie stają się uczestnikami zażartego konfliktu między społecznością ludzką a zwierzęcą. Wspólnie ze zwierzętami bronią życia niedorozwiniętego chłopca. Na zamku Crespin toczą się dysputy na temat dwornej miłości, a tymczasem franciszkanie realizują miłość prawdziwie Bożą. Zwierzęta, mówiące w powieści ludzkim głosem, okazują się bardziej ludzkie niż ludzie, dając im lekcję wielkoduszności, szlachetności i honoru.

10,00 
W 20 lat później (2 tomy)

Od ostatniego spotkania słynnych czterech muszkieterów - d' Artagnana, Atosa, Portosa i Aramisa - minęło prawie dwadzieścia lat. Nie żyją już kardynał Richelieu i król Ludwik XIII, a rządy we Francji sprawuje w imieniu swojego nieletniego syna Anna Austryjaczka, pozostająca pod wpływem ambitnego i bezwzględnego następcy Richelieu - Mazariniego. Dwór huczy od intryg...

20,00 
Bachantka na panterze. Historia zakazanej miłości śląskiego rzeźbiarza i jego pięknej modelki

"Bachantka na panterze" - to prawdziwa perełka; pierwsza w dziejach literatury powieść historyczna o rzeźbiarzu Theodorze Erdmannie Kalide, nazywanym „śląskim Michałem Aniołem”. Urodził się w roku 1801, w Chorzowie na Górnym Śląsku. Jego talent bardzo szybko zauważono i wysłano go, jako osiemnastolatka, na stypendium do Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Tam powstawały jego wielkie dzieła, takie jak "Śpiący lew", "Chłopiec z łabędziem" i "Dziewczynka z lirą", ale przede wszystkim "Bachantka na panterze" - jedna z najwspanialszych, najbardziej śmiałych, kontrowersyjnych rzeźb w historii sztuki.

21,00 
Banita

Z wielu powodów XVI wiek skupiał zainteresowanie Kraszewskiego, historyka i powieściopisarza. Był to bowiem okres politycznej potęgi państwa polskiego i świetnego rozwoju życia kulturalnego, zwanego słusznie "wiekiem złotym". Ale była to również epoka, w której wyraźnie zarysowały się te układy polityczne, oraz błędy w polityce wewnętrznej i życiu społeczno-ekonomicznym, które w efekcie doprowadziły po dwu stuleciach do tragicznego rozbioru kraju i politycznej niewoli narodu.

15,00 
Białe róże

"Białe róże" to opowieść o przeżyciach trójki młodych młodych ludzi: Wandy, Janka i Stefana, wciągniętych w wir wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej. Nieoceniona lekcja historii i patriotyzmu dla współczesnych nastolatków. W czasach PRL książka ta, podobnie jak "Ojczyzna", została usunięta z wszystkich bibliotek i była zakazana przez komunistyczną cenzurę.

10,00 
Boski Juliusz. Zapiski antykwariusza

Zbeletryzowany portret rzymskiego cesarza powstał w czasach, gdy o "kulcie jednostki" można było pisać jedynie w zawoalowany sposób. Paradoksalnie, powieści wyszło to na dobre. Z jednej strony jest bowiem arcyciekawą, opartą na dokumentach z epoki biografią słynnego wodza. Z drugiej - znakomitym, finezyjnym esejem o degeneracji władzy i sterroryzowanym przez nią społeczeństwie. Powieść była szeroko komentowana, a pół wieku od jej powstania w żaden sposób nie osłabiło jej siły ani mądrości rozważań.

10,00 
Brudne serca

Spisana na podstawie zachowanych dokumentów historia dwóch młodych Polaków, którzy w pierwszych latach po II wojnie światowej prowadzą za sobą śmiertelny pościg - jeden jest funkcjonariuszem UB, drugi chłopakiem z lasu. Obraz odmalowany przez poznańską reporterkę, Annę Kłys, jest zaskakujący - ubek jest dowódcą plutonu egzekucyjnego rozstrzeliwującego politycznych wrogów, ale kilkakrotnie składa wnioski o zwolnienie ze służby; z kolei walczący wcześniej o wolną Polskę partyzant w najlepszej wierze wstępuje po wojnie do milicji.

19,00 
Cesarski poker

Najlepszy (przynajmniej na ów czas) napoleonista świata używa alegorii gry karcianej, aby pokazać kilkuletnią partię, jaką stoczyli ze sobą „Mały Kapral” i jego wielki wróg – car Aleksander. Poker to nieprzypadkowa przenośnia; jakże często słyszymy o politycznym pokerze – grze pełnej bluffów, uników, wyrachowania, ale i prostego łutu szczęścia. Taką rozgrywkę, w całej jej pełni – od siłowych realiów wojen, po psychologiczne uwarunkowania protagonistów - śledzimy dzięki powieści. A, o czym wiedzą ci, którzy przegrali już wszystko kilka razy, poker wciąga; jeśli brydż to gra królewska, to właśnie poker jest cesarską.

11,00 
Cet czy licho?

Na szerokim tle historyczno-obyczajowym umieścił autor anegdotę o rywalizacji dwóch braci o piękną kasztelankę i o "dekrecie" królewskim, który to współzawodnictwo miał rozstrzygnąć. W ten sposób wątek historyczny został organicznie związany z wątkiem anegdotycznym, miłosnym. Ten ostatni oparty jest na częstym w twórczości Kraszewskiego motywie miłości dwojga młodych osób nierównego stanu i wynikających z tego komplikacjach, na motywie rywalizacji dwu przyjaciół i na częstym również u naszego pisarza motywie silniejszej ponad wszystko wzajemnej miłości dwojga rodzeństwa lub przyjaciół.

15,00 
Czas wojny

Czas wojny to porywająca powieść osnuta wokół dziejów biblijnego króla Dawida i jego żołnierzy. Autor wiernie przedstawia historię wojen żydowskich, lecz ukazuje ją w zupełnie niestandardowy i zaskakujący sposób. Dzięki temu wzbudza ona wielkie zainteresowanie także u współczesnego czytelnika. Ta fascynująca opowieść ukazuje bez żadnych upiększeń krwawą walkę na śmierć i życie, wprowadza w trudy obozowego życia oraz twardą, męską przyjaźń.

17,00 
Drapieżne ptaki (wyd. kieszonkowe)

Powieść z popularnej sagi rodu Courtneyów. Jest rok 1667 - czasy, gdy prawo morskie sankcjonuje piractwo. Trwa wojna między Anglią a Republiką Holandii. Sir Francis Courteney i jego syn Henry na pokładzie wojennej karaweli patrolują rejon Atlantyku w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei. Zwycięska bitwa morska zapoczątkuje serię tragicznych zdarzeń, przysparzając Courteneyom trojga zaprzysięgłych i pozbawionych skrupułów wrogów.

15,00 
Dzieje Pendennisa, czyli o jego sukcesach, klęskach, przyjaciołach i największym jego wrogu

"Dzieje Pendennisa" (1850), których drugie polskie wydanie udostępniamy czytelnikom po przeszło dwudziestu latach, to jedna z wielkich panoramicznych powieści Thackeraya, dająca szeroki przekrój społeczeństwa angielskiego pierwszej połowy XIX stulecia, jak zawsze u tego autora barwny, satyryczny i demaskatorski. "Dzieje Pendennisa" są zarazem najbardziej autobiograficzną z powieści Thackeraya, ukazując obok licznych perypetii życiowych i sercowych bohatera jego zetknięcie się ze środowiskami, w których obracał się sam autor. I tak wraz z młodym Pendennisem poznajemy życie uniwersytetu, redakcji oraz londyńskich salonów i klubów.

14,00 
Heretycka królowa

Starożytny Egipt. Pożar zniszczył właśnie pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona. Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, ciotka pomaga jej zostać jego żoną...

10,00 
Imię róży

Jest rok 1327, w opactwie benedyktynów dochodzi do serii morderstw. Rozwiązania ich zagadki podejmuje się Wilhelm z Baskerville, franciszkanin. Jego dochodzenie przypomina śledztwa Sherlocka Holmesa. Świat, w którym działa, jest labiryntem tajemniczych znaków. Ludzie, z którymi się styka, noszą piętna swojego czasu - reguł i obsesji, zakazów oraz herezji.

17,00 
Imię róży

Jest rok 1327, w opactwie benedyktynów dochodzi do serii morderstw. Rozwiązania ich zagadki podejmuje się Wilhelm z Baskerville, franciszkanin. Jego dochodzenie przypomina śledztwa Sherlocka Holmesa. Świat, w którym działa, jest labiryntem tajemniczych znaków. Ludzie, z którymi się styka, noszą piętna swojego czasu - reguł i obsesji, zakazów oraz herezji.

12,00 
Imperium smoków

Anatolia, rok 260 naszej ery. Broniący Edessy Rzymianie ustąpili pod naporem Persów. W pułapkę zastawioną przez wroga wpada Cesarz Walerian, słynny wódz Akwila i dziesięciu jego najwaleczniejszych ludzi. Ich los jest przesądzony: zostają skazani na roboty przymusowe w kopalni. Walerian umiera z wyczerpania, Akwili i jego żołnierzom udaje się jednak uciec i znaleźć schronienie w oazie, gdzie oczekiwany jest tajemniczy zbieg ścigany przez Persów. Rzymianie stają się jego osobistą gwardią w drodze do mitycznego królestwa jedwabiu. Tak się zaczyna nadzwyczajna podróż przez lasy Indii, Himalaje, pustynie Azji Środkowej. Dopiero w Chinach mała armia dowiaduje się, że eskortowała księcia, który będzie musiał stoczyć bój z zaciętym uzurpatorem

15,00 
Jezioro Bodeńskie

Powieść należy do najważniejszych utworów Stanisława Dygata. Jej treścią są przeżycia młodego Polaka w niemieckim obozie dla Francuzów i Anglików w Konstancy nad Jeziorem Bodeńskim. Refleksje i marzenia bohatera, wywodzące się z rodzimych wzorców literackich, są tu skonfrontowane z codziennością życia w otoczeniu internowanych kolegów - cudzoziemców. Autor obnaża polską mitologię narodową, prowadząc do sytuacji groteskowych i tragikomicznych. Interesuje go zdejmowanie z postaci bohaterów kolejnych masek, wydobywanie schematów myślenia, obrona autentyczności i wolności jednostki. Jest to literatura charakteryzująca się trzeźwością i sceptycyzmem, nasycona przy tym nutą melancholii, poezji, a także subtelnego humoru.

13,00 
Karoca

Powieść osadzona w mrocznych realiach XVII-wiecznej Polski. Anna Alojza, wdowa po hetmanie Chodkiewiczu, ucieka wraz ze swoim dworem z kresowego, ogarniętego wojną Ostrogu. Bohaterka jest ucieleśnieniem wszystkich obsesji swej epoki; spędzając czas na modlitwach i postach, ukrywa przed światem swą okrutną i pełną namiętności osobowość. Tajemnice jej natury zdaje się przenikać woźnica, którego Anna ocaliła z kazamatów. Jemu też opowiada historię swojego życia - ten przebłysk szczerości i porozumienia będzie go wiele kosztował. Zarówno opisy rozterek Anny, jak i pełnego okrucieństwa i przemocy ówczesnego świata, czyta się z wypiekami na twarzy. Książka nastrojem przypomina film Tarkowskiego o Andrieju Rublowie.

10,00 
Karol Szalony

Akcja powieści rozgrywa się we Francji, na przełomie XIV i XV wieku. Był to okres rozprężenia wewnętrznego, anarchii i wojen domowych. Karol Szalony, król Francji od 1380 r., popadł w chorobę umysłową, co zostało wykorzystane przez zwaśnionych rywali...

10,00 
Kochałam Tyberiusza

Nieliczne informacje o niej pochodzą od jej wrogów, imię jej było przeklęte, wszystkie osobiste pamiątki zostały zniszczone. Dlatego też Julia, jedyna córka cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta, na ogół przedstawiana była jednostronnie. Książka obala utarte o niej sądy i zaprzecza świadectwu, jakie poniżonej i wygnanej z kraju Julii wystawiła historia. Na podstawie jej kilku uratowanych dla potomności wypowiedzi Elisabeth Dored wskrzesza tę nietuzinkową postać, kreśląc wizerunek kobiety silnej, pięknej i radosnej, pisząc o jej dorastaniu, małżeństwie i wielkiej namiętności, cierpieniu i nieszczęściu. Przez karty tej dramatycznej opowieści przewijają się znane z historii osoby, które wpłynęły na losy Julii: Agrypa, Liwia Druzylla, Marcellus, wreszcie Tyberiusz, którego mocno kochała, a mimo to nie zaznała z nim szczęścia.

10,00 
Królewscy synowie

Tytułowymi bohaterami są dwaj przyrodni bracia, synowie księcia Władysława Hermana - Zbigniew i Bolesław. Autor ukazał ich rywalizację na tle panoramy dziejów Polski przełomu XI i XII wieku. Zbigniew, najstarszy syn Władysława, był owocem nieformalengo związku z kobietą niskiego stanu. Kiedy Władysław po wygnaniu brata Bolesława Szczodrego nieoczekiwanie zostaje władcą państwa, jest zmuszony odprawić swoją konkubinę, a potomka uznanego za "nieprawego" odesłać do klasztoru, gdzie miał spędzić resztę życia. Zbigniew nie chce się pogodzić ze swym losem i korzystając z niechęci panów polskich do wojewody Sieciecha staje na czele rebelii przeciwko niemu, ale tym samym przeciwko własnemu ojcu.

20,00 
Lew i lilie

Wraz ze śmiercią Karola IV Pięknego wygasa dynastia Kapetyngów. Dzięki zręcznym zabiegom Roberta d'Artois koronę otrzymuje jego kuzyn Filip VI Walezjusz, książę słaby i lekkomyślny. Po serii nagłych śmierci królów na Francję spada klątwa miernych rządów. W zamian za swe usługi Robert pragnie odzyskać hrabstwo przodków. W drodze do celu nie cofnie się przed żadnym kłamstwem, podstępem czy zbrodnią. Szósty tom cyklu "Królowie przeklęci" to opowieść o niszczycielskiej sile ludzkich ambicji, żądzy władzy i zemsty, których zgubne konsekwencje odciskają się na losach całego narodu na długie wieki.

9,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności