Antykwariat Epicki > SZTUKA > Fotografia

Fotografia

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Art (Sztuka)

Bogato ilustrowany przewodnik po sztuce. Od dawnych i współczesnych mistrzów po kluczowe ruchy i style - odkryj, jak powstawały arcydzieła i gdzie można je oglądać. Niniejszy przewodnik jest doskonałym "towarzyszem" podczas zwiedzania muzeów i galerii.

70,00 
Będę to fotografował w kolorach. Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa

Album niezwykłych zdjęć Stanisława Wilhelma Lilpopa. Był on prawdopodobnie pierwszym polskim fotografem wykonującym kolorowe zdjęcia w technice autochromu. Z całą pewnością jako pierwszy w Polsce (w 1909 roku) wprowadził kolor do fotografii stereoskopowej. W publikacji znalazło się ponad 200 fotografii z lat 1908-1930, z czego ponad 80 w technice 3D.

99,00 
Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie środkowej 1908-1928

12 rozdziałów poświęconych m.in. środkowoeuropejskiemu kubizmowi, konstruktywizmowi i teorii unizmu, zaangażowaniu i reakcji artystów na wybuch I wojny światowej, nowoczesnej fascynacji miastem czy awangardowej typografii. W przewodniku znalazły się też świetnej jakości reprodukcje obrazów prawie stu awangardowych twórców, mapy i kalndarium.

79,00 
HDR. Zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej

Fotografia HDR, czyli proces tworzenia obrazów o dużej rozpiętości tonalnej, to najnowsza technologia w dziedzinie fotografii cyfrowej, pozwalająca na tworzenie niepowtarzalnych obrazów w kreatywny i nietuzinkowy sposób. Michael Freeman wyjaśnia, jak robić profesjonalne zdjęcia z wykorzystaniem technologii HDR, omawia dostępne oprogramowanie i techniki umożliwiające łączenie serii kilku zdjęć o różnej ekspozycji w jeden obraz HDR, a także doradza, jak najlepiej je eksportować i drukować.

29,00 
Hiperrealizm – Nowy Realizm

Książka ta nie jest pomyślana jako encyklopedia współczesnego realizmu. Pragnę zaprezentować w niej czytelnikowi problematykę samego zjawiska na przykładzie twórczości tych artystów, którzy moim zdaniem, zasługują na uwagę dziś.

11,00 
Majdanek w fotografii Leszka Mądzika

Album zawiera zdjęcia krajobrazu i obiektów historycznych Majdanka wykonane w okresie od stycznia 2010 do kwietnia 2011 roku. Opatrzone zostały one komentarzem historycznym przybliżającym dzieje Majdanka oraz tekstem autorskim i biogramem Leszka Mądzika. Część fotografii prezentowana była na Placu Litewskim w Lublinie we wrześniu 2012 roku oraz te, które nie znalazły się na wystawie.

55,00 
Muntean / Rosenblum: Ranny, który może chodzić / Walking wounded (katalog)

Markus Muntean i Adi Rosenblum tworzą duet artystyczny od 1992 roku. Bohaterowie ich obrazów to młodzi ludzie, których sylwetki zostały przemalowane z materiałów fotograficznych pochodzących z archiwum twórców oraz z czasopism i internetu. Wizerunki reprezentujące kulturę popularną Muntean/Rosenblum zderzają z cytatami z literatury najwyższej klasy. Zestawienie warstwy wizualnej z tekstową nie ma wyraźnych uzasadnień i tym samym stawia widza przed koniecznością znalezienia własnej interpretacji historii przedstawionej na płótnie. Równie ważną częścią działalności artystów są akcje performatywne.

99,00 
Smartfonowy zawrót głowy, czyli jak fotografować i filmować

Świat fotografii przeżywał wiele rewolucji, ale jeszcze żadna z nich nie miała takiej skali. Sztuka, która jeszcze nie tak dawno była dostępna tylko dla ograniczonego grona specjalistów trafiła pod strzechy. Stała się zjawiskiem masowym. Do tej pory po aparat sięgały tylko osoby, które chciały fotografować - teraz każdy otrzymał go w zestawie z telefonem komórkowym. Smartfony coraz bardziej zbliżają się jakością do tradycyjnych aparatów, a dzięki swej wielofunkcyjności tworzą zupełnie nowy obszar rozwoju.

15,00 
Smutkeliai

Katalog wystawy ludowej rzeźby z okolic Wilna z końca XIX i początków XX wieku obrazujący niezwykle powszechny na Litwie zwyczaj budowy kapliczek przydrożnych, tzw. figur i krzyży. Wystawa zorganizowana była we współpracy z Ambasadą Republiki Litewskiej w RP.

20,00 
Syrena herbem twym zwodnicza

Tytuł to cytat z wiersza „Dedykacja” Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy („młodości mej stolico…”) i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności