Antykwariat Epicki > HISTORIA I ARCHEOLOGIA

HISTORIA I ARCHEOLOGIA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
63 dni życia i walki

Ten niezwykły reportaż przywołuje kolejne dni walki o wolność: radość towarzyszącą wybuchowi powstania, przytłumioną trudnościami codziennej egzystencji, heroiczną walkę powstańców na barykadach, sanitariuszek w szpitalach polowych i na gruzach zburzonego miasta. To także obraz codziennego życia wypełnionego tęsknotą za normalnością, której namiastkę mieszkańcy Warszawy mogli odnaleźć w nielicznych, ale nadal funkcjonujących kawiarniach, teatrzykach, przy muzyce płynącej z radia czy podczas lektury codziennej prasy. W obliczu wszechobecnej śmierci czytelnik dostrzeże również radość zaślubin i przyjacielskich spotkań – radość z kolejnego dnia życia.

10,00 
Broń i barwa nr 1-6 1934 (pierwszy rocznik) – reprint

Broń i Barwa – miesięcznik ukazujący się w latach 1934–1939 w Warszawie. Wydawcą było Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wojska. Redaktorem naczelnym był Stanisław Meyer, następnie Władysław Dziewanowski. Publikowano w nim artykuły poświęcone historii wojskowości. Prezentowane egzemplarze są reprintem oryginałów rocznika pierwszego z 1934 roku.

100,00 
Ciemne sprawy dawnych warszawiaków

"Obraz stolicy wyłaniający się z książki Milewskiego naprawdę przerażą. Mamy tu konkretne, najbardziej spektakularne przestępstwa, opisywane w prasie - to morderstwa, napady, włamania, oszustwa... Szczególnie wstrząsające wrażenie robią opisy działalności tzw. fabrykantek aniołków..."

33,00 
Dymy nad Birkenau

Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar obozu Auschwitz-Birkenau i jednocześnie jedna z pierwszych literackich relacji z piekła na ziemi. "Na ściany, podłogi, cegły padła tu krew i opowiada o ludziach, którzy tu ginęli. Zostali tam, gdzie polała się ich krew. To nic, że ściany później zabielono wapnem. Te ściany są nadal czerwone."

37,00 
Mezopotamia

Jan Braun był autorem większości haseł Wielkiej Encyklopedii Powszechnej PWN z zakresu sumerologii. Niniejsza książka jest skryptem dla studentów orientalistyki (sumerologii i asyriologii) oraz archeologii, stanowiącą wiedzą o starożytnej Mezopotamii w pigułce.

36,00 
Mikrohistorie

W "Mikrohistoriach" historiografia staje się krytyką kultury rozumianą jako refleksja nad człowiekiem (filozofia), jako opowieść pokazująca kim jest człowiek (antropologia) i jak to jest być człowiekiem (etyka). Książka ta włącza się w "etyczny zwrot", który dosięgnął historię. Przenika ją tak ważne obecnie pytanie o dobro historii": gdzie jest owo dobro? i co nim jest?

80,00 
Ofiary losu. Inna historia Polski

Brawurowa podróż przez tysiąclecie. Od szansy zmarnowanej przez Chrobrego po udaną inwestycję Kaczyńskiego – znane fakty opisane z nowej perspektywy. Czołowy publicysta „Liberté!” opowiada o lepszych niż Jagiełło mężach dla Jadwigi i tłumaczy dlaczego Rzeczpospolita nie sięgnęła po Pacyfik.

20,00 
Podręczny słownik języka koptyjskiego

Język koptyjski to ostatnia faza rozwojowa języka egipskiego, potomek języka staroegipskiego, należy do rodziny języków afroazjatyckich. Od XIX wieku jest językiem martwym. Do jego zapisu używano pisma alfabetycznego zapożyczonego od Greków. Autorem pierwszego słownika języka koptyjskiego jest Jean-François Champollion, który odczytał egipskie hieroglify. Nie istniał jeden literacki język koptyjski: teksty pisano w pięciu dialektach. Najważniejszymi były saidzki (sahidycki) oraz bohairski (bohairyjski). Podstawą niniejszej pracy są przekłady różnorodnych tekstów z epoki wczesnochrześcijańskiej, zachowanych głównie w dialekcie bohairskim (obecnie języku liturgicznym kościoła koptyjskiego w Egipcie) i w dialekcie saidzkim.

55,00 
Powstanie 44. Zachowali się jak trzeba

Dwadzieścia reportaży pokazuje dramat Powstania Warszawskiego przez pryzmat losów pojedynczych osób. Suma tych zdarzeń to ciąg epizodów historycznych, które ukazują dramaturgię walk Powstańców z okupantem niemieckim. To opowieść o ludziach w różnym wieku, którzy za cenę życia walczyli o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny.

13,00 
Powstanie w Warszawie. Fakty i dokumenty

Propagandowa broszurka opisująca Powstanie Warszawskie, z serii "Biblioteczka Żołnierza" (nr 4). Wydawnictwo Oddziału Propagandy Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego, 1945 rok.

52,00 
Prasa Powstania Warszawskiego

Prasa powstańcza ukazywała się od pierwszych dni Powstania Warszawskiego do 5 października 1944 roku. W czasie tych wielkich dni walki o wolność, prasa pełniła szczególną rolę: informowała o przebiegu walk, była źródłem informacji o sytuacji w kraju i na frontach, była również miejscem dyskusji ideologicznych i sporów politycznych.

50,00 
„Skórzaki” przeciwko okrętom

Bitwa na Wiśle, blisko twierdzy Latarni, która rozegrała się po przegranej przez Szwedów bitwie pod Oliwą, mimo że stanowi epizod w wojnie o ujście Wisły, jest ważna pod względem taktyczno-operacyjnym. Spróbujmy więc przyjrzeć się problemom taktycznym flot działających na wodach Zatoki Gdańskiej w pierwszej połowie XVII wieku.

15,00 
100 postaci, które miały największy wpływ na dzieje ludzkości

Po ukazaniu się w 1987 roku pierwszego wydania książki Michaela Harta "100 postaci..." krytycy zarzucali Autorowi, że ośmielił się nie tylko rozstrzygać które osobistości wywarły największy wpływ na dzieje świata, lecz i subiektywnie je klasyfikować. Wbrew zastrzeżeniom krytyków książka odniosła ogromny sukces; sprzedano dziesiątki tysięcy egzemplarzy. Autor z czasem doszedł do wniosku, że od napisania książki ranga niektórych jej bohaterów wzrosła, innych zmniejszyła się, a pewne nazwiska - pierwotnie pominięte - zajaśniały nowym blaskiem.

10,00 
345 BG, vol. 1

Monografia samolotu Jagdgeschwader 26 Schlageter, niemieckiego myśliwca II wojny światowej. Opracowanie z serii Miniatury Lotnicze (nr 2).

40,00 
A Brief History of the Crusades

Why did the medieval Church bless William of Normandy's invasion of Christian England in 1066 and authorize cultural genocide in Provence? How could a Christian army sack Christian Constantinople in 1204? This title unravels the story of the Christian military expeditions that have perturbed European history.

40,00 
Afganistan

"Największe bitwy XX wieku" to seria wydawnicza, w której opisujemy dzieje największych konfliktów zbrojnych ostatnich dziesięcioleci. Poszczególne tomy poświęcamy zarówno wydarzeniom znanym jak i tym rzadko opisywanym lub zapomnianym.

25,00 
Alarm dla Warszawy

Alarm dla Warszawy - obrona cywilna stolicy we wrześniu 1939 roku. "...Zmieniły się warunki mieszkaniowe. Wyższe piętra domów stały się niebezpieczne i cała niemal ludność opuściła je, przenosząc się na niższe piętra; do mieszkań opuszczonych, do schronów, czyli poprostu mówiąc do niewiele dla celów mieszkalnych przystosowanych piwnic..."

20,00 
Alienor z Akwitanii

W książce tej autorka omawia życie i działalność jednej z najbardziej niezwykłych i wykształconych kobiet średniowiecza - księżnej Akwitanii, królowej Francji, następnie królowej Anglii. Ta ambitna kobieta, o niezwykłej energii, bystrości i umiejętności podejmowania decyzji, trzymała w swych rękach nici polityki większości krajów zachodniej Europy, gdzie na tronach królewskich i książęcych zasiadali jej liczni potomkowie. Rozkochana w poezji, sztuce "dwornej", wywarła znaczny wpływ na rozwój kultury średniowiecza.

15,00 
Ambicje, rachuby, rzeczywistość. Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej 1905-1928

Rozdział I. Sukcesy wśród wstrząsów i walk (1905-1914) Radykałowie i umiarkowani. Ofensywa ezoteryki. wobec rewolucji i wojny. Sytuacja na Węgrzech. Postęp organizacyjny. Nowi adepci. Orientacja społeczna i polityczna. Drogi oddziaływania. Radykalizm i madziarskość. W krajach Przedlitawii. Postawy i wpływy. Kółka w Czechach i na Morawach. Środowisko czeskie. Czeska loża. Ezoterycy i Odd Fellows. W Chorwacji. Rijeka i Czerniowce. Belgrad usamodzielnia się. Serbska obediencja. W Macedonii i Sofii. Rumuńska mozaika. Pierwociny rosyjskie. Loże i ludzie. Rozwój organizacyjny. Wielki Wschód Ludów Rosji. W życiu politycznym. Ezoterycy i oszuści. Zachowawczy odłam. Martyniści. Teozofowie. Ukraina. Nastroje polskiej inteligencji. Paryskie oddziaływanie. Spotkanie z wolnomularstwem. Loże w Królestwie Polskim. Polscy „bracia”. W życiu publicznym. Ruch teozoficzny. Formacje parawolnomularskie. Akcje antywolnomularskie.

10,00 
Ani tryumf ani zgon

Czy Powstanie Warszawskie było konieczne? Książka "Ani tryumf, ani zgon?" jest polemiką z bezkrytycznym spojrzeniem na wydarzenia sprzed 60 lat; w tym także polemikę z "Powstaniem 44" Normana Daviesa. Łubieński nie leczy naszych ran, lecz z chirurgiczną precyzją oddziela szansę od mrzonek, rzeczywistość wojskową i polityczną od iluzji i nadziei.

12,00 
Arnheim

Nazwa "Arnhem" kojarzy się z polską 1 Samodzielną Brygadą Spadochronową gen. Sosabowskiego, która walczyła w rejonie tego holenderskiego miasta we wrześniu 1944 roku, w ramach brytyjskiej 1 dywizji powietrznodesantowej dowodzonej przez gen. Urquharta. Operacja "Market-Garden", w której wojska te wykonywały określone zadanie, mająca na celu odcięcie Niemców od Holandii i stworzenie warunków do uderzenia w głąb Rzeszy, nie powiodła się. Straty brytyjskiej dywizji były bardzo duże, polskiej brygady - również znaczne.

12,00 
Bastylia 1789 (Historyczne Bitwy)

"Elie i Hulin zorientowali się od razu, że na przedzamczu panuje nieprawdopodobny chaos, który im samym umiemożliwi skuteczne działanie. Tłum nie reagował na wezwanie i nie chciał opuścić dziedzińców..."

30,00 
Beethoven

Niniejsza książka ukazuje postać Beethovena w otoczce jego czasów i śledzi proces krystalizacji jego geniuszu. Jest próbą jak najszczerszej syntezy tego, co wiemy o życiu Beethovena do dziś. Jest to zatem książka o człowieku, który komponował muzykę. Przeznaczona jest dla Czytelnika, który lubi i podziwia tę muzykę, ale nie ma do niej żadnego zawodowego stosunku ani nie zna się w ogóle na jej technice. Książka została napisana z nadzieją, że pomoże rzucić światło na artystę jako człowieka.

26,00 
Bezpieczeństwo kulturowe w Islamskiej Republice Afganistanu

Bezpieczeństwo kulturowe jest czymś więcej niż prostą sumą bezpieczeństwa poszczególnych jednostek. Stanowi nową jakość. Wynika z tego prawidłowość dotycząca różnicy między bezpieczeństwem kulturowym, a społecznym. Obszar Islamskiej Republiki Afganistanu nabiera w tym kontekście nowego znaczenia. Operacje militarne prowadzone w odmiennym środowisku kulturowym wymagają solidnej i merytorycznej wiedzy o tym regionie.

59,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności