Antykwariat Epicki > WIERZENIA I RELIGIE > Hinduizm

Hinduizm

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Autobiografia jogina

Klasyka orientalnej literatury duchowej XX wieku. Droga życia, duchowej transformacji i dokonań Paramahansy Yoganandy, wielkiego nauczyciela krija-jogi. Wydanie to oparte jest na autoryzowanym tekście - ostatniej wersji książki, jaką autor zatwierdził przed śmiercią w latach 50.

79,00 
Bogowie, demony i inni

Zbiór mitów i legend staroindyjskich, zatytułowany „Bogowie, demony i inni...”, stanowi potwierdzenie wszechstronności talentu Narayana. Jest to barwna, żywa opowieść o problemach nurtujących starożytnych Hindusów, jakże bliskich i współczesnemu człowiekowi. Postacie herosów indyjskich, będąc nosicielami pewnych idei, przeżywają jednocześnie swoje wzloty i upadki...

15,00 
Metamorfozy bogów indyjskich

Tradycja indyjska z właściwą sobie wielostronnością określiła pojęcie sacrum. W najsubtelnieszym wykładzie ma nim być brahman - idealna norma czy potencja, "której nie można dojrzeć okiem, namacać dłonią ani odczuć węchem, i której nie dosięgnie smak" (Narajanija). Wyłania ona z siebie rzeczywistość materialną, począwszy od tłumnej plejady bóstw osobowych rozmaitego wyglądu, funkcji i rangi, aż po drobinkę piasku, pozostając wciąż prawdziwym jądrem tych przeobrażeń - niebian, ludzi, zwierząt i przedmiotów martwych.

20,00 
Pradzieje i legendy Indii

Bezcenne kompendium wiedzy o dawnych Indiach - plon wieloletnich badań autora oraz rezultat jego wnikliwej lektury starożytnych tekstów i prac wielu znakomitych uczonych. Książka omawia przede wszystkim najstarszy okres literatury indyjskiej od Wed po epopeje Mahabharatę i Ramajanę, ale zawiera także obszerny materiał mitologiczny, filozoficzny i religijny. Stanowi bogate źródło informacji dla wszystkich, których szczególnie interesują pierwsze dwa tysiąclecia dziejów Indii.

40,00 
Prawda i piękno

Odwieczna kultura Indii jest nieprzebranym źródłem, z którego każdy może czerpać szczęście. Przyjmując starożytną mądrość tego kraju zarówno starzy, jak i młodzi mogą w pełni doświadczyć życia przynoszącego satysfakcję. "Prawda i piękno" zachęca, byśmy zrezygnowali z namiastki tak zwanego szczęścia oferowanego przez świat materialny, a w zamian skosztowali szczęścia trwałego, które właściwe jest naszej jaźni.

10,00 
Religie wczoraj i dziś

Książka napisana przez wybitnych religioznawców poświęcona historii religii i zachodzącym w nich na przestrzeni lat zmianom.

30,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności