Antykwariat Epicki > sztuka

sztuka

Portret Rembrandta

Biografia jednego z najwybitniejszych mistrzów holenderskiego malarstwa i grafiki.

53,00 
Przewodnik baletowy

W przewodniku znajdują się omówienia baletów o wysokich walorach muzycznych, choreograficznych i reżyserskich, ułożone w porządku alfabetycznym według tytułów. Hasła zawierają: nazwiska poszczególnych realizatorów baletu i odtwórców głównych ról w spektaklu premierowym, streszczenie libretta i planu choreograficznego, krótkie omówienie i charakterystykę baletu.

18,00 
Smutkeliai

Katalog wystawy ludowej rzeźby z okolic Wilna z końca XIX i początków XX wieku obrazujący niezwykle powszechny na Litwie zwyczaj budowy kapliczek przydrożnych, tzw. figur i krzyży. Wystawa zorganizowana była we współpracy z Ambasadą Republiki Litewskiej w RP.

20,00 
Syrena herbem twym zwodnicza

Tytuł to cytat z wiersza „Dedykacja” Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy („młodości mej stolico…”) i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.

15,00 
Sztuka na dworze książąt Pomorza Zachodniego w XVI-XVII wieku – Katalog

Katalog wystawy, która miała miejsce w miesiącach wrzesień-listopad 1986 roku w Zamku Królewskim w Warszawie oraz grudzień 1986-marzec 1987 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Na fotografiach zaprezentowano niektóre z eksponatów: obrazy, talary, medale i ordery, pierścienie i bransolety.

40,00 
Sztuka XVIII wieku

Książka omawiająca sztukę XVIII wieku w opracowaniu braci Goncourtów. Omówieni zostali artyści: Watteau, Chardin, Boucher, La Tour, Greuze, Fragonard, Prudhon.

17,00 
Tadeusz Brzozowski

Pięknie wydany album malarstwa i grafiki.

25,00 
Tycjan. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 4

Tycjan, właściwie Tiziano Vecellio, już za życia uznawany był za jednego z najwybitniejszych malarzy swej epoki, jego obrazy cieszyły się ogromną popularnością i osiągały bardzo wysokie ceny. Także po śmierci nie popadł nigdy w zapomnienie i wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia artystów (m.in. na Tintoretta i Rubensa). Jego arcydzieła cechuje rozmach i spontaniczność, ekspresja, wspaniała kolorystyka, wyważenie gry świateł i cieni oraz wielka swoboda pędzla. Uważa się je za szczytowe osiągnięcie sztuki weneckiej.

25,00 
Z punktu widzenia rzeźbiarza. Sztuka lat 80.

Z punktu widzenia rzeźbiarza to zbiór kilkudziesięciu recenzji oraz paru szkiców z pogranicza publicystyki i eseistyki na temat sztuki. Recenzje i szkice pisane są przez krytyka, będącego jednocześnie artystą czynnie uprawiającym rzeźbę, nie są jednak poświęcone wyłącznie tej dyscyplinie sztuki. Autor stara się zachować szerokie spojrzenie na całość sztuk pięknych, a właściwie na wszelkie przejawy życia artystycznego lat osiemdziesiątych. Recenzje i szkice mówią zatem o głośnych wydarzeniach artystycznych, wystawach zbiorowych i indywidualnych, modnych kierunkach w sztuce, o konketnych dziełach twórców polskich i zagranicznych, różnych pokoleń. Znajdują w nich również odbicie postawy środowiska artystycznego w węzłowych punktach politycznej historii Polski ostatniej dekady.

150,00 
Zamek Królewski na Wawelu (Wielkie Muzea)

Wawel – słynne krakowskie wzgórze, położone w zakolu Wisły, wraz ze swymi budowlami i zgromadzonymi w nich skarbami kultury bywa traktowany jako jedno wielkie muzeum. Wawelskie zbiory dzieł sztuki i historycznych pamiątek związane są dziś z dominującymi na Wzgórzu obiektami: XIV-wieczną katedrą, otoczoną wieńcem kaplic gotyckich, renesansowych i barokowych oraz renesansowym zamkiem z wielkim dziedzińcem, olśniewającym trzema kondygnacjami kolumnowych krużganków.

12,00 
Zarys dziejów architektury w Polsce

Praca jak zastrzega sam autor we wstępie, nie ma aspiracji dzieła naukowego. Nie jest to również podobny do przewodnika chronologiczny spis wszystkich wartościowych zabytków architektonicznych. Miłobędzki opowiada o historii architektury na ziemiach polskich, o tym jak kształtowała się ona w poszczególnych okresach, skąd brano najwięcej inspiracji. Spoglądając na temat również pod kątem życia społecznego autor wyjaśnia dlaczego budowało się w ten a nie inny sposób.

55,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności