Antykwariat Epicki > PORADNIKI

PORADNIKI

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Co Twój pies próbuje Ci powiedzieć?

Poznawanie własnego psa od podszewki to przyjemność, która nigdy Ci się nie znudzi. Książka pomoże Ci odnaleźć sekrety psiej miłości, pozwoli pojąć z pozoru niedorzeczne zachowania Twojego przyjaciela i udzieli Wszyscy ludzie odpowiedzi na dziesiątki pytań, które masz ochotę zadać weterynarzowi, niemniej jednak w bardzo wielu sytuacjach nie posiada na to czasu.

27,00 
Listy do mojej córeczki

Refleksje zanotowane na gorąco i głębokie przemyślenia, ciepłe słowa i gorzkie prawdy, anegdoty i sentencje... Te krótkie poruszające teksty są czymś więcej niż tylko świadectwem ojcowskiej troski o losy dziecka - to szczególny "PODRĘCZNIK ŻYCIA", w który, jak stwierdza Paulo Coelho, "jest mowa o rzeczach właściwych każdej generacji, a miłość jest w nim wszechobecna niezależnie od słów i pojęć, którymi autor się posługuje - i miłość trwa, nawet gdy świat zupełnie się przeobraża.

12,00 
Ludzie przeciwko ludziom

Źle się ma nasz kraj - pisał zmarły niedawno brytyjski publicysta. Sposób w jaki żyjemy ma w sobie coś głęboko niewłaściwego. W świecie rynku, posiadania, ekonomicznego rachunku zysków i strat, gubimy idee wspólnego dobra, sprawiedliwości, społecznej harmonii. Do Polski przenikają wszystkie bolączki kapitalizmu, wraz z jego dobrodziejstwami. Dodajemy do tego swoje narodowe podziały i paranoje, podkręcane przez populistycznych polityków, tabloidalne media, hipokryzje i zakłamanie w szkole, kościele, nawet w rodzinie.

13,00 
Pakiet „rzuć palenie”

Rzuć palenie póki czas! Porozmawiajmy o tobie. Próbowałeś już rzucić palenie na tysiące sposobów – bez powodzenia. Potrzebujesz rady kogoś, kto przechodził przez to samo co ty i zwyciężył.

55,00 
Qigong medyczny. 14 meridianów czyli uzdrawiające ćwiczenia chińskie

Qigong medyczny 14 meridianów, a także Uzdrawiające ćwiczenia chin mi, to jedna z form chińskiej medycyny, która opiera się na teorii meridianów i punktów akupunktury. Celem tej praktyki jest działanie zdrowia i dobrego działania, a także uwalnianie chi (energii życiowej) i jej płynnego działania w działaniu...

39,00 
Teoria i metodyka ćwiczeń ruchowych aktora (komplet 2-tomowy)

Poparty długoletnim aktorskim i dydaktycznym doświadczeniem autora podręcznik gestu scenicznego uwzględnia również ćwiczenia sprawnościowe z zakresu rehabilitacji i poprawy budowy ciała. Wszystkie przykłady poparte są dydaktycznymi rysunkami sytuacyjnymi. Książka ułatwia pracę nie tylko studentom szkół teatralnych, ale również zawodowym aktorom w różnym wieku.

50,00 
100 obietnic złożonych mojemu dziecku

Książka, która w poruszający sposób mówi o nawiązywaniu uczuciowej i duchowej więzi z dzieckiem jeszcze przed jego narodzinami. Osobiste przyrzeczenia składane dziecku mają sprawić, by maleństwo czuło się kochane i bezpieczne, rodzic zaś niemal od samego poczęcia świadomie budował więź ze swoim potomkiem. Ta swoista kronika rodzącej się miłości i poczucia odpowiedzialności za nowe życie po prostu urzeka.

25,00 
Aloes. Leczniczy cud natury

Wiele wskazuje na to, że moda na aloes - a jest to wielce pożyteczna moda - do Europy przyszła z Ameryki, w czym nie ma skądinąd nic dziwnego, zważywszy na renesans ziołolecznictwa, jakiego jesteśmy świadkami w ramach cywilizacji euroamerykańskiej. Renesans zrozumiały, jeżeli uwzględni się ogromną ilość skutków ubocznych zażywania leków syntetycznych, a także ich ceny.

30,00 
Anatomia zwierząt. Przewodnik dla artystów

Autor naucza rysunku anatomicznego, tak aby uczniowie i studenci mogli sobie wyobrazić ciało zwierzęcia w części lub jako całość. Jest to samokształcący kurs, jak rysować zwierzęta swobodnie i precyzyjnie. Bammes omawia szczegółowo anatomię wybranych gatunków zwierząt. Wskazuje, jak sprowadzić formę zwierzęcia do łatwych do zapamiętania obrazów, które w przyszłości posłużą do pracy z wyobraźnią.

166,00 
Atak na króla

Każda partia szachowa rozgrywana jest według ustalonych zasad. Obie strony starają się rozwinąć najpierw swe siły, zabezpieczyć własnego króla i następnie rozpocząć aktywne działania przeciwko nieprzyjacielowi. Strona, która pierwsza przejmie inicjatywę w swoje ręce, ma duże szanse odniesienia sukcesu. Książka omawia w ogólnych zarysach tajniki ataku w partii szachowej. Autor przedstawił tematykę na bazie 100 pouczających przykładów z twórczości znanych mistrzów i arcymistrzów.

42,00 
Basic clinical massage therapy / Podstawowy masaż kliniczny

Ponad 550 kolorowych ilustracji struktur wewnętrznych jest zaprezentowanych na zdjęciach żywych modeli, aby pokazać każdy mięsień lub grupę mięśni, otaczające struktury, punkty orientacyjne na powierzchni ciała i układ dłoni terapeuty. Dzięki temu wyraźnie widać, który mięsień jest poddawany masażowi, gdzie dokładnie jest umiejscowiony, jak można uzyskać do niego ręczny dostęp, jakie problemy może powodować i jak należy przeprowadzać leczenie. Tekst w języku angielskim.

175,00 
Bez parabenów. Jak bronić się przed kosmetycznymi oszustwami i mądrze dbać o urodę

Maskary, woski, odżywki, toniki, dezodoranty, kremy – czym tak naprawdę się upiększamy? Beatrice Mautino, włoska biotechnolog, ekspertka w branży chemii kosmetycznej, rozprawia się z wszechobecnymi w niej oszustwami, mitami na temat pielęgnacji i zawartością naszych kosmetyczek.

15,00 
Chochlą i mieczem

Tematem tych bardzo ciekawych i barwnie napisanych wspomnień są niezwykłe dzieje dwóch włościańskich rodzin z Kielecczyzny - Wachowiczów i Partyków - którzy po przeniesieniu się do Warszawy w 1911 roku odegrali znaczącą rolę w historii stołecznej gastronomii dwudziestolecia międzywojennego.

34,00 
Co mógł jadać Jezus? Biblijna recepta na długowieczność

W książce dr Colbert radzi, co zrobić, aby jadać zdrowo, pozostawać w dobrej kondycji i cieszyć się życiem. Podaje również przepisy, dane o wartościach odżywczych oraz praktyczne porady. Odkryj stary jak świat, biblijny, niezwykle skuteczny i przepyszny sposób na zdrowe odżywianie!

35,00 
Cukrzyca u osób w podeszłym wieku

Książka stanowi poradnik dla osób starszych zmagających się z cukrzycą. Bardzo dokładnie opisuje patofizjologią, rehabilitację, dietę, działanie leków. Stanowi doskonały poradnik również dla lekarza prowadzącego.

12,00 
Cykliczna dieta ketogeniczna

Cykliczna dieta ketogeniczna sprawdza się w przypadku wielu problemów zdrowotnych – nie tylko w cukrzycy Tłuszcz brzuszny jest znany jako tłuszcz wewnętrzny lub trzewny. Jest on przechowywany w jamie brzusznej, a więc nie jest tym samym co tłuszcz, który zbiera się pod skórą na Twoich udach, pośladkach i ramionach.

30,00 
Energia życia, energia pożywienia. Praktyczne sposoby wzmocnienia zdrowia

Poznanie nowych źródeł energii dla naszego organizmu, zrozumienie jej przepływów, pomoże nam nabrać sił i chęci do działania, a także zrozumieć, że jak powiedział Stuart Wilde: "Życie nie powinno być walką, lecz łagodnym przechodzeniem od jednego punktu do drugiego, bardzo przypominającym spacer doliną w słoneczny dzień".

23,00 
Galaktyka internetu

Jak to się wszystko zaczęło? Jakie są kultury, które tworzą Internet albo kontestują jego istnienie? W jaki sposób Internet przyczynia się do powstawania nowych struktur gospodarczych i jak przekształca stare? Jak wygląda rzeczywistość cyfrowego podziału? W jaki sposób Internet wpłynął na organizacje społeczne i kulturalne, na nasze uczestnictwo w polityce i komunikacji, na życie w dużych aglomeracjach?

24,00 
Grypa i przeziębienie

W poradniku znajdziesz najistotniejsze informacje na temat grypy, przeziębienia, anginy, kataru, zapalenia gardła, zapalenia krtani ? przyczyn, objawów, diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki.

5,00 
Grzyby znane i mniej znane

Część ogólna zawiera krótkie rozdziały o życiu i podziale systematycznym grzybów, o ich poszukiwaniu i zbieraniu oraz o możliwościach przygotowywania i wykorzystywania grzybów w gospodarstwie domowym. W oddzielnym rozdziale zostały omówione zostały grzyby trujące, ich stopień toksyczności i przebieg ewentualnego zatrucia. Część katalogowa zawiera barwne ilustracje grzybów wraz z odpowiadającymi poszczególnym gatunkom opisami.

15,00 
Grzyby. Przewodnik kieszonkowy

Szybkie i prawidłowe oznaczanie grzybów. Praktyczny kieszonkowy przewodnik po świecie grzybów. Przedstawia na znakomitych, barwnych fotografiach wszystkie ich ważniejsze gatunki; opisuje cechy, podaje występowanie oraz omawia sprawy, o których warto wiedzieć. Zawiera 101 barwnych fotografii. Ponadto prezentuje tematy: - zbierać grzyby - ale prawidłowo, - drzewa i związane z nimi grzyby, - budowa grzybów.

10,00 
Grzyby. Rozpoznawanie i zbieranie

Znakomity przewodnik dla starszych dzieci i młodzieży. Zawiera nie tylko liczne ilustracje grzybów, ale również ciekawe doświadczenia, takich jak hodowla grzybów, pobieranie zarodników, czy nawet zmiana koloru grzyba.

13,00 
Hygge. Duński przepis na szczęście. Najskuteczniejsza filozofia wychowania

Autorki książki próbują wyjaśnić, jak to się dzieje, że duńskie dzieci – i duńscy rodzice – są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Przekazują nam wiedzę o wychowywaniu dzieci, tak aby były pewne siebie, odporne na przeciwności losu i zdolne do podejmowania wyzwań, aby nie czuły się samotne.

20,00 
Inteligencja emosocjalna. Poznaj emocje swoje i innych i żyj lepiej

Irytujesz się, gdy ktoś wytknie ci błąd? Przejmujesz się tym, co inni o tobie myślą? Czujesz, że ludzie cię nie rozumieją? Często się stresujesz? Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś poprawnie, ta książka jest dla ciebie! Dzięki inteligencji emosocjalnej zrozumiesz własne emocje i nauczysz się je wykorzystywać w kontaktach z otoczeniem.

25,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności