Antykwariat Epicki > NAUKI HUMANISTYCZNE > Psychologia

Psychologia

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Ogarnij się. Jak skutecznie rządzić sobą

Mądrze rządzić sobą jest i łatwo, i trudno. Łatwo, bo któż zna nas lepiej niż my sami? Trudno, bo próbujemy sprawować te rządy, często kierując się niesprawdzonymi przekonaniami, stereotypami, zasłyszanymi rewelacjami... Jak mądrze zarządzać sobą, by osiągnąć to, na czym nam naprawdę zależy, żyć tak, jak chcemy żyć?

35,00 
Prognozowanie kryminologiczne w wymiarze społecznym

Publikacja w sposób dotąd niespotykany podchodzi do zjawisk kryminalnych, kładąc szczególny nacisk na metody i narzędzia wykorzystywane do prognozowania przestępczości. Przedstawione przez specjalistów badania pokazują, że można modelować ocenę ryzyka zjawisk przestępczych w czasie i przestrzeni. Jest to więc tematyka nad wyraz aktualna i użyteczna. Różne metody prognozowania znane są już policji w różnych państwach. Dobrze się składa, iż ośrodki naukowe i badawcze, dzięki sfinansowaniu przez NCBiR, opracowały metodologie prognozowania dla celów policji.

249,00 
Wartości polityczne Rozpoznanie, rozumienie, komunikowanie

Książka Jacka H. Kołodzieja budzi respekt nie tylko swoją objętością, ale przede wszystkim bogactwem wątków, multidyscyplinarnością, różnorodnością, wielkością i aktualnością przywoływanej i cytowanej literatury, udatnym połączeniem precyzyjności definicji i głębokiej analityczności sądów z rzetelnością ich empirycznej weryfikacji. Jako swego rodzaju politologiczna summa axiologiae przez wiele lat będzie grać rolę przewodnika po literaturze i problematyce aksjologii politycznej...

120,00 
(Zbyt) młodzi rodzice

W książce przedstawiono także problematykę rozwoju psychoseksualnego w okresie dorastania, zagadnienia zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz specyfikę aktywności seksualnej nastolatków i jej uwarunkowania. Ważną częścią pracy jest omówienie zdrowotnych, psychicznych i społecznych konsekwencji przedwczesnego rodzicielstwa a także zaprezentowanie problematyki antykoncepcji młodzieżowej.

25,00 
Archetypy i symbole. Pisma wybrane

Obszerny wybór pism kulturoznawczych. W części pierwszej tomu zebrano prace Junga dotyczące psychologicznych podstaw zjawisk religijnych i procesów mitotwórczych. Część druga zawiera wszystkie najważniejsze rozprawy dotyczące zagadnień twórczości artystycznej.

75,00 
Fenomen duchowości

Duch - Dusza - Duchowość Duch i Psyche Duch gospodarności Duchowość i literatura Duchowość i metanoia W stronę humanistyki terapeutycznej

29,00 
Inteligencja emocjonalna

Książka Daniela Golemana przynosi odpowiedź na nieustannie nurtujące nas pytanie, jak to się dzieje, że zdolni uczniowie stają się zaled­wie przeciętnymi pracownikami, albo że osoby o wysokim ilorazie inteligencji nieraz z trudem radzą sobie w życiu. Jeśli nawet pytanie to wydaje się banalne, to odpowiedź, którą dokumentują najnowsze badania naukowe, obala dotychczasowe poglądy na rolę intelektu w odniesieniu do życiowego sukcesu.

40,00 
Inteligencja emocjonalna w praktyce

Autor zajmuje się źródłami sukcesu w pracy, i to zarówno indywidualnego pracownika, jak i całej organizacji. Pokazuje na konkretnych przykładach, jak emocje, samokontrola i samoświadomość, zdolność komunikacji oraz umiejętność pracy w grupie wpływają na osiągnięcie sukcesu.

30,00 
Inteligencja emosocjalna. Poznaj emocje swoje i innych i żyj lepiej

Irytujesz się, gdy ktoś wytknie ci błąd? Przejmujesz się tym, co inni o tobie myślą? Czujesz, że ludzie cię nie rozumieją? Często się stresujesz? Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś poprawnie, ta książka jest dla ciebie! Dzięki inteligencji emosocjalnej zrozumiesz własne emocje i nauczysz się je wykorzystywać w kontaktach z otoczeniem.

25,00 
Intuicja, czyli mądrość uczuć

Rozum i intuicja zdają się nawzajem wykluczać. Można by pomyśleć, że kto działa bez namysłu, nie używa do tego głowy. W tej książce daję wyraz odwrotnemu przeświadczeniu: rozum i intuicja mogą iść ze sobą w parze. Twórcze umysły i ludzie dokonujący pożądanych wyborów posługują się działającym w mózgu wyrafinowanym systemem, zasilanym przez wiedzę i doświadczenie. Owa wewnętrzna mądrość wpływa na procesy decyzyjne i twórcze, wszystkim zaś kierują odczucia.

41,00 
Jak pokonać depresję

W niniejszej książce autor pomaga nam zrozumieć naturę i metody leczenie depresji. Jego praktyczne wskazówki pomogą ci: - zrozumieć naturę i przyczyny występowania depresji - razić sobie z depresją i przezwyciężać jej negatywne skutki - ustalić kiedy potrzebna jest fachowa pomoc - przekształcić depresję w uczucie dające zdrowie.

10,00 
Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed otoczeniem

Obawa i strach to normalne emocje, których od czasu do czasu doświadcza każdy z nas. Jeśli jednak ściska Cię w dołku, kiedy musisz odebrać najzwyklejszy telefon, masz problemy z wyrażaniem własnego zdania, a tłumy w supermarkecie wywołują u Ciebie uczucie paniki, należałoby popracować nad oswojeniem własnego wewnętrznego niepokoju. Lęk społeczny to skłonność do bycia spiętym lub podenerwowanym w sytuacjach społecznych, co wynika z reguły ze strachu przed postąpieniem w sposób krępujący lub niemądry, zrobieniem złego wrażenia lub negatywną oceną innych. Dlaczego masz wciąż czuć dyskomfort, kiedy umawiasz się na randkę albo bierzesz udział w prezentacji? Po co Ci ta bezustanna samokontrola i dręczący perfekcjonizm? Czas spojrzeć światu prosto w oczy i zacząć czuć się swobodnie we własnym życiu. Zapomnij o nieśmiałości. Od dziś tylko Twoje życie ma prawo mieć rumieńce.

150,00 
Jak rozmawiać z pacjentem

Autor opracował tę książkę, poświęconą komunikacji międzyludzkiej, z myślą o pracownikach służby zdrowia. Jego zdaniem, każdy lekarz powinien umieć tak rozmawiać z pacjentem, aby postawić diagnozę i określić dalsze leczenie, nie tracąc jednocześnie okazji do wykorzystania kontaktu jako środka terapeutycznego.

15,00 
Jestem Alkoholikiem. Świadectwa AA

Zbiór wspomnień Anonimowych Alkoholików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, prawdą o swoim uzależnieniu. Opisują pewien etap swojej walki z alkoholizmem i trudnościami, które musieli przejść w walce z chorobą.

12,00 
Marzyciel, mędrzec, wewnętrzne dziecko

Zaczyna się podróż, która zaprowadzi Cię do wnętrza Twojej osobowości. Odkryjesz jej bogactwo, a odpowiedzi na wiele pytań staną się dla Ciebie jasne, proste i oczywiste.

35,00 
Metodologia badań psychologicznych

„Metodologia badań psychologicznych” to kultowy już podręcznik, który od lat stanowi podstawową lekturę studentów oraz naukowców prowadzących działalność badawczą w obszarze nauk społecznych.

77,00 
Mózg w żałobie

Poruszająca historia wybitnej neurolog, która zmierzyła się ze śmiertelną chorobą męża, lekarza. W 2011 roku u męża dr Lisy Shulman, dr. Williama Weinera, zdiagnozowano raka. Zmarł siedemnaście miesięcy później. Oboje byli neurologami. Nagle z lekarzy stali się pacjentami.

26,00 
Neurotyczna osobowość naszych czasów

Horney przedstawia obraz neurotyka, z jego konfliktami, lękami, cierpieniem i trudnościami, jakie ma on z samym sobą oraz w kontaktach z innymi ludźmi, a także próby ich rozwiązania. "Neurotyczna osobowość naszych czasów" to jedna z najważniejszych prac przedstawicielki współczesnej psychoanalizy i psychiatrii, która wraz z Erichem Frommem założyła Amerykański Instytut Psychoanalityczny.

35,00 
Niewierność

Jako mądry i świetnie znający swoją dziedzinę terapeuta, dr Lusterman w klarowny sposób wyjaśnia złożoną dynamikę zdrady. Dostarcza obojgu partnerom cennych wskazówek, które pozwolą im stopniowo odbudować wzajemne zaufanie i stworzyć lepszy związek, a wielu ludziom napisać szczęśliwe zakończenie bolesnej historii.

95,00 
Obecność i nieobecność. Sytuacja człowieka słabego we współczesnej cywilizacji

W książce podjęto ważne kwestie dotyczące takiej normalizacji życia społecznego, by problemy osób z niepełnosprawnością nie schodziły na peryferie życia, a rozwiązanie ich nie było aktem łaski nas, zwanych pełnosprawnymi, lecz codzienną powinnością.

55,00 
Podstawy psychofarmakologii

Kolejna książka niezrównanego mistrza dydaktyki psychofarmakologicznej — Stephena M. Stahla. Tym razem rzecz dotyczy stosowania leków przeciwpsychotycznych i normotymicznych w praktyce klinicznej. Wykorzystując piktogramy i kolory, stanowiące barwne wyróżniki przedstawianych informacji, Autor przytacza najbardziej przydatne dla praktyki klinicznej dane dotyczące dwudziestu leków.

300,00 
Pogotowie psychologiczne

Jeśli nie wiesz o co MU chodzi, nie umiesz powiedzieć swojej matce NIE i wszystko cię denerwuje, Pogotowie psychologiczne pomoże ci opanować trudną sytuację i wyjść z niej zwycięsko. Dorota Krzywicka, psycholog i ekspertka znana m.in. z programu "Rozmowy w toku" pomaga znaleźć lekarstwo na codzienne życiowe zmagania, uczucia i stany emocjonalne. W przystępny sposób wskazuje ich źródło oraz podpowiada, jak radzić sobie z problemami. Wyjaśnia, w jaki sposób skutecznie rozwiązywać konflikty za pomocą odpowiednich komunikatów i słów kluczy. Nie ma jednego przepisu na życie, ale jest Dorota Krzywicka. Psycholog z wyjątkową intuicją i ogromnym doświadczeniem. Dlatego tak błyskawicznie pochłania się rady zawarte w tej książce. Wyglądają na najprostsze pod słońcem, a jednak spróbujcie wcielić je w życie. Dopiero tu zaczyna się prawdziwa przygoda pracy nad sobą!

15,00 
Psychiatria tom 3 – metody leczenia, zagadnienia etyczne, prawne, publiczne, społeczne

Książka od wielu lat jest podstawowym polskim podręcznikiem z dziedziny psychiatrii napisanym przez wybitnych rodzimych specjalistów. Rola psychiatrii jako dynamicznie rozwijającej się gałęzi medycyny systematycznie wzrasta. Powoduje to konieczność ciągłej aktualizacji informacji zawartych w podręczniku. Obecne, najnowsze wydanie Psychiatrii zawiera najbardziej aktualne informacje, między innymi z zakresu teoretycznych podstaw współczesnej psychiatrii, psychiatrii klinicznej oraz terapii zaburzeń psychicznych. Treści zawarte w podręczniku zostały przedstawione w bardzo przystępny i klarowny sposób. Najnowsze wydanie Psychiatrii powinno być użyteczne dla lekarzy specjalistów, lekarzy w czasie robienia specjalizacji, a także lekarzy innych specjalności, ponieważ często się zdarza, iż pacjenci z problemami psychicznymi nie od razu trafiają do specjalistów z tej dziedziny.

130,00 
Psychologia i życie

Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę współczesnej psychologii! Prezentuje wiedzę z całego zakresu psychologii - od biologicznych podstaw zachowania, przez analizę motywacji i inteligencji, po zagadnienia psychologii społecznej. Pozostaje wzorem podręcznika akademickiego: wszechstronnego, ciekawego i przystępnego.

90,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności