Antykwariat Epicki > HISTORIA I ARCHEOLOGIA > Historia powszechna

Historia powszechna

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Mezopotamia

Jan Braun był autorem większości haseł Wielkiej Encyklopedii Powszechnej PWN z zakresu sumerologii. Niniejsza książka jest skryptem dla studentów orientalistyki (sumerologii i asyriologii) oraz archeologii, stanowiącą wiedzą o starożytnej Mezopotamii w pigułce.

36,00 
Mikrohistorie

W "Mikrohistoriach" historiografia staje się krytyką kultury rozumianą jako refleksja nad człowiekiem (filozofia), jako opowieść pokazująca kim jest człowiek (antropologia) i jak to jest być człowiekiem (etyka). Książka ta włącza się w "etyczny zwrot", który dosięgnął historię. Przenika ją tak ważne obecnie pytanie o dobro historii": gdzie jest owo dobro? i co nim jest?

80,00 
100 postaci, które miały największy wpływ na dzieje ludzkości

Po ukazaniu się w 1987 roku pierwszego wydania książki Michaela Harta "100 postaci..." krytycy zarzucali Autorowi, że ośmielił się nie tylko rozstrzygać które osobistości wywarły największy wpływ na dzieje świata, lecz i subiektywnie je klasyfikować. Wbrew zastrzeżeniom krytyków książka odniosła ogromny sukces; sprzedano dziesiątki tysięcy egzemplarzy. Autor z czasem doszedł do wniosku, że od napisania książki ranga niektórych jej bohaterów wzrosła, innych zmniejszyła się, a pewne nazwiska - pierwotnie pominięte - zajaśniały nowym blaskiem.

10,00 
A Brief History of the Crusades

Why did the medieval Church bless William of Normandy's invasion of Christian England in 1066 and authorize cultural genocide in Provence? How could a Christian army sack Christian Constantinople in 1204? This title unravels the story of the Christian military expeditions that have perturbed European history.

40,00 
Afganistan

"Największe bitwy XX wieku" to seria wydawnicza, w której opisujemy dzieje największych konfliktów zbrojnych ostatnich dziesięcioleci. Poszczególne tomy poświęcamy zarówno wydarzeniom znanym jak i tym rzadko opisywanym lub zapomnianym.

25,00 
Alienor z Akwitanii

W książce tej autorka omawia życie i działalność jednej z najbardziej niezwykłych i wykształconych kobiet średniowiecza - księżnej Akwitanii, królowej Francji, następnie królowej Anglii. Ta ambitna kobieta, o niezwykłej energii, bystrości i umiejętności podejmowania decyzji, trzymała w swych rękach nici polityki większości krajów zachodniej Europy, gdzie na tronach królewskich i książęcych zasiadali jej liczni potomkowie. Rozkochana w poezji, sztuce "dwornej", wywarła znaczny wpływ na rozwój kultury średniowiecza.

15,00 
Ambicje, rachuby, rzeczywistość. Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej 1905-1928

Rozdział I. Sukcesy wśród wstrząsów i walk (1905-1914) Radykałowie i umiarkowani. Ofensywa ezoteryki. wobec rewolucji i wojny. Sytuacja na Węgrzech. Postęp organizacyjny. Nowi adepci. Orientacja społeczna i polityczna. Drogi oddziaływania. Radykalizm i madziarskość. W krajach Przedlitawii. Postawy i wpływy. Kółka w Czechach i na Morawach. Środowisko czeskie. Czeska loża. Ezoterycy i Odd Fellows. W Chorwacji. Rijeka i Czerniowce. Belgrad usamodzielnia się. Serbska obediencja. W Macedonii i Sofii. Rumuńska mozaika. Pierwociny rosyjskie. Loże i ludzie. Rozwój organizacyjny. Wielki Wschód Ludów Rosji. W życiu politycznym. Ezoterycy i oszuści. Zachowawczy odłam. Martyniści. Teozofowie. Ukraina. Nastroje polskiej inteligencji. Paryskie oddziaływanie. Spotkanie z wolnomularstwem. Loże w Królestwie Polskim. Polscy „bracia”. W życiu publicznym. Ruch teozoficzny. Formacje parawolnomularskie. Akcje antywolnomularskie.

10,00 
Arnheim

Nazwa "Arnhem" kojarzy się z polską 1 Samodzielną Brygadą Spadochronową gen. Sosabowskiego, która walczyła w rejonie tego holenderskiego miasta we wrześniu 1944 roku, w ramach brytyjskiej 1 dywizji powietrznodesantowej dowodzonej przez gen. Urquharta. Operacja "Market-Garden", w której wojska te wykonywały określone zadanie, mająca na celu odcięcie Niemców od Holandii i stworzenie warunków do uderzenia w głąb Rzeszy, nie powiodła się. Straty brytyjskiej dywizji były bardzo duże, polskiej brygady - również znaczne.

12,00 
Bastylia 1789 (Historyczne Bitwy)

"Elie i Hulin zorientowali się od razu, że na przedzamczu panuje nieprawdopodobny chaos, który im samym umiemożliwi skuteczne działanie. Tłum nie reagował na wezwanie i nie chciał opuścić dziedzińców..."

30,00 
Beethoven

Niniejsza książka ukazuje postać Beethovena w otoczce jego czasów i śledzi proces krystalizacji jego geniuszu. Jest próbą jak najszczerszej syntezy tego, co wiemy o życiu Beethovena do dziś. Jest to zatem książka o człowieku, który komponował muzykę. Przeznaczona jest dla Czytelnika, który lubi i podziwia tę muzykę, ale nie ma do niej żadnego zawodowego stosunku ani nie zna się w ogóle na jej technice. Książka została napisana z nadzieją, że pomoże rzucić światło na artystę jako człowieka.

26,00 
Bezpieczeństwo kulturowe w Islamskiej Republice Afganistanu

Bezpieczeństwo kulturowe jest czymś więcej niż prostą sumą bezpieczeństwa poszczególnych jednostek. Stanowi nową jakość. Wynika z tego prawidłowość dotycząca różnicy między bezpieczeństwem kulturowym, a społecznym. Obszar Islamskiej Republiki Afganistanu nabiera w tym kontekście nowego znaczenia. Operacje militarne prowadzone w odmiennym środowisku kulturowym wymagają solidnej i merytorycznej wiedzy o tym regionie.

59,00 
Bogowie i giganci

Niezwykle barwny, plastyczny obraz opowiadający o powstaniu, odnalezieniu i rekonstrukcji ołtarza pergameńskiego.

21,00 
Bogowie, magowie i nafta

Balansując ustawicznie na pograniczu eseistyki filozoficznej i barwnego reportażu autor prowadzi czytelnika wprawną ręką wtajemniczonego po dawnej Persji i dzisiejszym Iranie i co chwila zrywa przed jego zdumionymi oczyma coraz to inną zasłonę z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Ta pasjonująca wędrówka w czasie i przestrzeni, po raju Zaratusztry i Allacha, po tropach wielkich proroków aż po Mahometa i Baba, po szlakach sławnych wodzów i polityków, od Cyrusa, Dariusza, Kserksesa i Aleksandra Wielkiego po Mohammada Rezy Pahlawi, przez niezmierzone przestrzenie Bliskiego Wschodu aż po Afrykę, przez zapadłe wsie i słynne miasta, po świątyniach, haremach, pałacach królewskich i bazarach.

10,00 
Buntownik z Mayerlingu

Portret Psychologiczny arcyksięcia Rudolfa. Rudolf Habsburg-Lotaryński, arcyksiążę austriacki (Rudolf Franz Karl Joseph, ur. 21 sierpnia 1858 w Laxenburgu, zm. 30 stycznia 1889 w Mayerling) – był synem i następcą cesarza Austrii Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety. Jego samobójcza śmierć w Mayerling w 1889 stała się międzynarodowym skandalem.

90,00 
Casanova

Kim był? Awanturnikiem w wielkim stylu, zdobywcą i uwodzicielem kobiet na masową skalę? Podróżnikiem, szarlatanem, alchemikiem, hazardzistą, pieczeniarzem i faworytem wielu XVIII-wiecznych dworów królewskich i rezydencji magnackich? Nazwisko Giovanniego Giacomo Casanovy di Seingalt stało się dla świata przede wszystkim synonimem wyuzdanego libertynizmu w pudrowanej peruce. To właśnie on napisał jedną z pierwszych w literaturze światowej powieść science fiction, on także miał wynaleźć... prezerwatywę. Wielu mu współczesnych uważało go za wcielonego diabła - dziś Casanova uchodzi raczej za typowego dekadenta wczesnego Oświecenia, którego życiem kierowała pasja erotyczna i nieposkromiona żądza przygód. Tyle tylko, że kobiety zdobywał wrodzonym czarem, urokiem osobistym, uprzejmością i ogładą. To właśnie on w przeciwieństwie do wielu znanych uwodzicieli z tamtych czasów traktował kobiety po partnersku, na równych prawach. Gdy wygasał romans, pozostawała zażyłość i przyjaźń.

15,00 
Cesarski poker

Najlepszy (przynajmniej na ów czas) napoleonista świata używa alegorii gry karcianej, aby pokazać kilkuletnią partię, jaką stoczyli ze sobą „Mały Kapral” i jego wielki wróg – car Aleksander. Poker to nieprzypadkowa przenośnia; jakże często słyszymy o politycznym pokerze – grze pełnej bluffów, uników, wyrachowania, ale i prostego łutu szczęścia. Taką rozgrywkę, w całej jej pełni – od siłowych realiów wojen, po psychologiczne uwarunkowania protagonistów - śledzimy dzięki powieści. A, o czym wiedzą ci, którzy przegrali już wszystko kilka razy, poker wciąga; jeśli brydż to gra królewska, to właśnie poker jest cesarską.

11,00 
Co zostaje z Auschwitz

"Co zostaje z Auschwitz" to trzecia część trylogii Giorgio Agambena, w której centralną rolę odgrywa figura Homo Sacer – człowieka całkowicie odartego z godności, który jest już tylko nagim życiem. Ekstremalną formą Homo Sacer był więzień obozu koncentracyjnego tuż przed swoją ostatnią drogą do komory gazowej („muzułman”). Jak żywy trup, budził już tylko niechęć.

199,00 
Córka Stalina

Dramatyczne losy Swietłany Alliłujewej, jedynej córki Stalina. Co oznacza dorastanie w cieniu tak potężnego ojca?

16,00 
Córki chrzestne. Rozmowy w cieniu terroryzmu RAF

Poruszająca książka napisana przez dwie kobiety, których rodziny łączyły bliskie więzy, rozerwane zabójstwem Jürgena Ponto. Autorki rzucają nowe światło na historię Frakcji Czerwonej Armii, rolę terrorystów i konsekwencje ich czynów.

13,00 
Czarna Śmierć. Epidemie w Europie od starożytności do czasów współczesnych

Czarna śmierć, czyli epidemia dżumy, pojawiła się nagle w 1347 roku na Sycylii i w ciągu 3 lat zabiła połowę ludności Europy. Skąd przyszła? Jakie są jej korzenie? Czy może pojawić się znowu? Autorzy, opierając się na wiarygodnych dowodach, obalili istniejące od setek lat przekonanie, iż za epidemie nawiedzające średniowieczną Europę była odpowiedzialna dżuma dymienicza...

30,00 
Czarni myśliwi – Brygada Dirlewangera

Czarni myśliwi – recydywiści i kłusownicy, którym Himmler osobiście proponuje wolność w zamian za polowanie na ludzi na terenach okupowanych. Napisana na podstawie materiałów z archiwów niemieckich, rosyjskich i polskich praca Christiana Ingrao stanowi pierwsze całościowe opracowanie na temat kłusowników Hitlera.

67,00 
Czas samotności. Ukraina w latach 1914-2018

Ukraina jest sąsiadem Polski. To, czy pozostanie w rosyjskiej strefie wpływów, czy też politycznie i cywilizacyjnie przesunie się na zachód, będzie miało znaczący wpływ na losy naszej części Europy. Nie sposób jednak zrozumieć ukraińskiej teraźniejszości i rozważać scenariuszy na przyszłość bez znajomości trudnej, ale bardzo ciekawej przeszłości tego państwa i narodu.  Ta książka, napisana przez wybitnych znawców tematu, historyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jest popularnym kompendium ukraińskich dziejów w XX i XXI wieku.

50,00 
Czas wojny 1939-1945. Wykłady z historii

Książka ta jest rozszerzonym zapisem wykładów autora, wygłoszonych w Instytucie Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

17,00 
Czerwona Księga. Stalin i Żydzi

Rozległa panorama dziejów rosyjskich Żydów i polityki stosowanej wobec nich od początku XIX wieku po czasy pierestrojki. Najwięcej miejsca autor poświęcił czasom komunizmu, a zwłaszcza rządom Stalina i jego narastającej stopniowo od 1935 roku antyżydowskiej fobii, która określała sowiecką politykę wobec Żydów.

49,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności