Antykwariat Epicki > HUMOR, MAKSYMY I AFORYZMY

HUMOR, MAKSYMY I AFORYZMY

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Ezop dla dorosłych, czyli też arcybayki

Ezop igrał z ogniem w swych humoreskach, a błyskotliwą satyrą i niewyparzonym językiem musiał narazić się mnóstwu ludzi małych, a pysznych, bo ich z taniego przepychu rozbierał. Bajki w niniejszym tomie zostały poetycko "wydestylowane" przez Bohdana Drozdowskiego, który sprawił że "ptaki śpiewają po polsku" jak nigdy dotąd.

25,00 
A ja żem jej powiedziała

Ta książka to petarda. Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania. Mówi o show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Tylko kilka zdań, a jest w tym ciepło, doświadczenie i życiowa mądrość.

15,00 
Chuck Norris. Z półobrotu.1

Przypomnienie jednego z najsłynniejszych żartów-memów XXI wieku - niepokonany Chuck Norris w zbiorze dowcipów i anegdotek wymyślonych ku uciesze gawiedzi.

8,00 
Czytanki o dobrej mianie + Nowe czytanki o dobrej zmianie

Odbycie dwuletniego kursu, potwierdzone zdanym egzaminem państwowym oraz zaświadczeniem od proboszcza, uprawnia absolwentów do zasiadania w zarządach spółek skarbu państwa oraz do ubiegania się o miejsca na listach w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Satyra na obecną władzę, naśladująca nieco słynne ''Opowiadania o Leninie" Michaiła Zoszczenki.

42,00 
Mężczyźni na wesoło

Nie jest prawdą, że mężczyźni myślą tylko o jednym. Nie jest też prawdą, że z mężczyzn śmieją się tylko kobiety. Można się o tym przekonać, czytając tę książkę. Zabawne anegdoty i celne aforyzmy zostały zilustrowane przez znaną z dowcipnej kreski Małgorzatę Młodnicką.

9,00 
Ostatnie dni Władimira P.

Czasy, kiedy były prezydent Rosji jeździł z nagim torsem na koniu i trząsł oligarchami, dawno minęły. Teraz żyje z dala od Kremla, w ekskluzywnej daczy – i w świecie urojeń, faszerowany lekami na uspokojenie. Na straży Władimira stoi poczciwy Szeremietiew, który jako jedyny ze służby domowej nie robi interesów na boku. Nastaje jednak dzień, kiedy zegarki z kolekcji eksprezydenta zaczynają tykać coraz głośniej i nawet Szeremietiew musi pożegnać się ze swoją – niezbyt modną w Rosji – moralnością. „Ostatnie dni Władimira P.” to niezwykle aktualna, choć osadzona w przyszłości, satyra społeczno-polityczna, która niczym matrioszka obnaża kolejne oblicza Rosji. Powieść pełna absurdalnego humoru w stylu Mendozy, z gagami godnymi „Grand Budapest Hotel”.

30,00 
Pastrani

Choć Malcolm XD jest najbardziej nieznanym człowiekiem w Polsce, jego debiutancka powieść robi furorę na rodzimym rynku literackim. Pastrami to twór przeznaczony dla wszystkich „analogowych” odbiorców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z internetową twórczością Malcolma XD. To zbiór jego najlepszych past publikowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Począwszy od kultowej historii starego – fanatyka wędkarstwa, pasty o Wojskach Obrony Terytorialnej w Borach Tucholskich czy tej o Patologu, Paulinie i psie, aż po historię familii Zawiślaków i… zupełnie nową, niepublikowaną dotąd pastę (z ilustracją autorstwa Małgorzaty Halber). Wszystko to poprzedzone słowem wstępnym Sylwii Chutnik i uzupełnione polifonią grafik stworzonych przez całkiem pokaźną grupę rysowników.

12,00 
Piórka znalezione

(Miły czytelniku...) Miły czytelniku, upraszam cię wielce, Nie pij fraszek haustem - sącz je po kropelce.

12,00 
Szczęście. Modus Vivendi

"Wybrałem dla Ciebie tę książkę, bo każdego dnia, zatrzymując się na kilka minut odnajdziesz na właściwiej stronie esej, którego lektura przybliża do najgłębszych zasobów życiowej mądrości. Jeśli czujesz się szczęśliwy- utrwalisz ten stan. Jeżeli jest Ci trudno - odzyskasz wiarę w siebie i wzmocnisz się. Jeżeli już wiesz, co jest najważniejsze dla Ciebie, znajdziesz wskazówkę jak pomóc innym, aby byli szczęśliwi."

15,00 
Walentynki. Wpisy do pamiętników i na kartki walentynkowe, wiersze, życzenia, dedykacje + CD

Jakie znaleźć strofy dla ukochanej osoby na Dzień Zakochanych (czy z każdej innej okazji)? Jak urozmaicić list, pocztówkę, bilecik dołączony do kwiatów czy wpisać się do pamiętnika? Nie zawsze przychodzą nam do głowy odpowiednie słowa, a może czasem chcielibyśmy się ukryć za wyznaniami poety... Razem z książką płyta "Moja miłość niczyja" - piosenki do tekstów Lecha Tkaczyka.

12,00 
Wierszyki

Z notki na okładce: "Poza utworami satyrycznymi, słynnymi balladami historycznymi i rycerskimi, przypadkami Dreptaka, żartami folklorystycznymi i zoologicznymi znajdziecie tu Państwo również piękną poezję obywatelską i liryczną. Poznacie różne oblicza Andrzeja Waligórskiego. Człowieka pełnego wdzięku i uroku, znanego z trafności obserwacji, niekwestionowanego króla błyskotliwej pointy.". Słowo wstępne - Jan Kaczmarek.

99,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności