Antykwariat Epicki > NAUKI HUMANISTYCZNE > Pedagogika

Pedagogika

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
(Zbyt) młodzi rodzice

W książce przedstawiono także problematykę rozwoju psychoseksualnego w okresie dorastania, zagadnienia zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz specyfikę aktywności seksualnej nastolatków i jej uwarunkowania. Ważną częścią pracy jest omówienie zdrowotnych, psychicznych i społecznych konsekwencji przedwczesnego rodzicielstwa a także zaprezentowanie problematyki antykoncepcji młodzieżowej.

25,00 
Akademia Khana. Szkoła bez granic

Książka prezentuje radykalną wizję przyszłości edukacji dla wszystkich. Jest to nie tylko pokazanie sposobów wyrównania szans zdobycia wiedzy, ale i apel o darmową, powszechną, ogólnoświatową edukację oraz wskazówka, jak można ten cel osiągnąć dzięki prostej, a jednocześnie ewolucyjnej filozofii Khana.

22,00 
Dyskursywizowanie Białoszewskiego. Tom 2 – Dyskursy literaturoznawstwa naukowego i szkolnego

Książka podejmuje temat dobrze znany literaturoznawstwu – temat recepcji twórczości danego pisarza – ale w nowym ujęciu metodologicznym. Przenosi akcent z recepcji na dyskursywizowanie, a tym samym wykracza poza ramy literaturoznawstwa w stronę kulturoznawstwa oraz filozofii nauki.

43,00 
Hygge. Duński przepis na szczęście. Najskuteczniejsza filozofia wychowania

Autorki książki próbują wyjaśnić, jak to się dzieje, że duńskie dzieci – i duńscy rodzice – są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Przekazują nam wiedzę o wychowywaniu dzieci, tak aby były pewne siebie, odporne na przeciwności losu i zdolne do podejmowania wyzwań, aby nie czuły się samotne.

20,00 
Obecność i nieobecność. Sytuacja człowieka słabego we współczesnej cywilizacji

W książce podjęto ważne kwestie dotyczące takiej normalizacji życia społecznego, by problemy osób z niepełnosprawnością nie schodziły na peryferie życia, a rozwiązanie ich nie było aktem łaski nas, zwanych pełnosprawnymi, lecz codzienną powinnością.

55,00 
Pedagogika pamięci

"Pedagogika pamięci, nazywana również pedagogiką miejsc pamięci, staje się stopniowo względnie samodzielnym obszarem teorii i praktyki edukacyjnej. W warstwie teoretycznej nawiązuje ona do tez niemieckiego socjologa i filozofa – Teodora W. Adorna, który w kontekście rozrachunku moralnego ze spuścizną nazizmu podkreślał wagę kształcenia osobowości autonomicznej, samokrytycznej i nonkonformistycznej.

55,00 
Poglądy pedagogiczne Immanuela Kanta. Traktat o filozofii edukacji

"Immanuel Kant dobrze znany jest jako filozof, dużo mniej zaś jako twórca rozważań poświęconych wychowaniu i pedagogice. (...) Chociaż, jak pisał Bogdan Suchodolski, jego 'znaczenie przeszło znacznie wszystko, co powiedział on bezpośrednio o teorii nauczania i wychowania, filozofia Kanta otwierała horyzonty w pedagogice, które mieli odkryć dopiero jego uczniowie'." (fragment "Wprowadzenia")

20,00 
Słowa, obrazy, dźwięki w wychowaniu

W książce autorzy prezentują integralny obraz świata, w którym języki i kody literatury, sztuk plastycznych i muzycznych, w najróżnorodniejszych ich konkretyzacjach i artystycznych kształtach, wchodzą w dialog ze współczesnym odbiorcą. Objawiając bogactwo swych estetycznych sensów kształtują jego duchowość. Znajdą się w niej artykuły znaczących we współczesnej humanistyce głosów, podejmujących problematykę różnorodnych form kontaktu ze sztuką i jej rolą w procesie współczesnego wychowania młodych pokoleń, stawiających pytania o nowe sensy współczesnej egzystencji, w której życie - parafrazując słowa prof. M.P Markowskiego - kreowane jest na miarę SZTUKI.

124,00 
Sto pomysłów zabaw i zajęć z Domowego Przedszkola

Scenariusze programów z telewizyjnego Domowego Przedszkola.

25,00 
Zarys historia wychowania

Książka przedstawia historię wychowania na przełomie dziejów od Strożytności po wiek XX. Mimo skrótów jakich musiały dokonac autorki ujmuje ona wszystkie najistotniejsze zagadnienia, związane z tą dziedziną wiedzy a niezbędne dla studentów pedagogiki. Jej skrócona wersja nie odbiła się jednak na języku tego opracowania. Mimo sporej ilości prezentowanych faktów nie została przeładowana nazwiskami i datami. Sprawia to, że tekst ten czyta się lekko i z zainteresowaniem.

50,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności