Antykwariat Epicki > NAUKI ŚCISŁE > Medycyna

Medycyna

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Atlas anatomiczny

-100 szczegółowych kolorowych rysunków anatomicznych -opisy budowy  i działania układów oraz narządów w organizmie człowieka -nowoczesny, przejrzysty układ. Dodatkowo polsko-łacińsko-angielsko-niemiecki słownik wszystkich terminów anatomicznych pojawiających się na ilustracjach.

30,00 
Atlas chirurgii onkologicznej

Jest to dzieło zbiorowe napisane przez 45 autorów. Wszystkie opisane w 38 rozdziałach książki techniki chirurgiczne są sprawdzone i unowocześnione dzięki postępom nauk biologicznych. Szczególnie osiągnięcia w biologii molekularnej i immunologii wpłynęły na zmodyfikowanie wielu technik chirurgicznych. W opracowaniu uwzględniono również wprowadzone ostatnio techniki laparoskopowe, bez których współczesna chirurgia nie mogłaby istnieć.

130,00 
Basic clinical massage therapy / Podstawowy masaż kliniczny

Ponad 550 kolorowych ilustracji struktur wewnętrznych jest zaprezentowanych na zdjęciach żywych modeli, aby pokazać każdy mięsień lub grupę mięśni, otaczające struktury, punkty orientacyjne na powierzchni ciała i układ dłoni terapeuty. Dzięki temu wyraźnie widać, który mięsień jest poddawany masażowi, gdzie dokładnie jest umiejscowiony, jak można uzyskać do niego ręczny dostęp, jakie problemy może powodować i jak należy przeprowadzać leczenie. Tekst w języku angielskim.

175,00 
Choroby alergiczne

Kompendium medyczne na temat alergii i ich leczenia. Wydanie I.

40,00 
Cukrzyca u osób w podeszłym wieku

Książka stanowi poradnik dla osób starszych zmagających się z cukrzycą. Bardzo dokładnie opisuje patofizjologią, rehabilitację, dietę, działanie leków. Stanowi doskonały poradnik również dla lekarza prowadzącego.

12,00 
Doraźna pomoc lekarska

Wybitni specjaliści piszę w sposób przystępny o pierwszych działaniach medycznych na miejscu wypadku lub zachorowania. Takie działania doraźne mogą zaskoczyć nieoczekiwanie każdego lekarza, często w dziedzinie nader odległej od jego wiedzy i specjalności.

45,00 
Grypa i przeziębienie

W poradniku znajdziesz najistotniejsze informacje na temat grypy, przeziębienia, anginy, kataru, zapalenia gardła, zapalenia krtani ? przyczyn, objawów, diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki.

5,00 
Jak rozmawiać z pacjentem

Autor opracował tę książkę, poświęconą komunikacji międzyludzkiej, z myślą o pracownikach służby zdrowia. Jego zdaniem, każdy lekarz powinien umieć tak rozmawiać z pacjentem, aby postawić diagnozę i określić dalsze leczenie, nie tracąc jednocześnie okazji do wykorzystania kontaktu jako środka terapeutycznego.

15,00 
Mózg

Wydana przez Towarzystwo Naukowe Warszawskie szczegółowa monografia najważniejszego ludzkiego narządu.

16,00 
Mózg w żałobie

Poruszająca historia wybitnej neurolog, która zmierzyła się ze śmiertelną chorobą męża, lekarza. W 2011 roku u męża dr Lisy Shulman, dr. Williama Weinera, zdiagnozowano raka. Zmarł siedemnaście miesięcy później. Oboje byli neurologami. Nagle z lekarzy stali się pacjentami.

26,00 
Oznaki życia. Przypadki z intensywnej terapii

Energiczni i pewni siebie lekarze. Błyskawiczne i spektakularne akcje ratunkowe. Reanimacja zakończona pełnym sukcesem. Jeśli myślisz, że taka jest rzeczywistość, to jesteś w wielkim błędzie! "Oznaki życia" to mocna książka, która odziera ze złudzeń nasze wyobrażenia o oddziałach intensywnej terapii. To książka, która wywołuje burzliwą dyskusję o sensie sztucznego podtrzymywaniu życia i granicach ludzkiej wytrzymałości.

12,00 
Podstawy kliniczne neurologii dla studentów medycyny

Jest to nowoczesny polski podręcznik, którego redakcji podjęli się doświadczeni klinicyści i dydaktycy. Książka jest skonstruowana według tradycyjnego wzorca uwzględniającego część ogólną, wprowadzającą w krąg zagadnień neurologii klinicznej, i część szczegółową-nozologiczną.

85,00 
Ręce i mózg w ewolucji i w życiu

"Ręce i mózg w ewolucji i życiu" to prywatny projekt książkowy autorstwa Kazimierza Wojciechowskiego i Piotra K. Wojciechowskiego - ojcowsko-synowskiego tandemu znakomitych chirurgów dziecięcych, którzy postanowili podzielić się z szerszym kręgiem odbiorców swoją wiedzą, pamięcią i doświadczeniami.

85,00 
Sygnały ostrzegawcze naszego ciała

Nie zawsze wiemy, w jakich przypadkach należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub zaprowadzić do niego dziecko, przyjaciela czy bliską osobę. Nie zawsze mamy pewność, czy umówić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, czy udać się na pogotowie. Niezależnie od okoliczności, od tego czy jesteś osobą samotną, czy jesteś w ciąży, czy jesteś osobą dorosłą czy dzieckiem, pewne ważne informacje medyczne musisz znać… Od nich może zależeć życie!

32,00 
Twoje badania krwi

Dzięki tej książce poznasz wszystkie ważne parametry krwi, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia, takie jak żelazo, poziom cukru, TSH, witaminy D, B12 itd. Będziesz wiedział o jakie dodatkowe badania krwi poprosić lekarza aby diagnoza była prawidłowa. Staniesz się świadomym pacjentem i unikniesz przyjmowania zbędnych leków. Nie będziesz musiał już znosić zmęczenia, bólu czy pogorszonego nastroju.

30,00 
Twoje serce

Najwybitniejsi polscy kardiolodzy - Zbigniew Religa, Grzegorz Opolski i Stefan Rywik poprzedzili przedmowami i polecają ten poradnik, który mówi, jak czuć się lepiej i żyć dłużej, dając rzetelną, aktualną i niemal kompletną wiedzę na temat zapobiegania chorobom serca. Z książki można dowiedzieć się o przyczynach chorób serca, a także zrozumieć zmiany zachodzące w nim podczas choroby.

25,00 
Vademecum zatruć

Książka poświęcona jest informacjom o nowych zagrożeniach wynikających z rozwoju cywilizacji. Informacje o najczęściej pojawiających się zagrożeniach zgrupowane są w sześciu działach. Schemat omawiania jest wszędzie taki sam: obraz kliniczny zatrucia, zapobieganie i postępowanie. Dzięki temu można szybko i bez trudu znaleźć potrzebne informacje.

45,00 
Wybrane zalecenia postępowania w anestezjologii

Książka jest zbiorem procedur anestezjologicznych zalecanych w wybranych sytuacjach klinicznych. W przeciwieństwie do innych publikacji z tej dziedziny w tej książce są podane w skondensowanej formie konkretne rozwiązania. Cechuje ją przejrzystość, zwarta forma, jasno sprecyzowane cele postępowania lekarskiego.

95,00 
Zakrzepy i zatory

Zatory i zakrzepy w naczyniach krwionośnych należą do najgroźniejszych zjawisk ludzkiej patologii i prowadzą do wielu ciężkich chorób, często kończących się kalectwem, a nierzadko nawet śmiercią. Zapobieganie, rozpoznawanie i leczenie tych chorób jest w książce wnikliwie i dogłębnie omówione. Wypełnia ona dotkliwą lukę w polskim piśmiennictwie.

30,00 
Zdrowie masz we krwi. Jak żyć w zgodzie z grupą krwi

Życie w czterech stylach: O, A, B, AB. Sprawdź, do której grupy należysz! Rewolucyjne diety, które opanowują stoły i lodówki na całym świecie, zwykle obiecują to samo - piękny wygląd, świetne samopoczucie i zwycięstwo nad zbędnymi kaloriami. Ile razy jednak zdarza się tak, że to, co sprawdza się u sąsiada, w ogóle nie odnosi skutku u Ciebie? Albo - jeszcze gorzej - szkodzi Ci i sprawia, że czujesz się niewyraźnie?

64,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności