Antykwariat Epicki > NAUKI HUMANISTYCZNE > Antropologia i Etnologia

Antropologia i Etnologia

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Upiorne opowieści po zmroku (komplet)

Kolekcja niesamowitych opowieści, zebranych i opowiedzianych przez zbieracza folkloru Alvina Schwartza i zilustrowanych przez cenionego artystę Stephena Gammella. "Upiorne opowieści po zmroku" zawierają jedne z najbardziej przerażających opowieści o makabrze, mrocznej zemście i nadprzyrodzonych wydarzeniach wszech czasów. Chodzące zwłoki, tańczące kości, szaleńcy z nożami i ucieczki krętymi uliczkami przed śmiercią – wszystkie te motywy znajdziemy w tym mrożącym krew w żyłach zbiorze opowieści o duchach.

90,00 
Antyk w Polsce. Część II – Studia

Antyk w Polsce. Część II - Studia. Tytuł trudno dostępny na rynku.

59,00 
Bezpieczeństwo kulturowe w Islamskiej Republice Afganistanu

Bezpieczeństwo kulturowe jest czymś więcej niż prostą sumą bezpieczeństwa poszczególnych jednostek. Stanowi nową jakość. Wynika z tego prawidłowość dotycząca różnicy między bezpieczeństwem kulturowym, a społecznym. Obszar Islamskiej Republiki Afganistanu nabiera w tym kontekście nowego znaczenia. Operacje militarne prowadzone w odmiennym środowisku kulturowym wymagają solidnej i merytorycznej wiedzy o tym regionie.

59,00 
Cięcie. Włosy ludu polskiego

Książka autorstwa Joanny Ambroz i Pawła Zieglera odwołuje się do przesądów, wierzeń oraz aspektów społecznych dotyczących włosów w kulturze polskiej, napisana została na podstawie ksiąg z XIX i XX wieku. Ciekawą warstwę tekstową uzupełniają równie interesujące ilustracje, dzięki czemu "Cięcie – włosy ludu polskiego" to publikacja idealna dla każdego miłośnika historii, a w szczególności – bogatej tradycji rodzimego folkloru.

18,00 
Dziedzictwo i tradycje kulturalne Wielunia

Niniejsza książka stanowi swoistą wędrówkę w czasie z wybitnymi osobowościami minionych stuleci...

84,00 
Harakiri

W niniejszej książce przedstawione zostały szczegóły i sposoby przeprowadzania słynnego ceremoniału oraz relacja naocznego świadka harakiri. Klasyczny tekst Algernona Bertrama Mitforda opisuje z detalami przygotowanie miejsca egzekucji, samą ceremonię, podaje zalecenia dla świadków oraz funkcje kaishaku. Polskie wydanie zostało opatrzone krytycznym wstępem poruszającym temat mitologii otaczającej seppuku.

20,00 
Historia koreańskiej myśli konfucjańskiej

Książka ta może pomóc polskiemu czytelnikowi zrozumieć, w jaki sposób konfucjanizm koreański – specyficzny i niezwykle skomplikowany, również w skali światowej – uformował koreańskie normy etyczne i stał się ważnym kulturowym czynnikiem kształtującym współczesną świadomość Koreańczyków.

160,00 
Japonia zmienna czy niezmienna?

Celem tej książki jest pokazanie Japonii - takiej, jaka jawiła się autorce podczas wielokrotnych pobytów w przestrzeni ponad ćwierci wieku. Pytanie "zmienna czy niezmienna?" - narzucało się i wprawiało w zmieszanie. Z jednej strony bowiem dynamizm zachodzących zmian niekiedy wręcz wywoływał osłupienie, z drugiej zaś - ileż to razy autorka była zdumiona trwałością form i obyczajów znanych z zamierzchłej historii...

70,00 
Klasyczna literatura tybetańska

Każdy z działów literatury tybetańskiej został w niniejszej książce omówiony przez najwybitniejszych specjalistów w sposób nie tylko urzekający erudycją i wysokim poziomem naukowym, lecz także przejrzystością układu i pięknem języka. Niniejsza praca pod wybitnych tybetologów amerykańskich jest od lat uznawana za najbardziej kompletny i najlepszy podręcznik literatury tybetańskiej.

48,00 
Kobiecość i męskość w popkulturze z perspektywy młodych dorosłych

Książka dotyczy problematyki wzorców kobiecości i męskości kreowanych przez popkulturę w kontekście ich wizualnej i tożsamościowej atrakcyjności dla badanych młodych dorosłych. Odniesiono się do zjawiska seksualizacji, rozumianego jako intensywne rozprzestrzenianie się dyskursów o seksualności w mediach oraz jako erotyczna prezentacja ciał kobiet i mężczyzn w przestrzeni publicznej.

80,00 
Księga żałoby i śmierci. A-Z

To pierwsze w polskim piśmiennictwie tego typu dzieło, zainspirowane przez słynny słownik Roberta Sabatier, Dictionnaire de la Morte (1967). W opracowaniu poszczególnych haseł Autorzy w szeroki sposób cytują teksty oryginalne, np. fragmenty Biblii czy też wypowiedzi wielkich filozofów i pisarzy. Książka stanowi punkt wyjścia do dalszych badań – w Polsce mało popularnych – nad tajemnicą śmierci."

30,00 
Legenda Tatr. Janosik Nędza Litmanowski

Powieść z cyklu "Legendy Tatr" o zbójnickim hetmanie Janosiku. Kazimierz Przerwa-Tetmajer (ur. 12 lutego 1865 w Ludźmierzu, zm. 18 stycznia 1940 w Warszawie) – polski poeta, nowelista, powieściopisarz, przedstawiciel Młodej Polski, brat przyrodni malarza Włodzimierza Tetmajera.

15,00 
Majowie. Życie, legendy i sztuka

Wiele z poruszanych w niniejszej książce tematów, takich jak zagadka przepowiedni Majów, niezwykła precyzja ich astronomów w obliczaniu ruchów gwiazd i planet, serety pisma, rytuał upuszczania krwi oraz oddawanie czci Słońcu, a także tajemnicza "gra w piłkę" z jej zawiłymi regułami i makabrycznymi praktykami, budzi do dziś ogromne zainteresowanie.

60,00 
Materiał jako wehikuł treści rytuału

Charakter informacyjny pracy Materiał jako wehikuł treści rytuału wskazuje na jej niebywałą wartość. Przez systematyzację materiału pochodzącego z różnych kultur prowadzi ona do lepszego i głębszego zrozumienia rozwoju zjawisk kulturowych i powiązania między teatrem a rytuałem. Będzie ona stanowić cenny podręcznik akademicki dla kulturoznawców, religioznawców, teatrologów i etnologów, przekazujący rzetelną wiedzę z historii kultury i sztuki.

33,00 
Mistrz Krabat dobry łużycki czarodziej

Zbiór baśni o przygodach łużyckiego czarodzieja Krabata - maga przypominającego swą postacią bardziej fińskiego Vainamoinena (ludowy epos Kalevala) niż śląskiego mistrza Sędziwoja czy słynnego Twardowskiego.

20,00 
Mitologie świata – Hindusi

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

15,00 
Obrazy w działaniu. Studia z socjologii i antropologii obrazu (+ CD)

W zbiorze między innymi, Ideologia, mit, fotografia. Casus „National Geographic Magazine", Pije Kuba do Jakuba... Analiza etykiet tanich win, Buntownicy spod sztandaru MTV, Współczesność jako zmierzch ery nieobecnych ciał. Książka zawiera szkice z dziedzin socjologii i antropologii.

85,00 
Prawo boskie a wolność człowieka. O integryzmach i fundamentalizmach

Na początku XXI wieku świat nawiedza widmo fundamentalizmów i integryzmów religijnych - prawo boskie zdaje się zagrażać wolności człowieka. Dlaczego tak liczne rzesze wyznawców wielkich religii monoteistycznych radykalnie kontestują dziś współczesne społeczeństwo Zachodu, powracając do archaicznych form wiary czy angażując się w "święte wojny"?

24,00 
Przy polskim stole

Co jedli i pili nasi przodkowie, jak rozwijała się sztuka kulinarna? Groch ze słoniną, pieczone bażanty podawane w upierzeniu, dwulitrowe kielich do wina, a także niezwykłe przepisy kulinarne naszych prababek- to wszystko tworzy tysiącletnie dzieje polskiego stołu i kuchni.

18,00 
Sennik Artemidora

"Bogowie stworzyli leki, by zwalczały choroby; wino, by uśmierzało troski; sny zaś, by wskazywały drogę ślepcom - jeśli tylko potrafią oni ocenić to dobrodziejstwo.”

10,00 
Słownik etymologiczny języka polskiego

Słownik etymologiczny pióra jednej z największych postaci polskiego językoznawstwa, zawierający jego odkrycia dotyczące pochodzenia wyrazów. Przedruk wydania z 1927 roku.

40,00 
Smutkeliai

Katalog wystawy ludowej rzeźby z okolic Wilna z końca XIX i początków XX wieku obrazujący niezwykle powszechny na Litwie zwyczaj budowy kapliczek przydrożnych, tzw. figur i krzyży. Wystawa zorganizowana była we współpracy z Ambasadą Republiki Litewskiej w RP.

20,00 
Tajna historia snów

W tej publikacji autor łączy swoją wiedzę historyczną, doskonałą znajomość rożnych tradycji religijnych i świętych tekstów jak Biblia, Koran czy Wedy, z podejściem uznającym, że wszystko we Wszechświecie jest ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałuje. Autor prezentuje historię interpretacji snów od czasów sprzed Artemidoriusa po Freuda. Czytelnik dowiaduje się, że starożytni interpretatorzy snów nie tylko rozszyfrowywali znaczenie snów, ale też odprawiali rytuały mające na celu odwrócić mroczną energię złych snów, chronić psychikę śniącego, przekierowywać przyszłe wydarzenia. Czytamy też o roli snów w narodzinach głównych religii świata; o ich znaczeniu w dziedzinie medycyny i uzdrawiania; wpływie na kształt światowej twórczości literackiej, muzycznej, naukowej. Druga część książki poświęcona jest prezentacji roli snów i zbiegów okoliczności w życiu tak wyjątkowych postaci, jak: Joanna d'Arc, Lukrecja de Leon, Harriet Tubman, Mark Twain, Carl Gustav Jung i Wolfgang Pauli czy Winston Churchill. Książka jest napisana przystępnym językiem i nie brak w niej momentów dramatycznych, jak i humorystycznych. Bez wątpienia wzbogaca ona naszą wiedzę o snach i skłania do refleksji.

45,00 
Tonghak. Nauka Wschodu

Tonghak jest to ruch religijno-społeczny, który powstał w połowie XIX w. w Korei. Religia ta zapożyczyła wiele dogmatów z konfucjanizmu, buddyzmu, taoizmu i chrześcijaństwa, a z szamanizmu niektóre rytuały.

12,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności