Antykwariat Epicki > NAUKI ŚCISŁE

NAUKI ŚCISŁE

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Dzieła wybrane (8 tomów w 9 woluminach)

Obszerny wybór dzieł wybitnego brytyjskiego przyrodnika i geologa, twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form.

680,00 
Kieszonkowy atlas zwierząt Europy

Wspaniale ilustrowany przewodnik po dziko żyjących gatunkach zwierząt Europy. Ten zwięzły, przejrzysty i wspaniale ilustrowany atlas przedstawia ponad 300 gatunków zwierząt. To doskonały towarzysz miłośników dzikiej przyrody w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia.

65,00 
Artificial General Intelligence. 8th International Conference Agi 2015 Agi 2015 Berlin Germany July 22-25 2015. Proceedings

Niniejsza książka stanowi zapis wykładów wygłoszonych podczas 8. Międzynarodowej Konferencji nt. Sztucznej Inteligencji Ogólnej AGI 2015, która odbyła się w Berlinie w Niemczech w lipcu 2015 r. 41 artykułów zostało dokładnie przejrzanych i wybranych spośród 72 zgłoszeń. Seria konferencji AGI odegrała i nadal odgrywa znaczącą rolę w tym odrodzeniu badań nad AI w głębszym pierwotnym znaczeniu terminu "sztuczna inteligencja". Konferencje zachęcają do badań interdyscyplinarnych opartych na różnych sposobach rozumienia inteligencji i eksplorujących różne podejścia. Badania AGI różnią się od zwykłych badań AI tym, że kładą nacisk na wszechstronność i całość inteligencji oraz realizują praktykę inżynierską zgodnie z zarysem systemu porównywalnego w pewnym sensie z ludzkim umysłem.

390,00 
Atlas anatomiczny

-100 szczegółowych kolorowych rysunków anatomicznych -opisy budowy  i działania układów oraz narządów w organizmie człowieka -nowoczesny, przejrzysty układ. Dodatkowo polsko-łacińsko-angielsko-niemiecki słownik wszystkich terminów anatomicznych pojawiających się na ilustracjach.

30,00 
Atlas chirurgii onkologicznej

Jest to dzieło zbiorowe napisane przez 45 autorów. Wszystkie opisane w 38 rozdziałach książki techniki chirurgiczne są sprawdzone i unowocześnione dzięki postępom nauk biologicznych. Szczególnie osiągnięcia w biologii molekularnej i immunologii wpłynęły na zmodyfikowanie wielu technik chirurgicznych. W opracowaniu uwzględniono również wprowadzone ostatnio techniki laparoskopowe, bez których współczesna chirurgia nie mogłaby istnieć.

130,00 
Atlas świata przyrody

Jest to opowieść o Ziemi, o żyjących na niej zwierzętach i roślinach. Opowieść o tym, jak planeta i życie rozwijały się razem. Powstanie i rozwój świata przyrody obrazują piękne, kolorowe ilustracje i szczegółowe mapy.

6,00 
Austria (wyd. 1937)

Wyczerpujące opracowanie geograficzne, geologiczne i etnograficzne Austrii, którego autorem jest Rajmund Galon (1906-1986), jeden z czołowych polskich geografów, m. in. kierownik pierwszej wyprawy geografów toruńskich na Islandię w 1968r, doktor honoris causa uniwersytetów im. Adama Mickiewicza z 1983 i Mikołaja Kopernika w Toruniu z tegoż roku. Liczne ilustracje w tekście.

50,00 
Basic clinical massage therapy / Podstawowy masaż kliniczny

Ponad 550 kolorowych ilustracji struktur wewnętrznych jest zaprezentowanych na zdjęciach żywych modeli, aby pokazać każdy mięsień lub grupę mięśni, otaczające struktury, punkty orientacyjne na powierzchni ciała i układ dłoni terapeuty. Dzięki temu wyraźnie widać, który mięsień jest poddawany masażowi, gdzie dokładnie jest umiejscowiony, jak można uzyskać do niego ręczny dostęp, jakie problemy może powodować i jak należy przeprowadzać leczenie. Tekst w języku angielskim.

175,00 
Choroby alergiczne

Kompendium medyczne na temat alergii i ich leczenia. Wydanie I.

40,00 
Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty

44 lata temu, 27 czerwca 1978 r. Mirosław Hermaszewski jako pierwszy i jedyny Polak odbył lot w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Sojuz-30. Z okazji tej rocznicy proponujemy Państwu książkę Ciężar nieważkości.

50,00 
Cukrzyca u osób w podeszłym wieku

Książka stanowi poradnik dla osób starszych zmagających się z cukrzycą. Bardzo dokładnie opisuje patofizjologią, rehabilitację, dietę, działanie leków. Stanowi doskonały poradnik również dla lekarza prowadzącego.

12,00 
Doraźna pomoc lekarska

Wybitni specjaliści piszę w sposób przystępny o pierwszych działaniach medycznych na miejscu wypadku lub zachorowania. Takie działania doraźne mogą zaskoczyć nieoczekiwanie każdego lekarza, często w dziedzinie nader odległej od jego wiedzy i specjalności.

45,00 
Duch w sieci

Kevin Mitnick, najsłynniejszy (były) haker świata, był tematem niezliczonych artykułów i programów telewizyjnych, idolem młodych hakerów, a swego czasu także najbardziej poszukiwanym przez FBI przestępcą cyberprzestrzeni. FBI oszacowało jego włamania na wartość 300 milionów $. Sam Mitnick podkreśla, że nigdy nie sprzedawał zdobytych danych ani ich nie wykorzystywał do celów osobistych...

30,00 
Grypa i przeziębienie

W poradniku znajdziesz najistotniejsze informacje na temat grypy, przeziębienia, anginy, kataru, zapalenia gardła, zapalenia krtani ? przyczyn, objawów, diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki.

5,00 
Grzyby. Przewodnik kieszonkowy

Szybkie i prawidłowe oznaczanie grzybów. Praktyczny kieszonkowy przewodnik po świecie grzybów. Przedstawia na znakomitych, barwnych fotografiach wszystkie ich ważniejsze gatunki; opisuje cechy, podaje występowanie oraz omawia sprawy, o których warto wiedzieć. Zawiera 101 barwnych fotografii. Ponadto prezentuje tematy: - zbierać grzyby - ale prawidłowo, - drzewa i związane z nimi grzyby, - budowa grzybów.

10,00 
Historia badań radiacyjnych w Polsce

Historia polskiej chemii radiacyjnej, a w szczególności jej początku są nierozerwalnie związane z Marią Skłodowską-Curie i jej polskimi uczniami. Pani Curie oraz jej współpracownicy pierwsi zwrócili uwagę na zjawisko radiolizy, tj. rozkładu substancji pod wpływem promieniowania jonizującego.

95,00 
Ilustrowana teoria wszystkiego

Książka składa się z siedmiu wykładów, w których Hawking relacjonuje - jaśniej i zwięźlej niż kiedykolwiek - historię znanego nam wszechświata. Jego słowom towarzyszą liczne zdjęcia odległych obszarów przestrzeni kosmicznej oraz rysunki ułatwiające zrozumienie skomplikowanych pojęć naukowych. Wykłady te są znakomitym odbiciem nie tylko jego niezwykłej inteligencji, ale również charakterystycznego poczucia humoru.

45,00 
Jak rozmawiać z pacjentem

Autor opracował tę książkę, poświęconą komunikacji międzyludzkiej, z myślą o pracownikach służby zdrowia. Jego zdaniem, każdy lekarz powinien umieć tak rozmawiać z pacjentem, aby postawić diagnozę i określić dalsze leczenie, nie tracąc jednocześnie okazji do wykorzystania kontaktu jako środka terapeutycznego.

15,00 
Logika dla inżynierów

Bardzo dobre opracowanie logiki na inżynierów.

35,00 
Mamut

W tundrę wyrusza kolejne pokolenie badaczy uzbrojonych w GPS, radar i helikoptery wojskowe w poszukiwaniu szczątków mamuta.

30,00 
Minerały i kryształy

Praktyczna książka podręcznego formatu pomagająca rozpoznawać minerały. 600 kolorowych zdjęć, 350 rysunków postaci kryształów. System barw rozpoznawczych oraz symboli stanowi pomoc w oznaczaniu. Niezastąpiony towarzysz zbieraczy, miłośników, kolekcjonerów minerałów.

15,00 
Mózg

Wydana przez Towarzystwo Naukowe Warszawskie szczegółowa monografia najważniejszego ludzkiego narządu.

16,00 
Mózg w żałobie

Poruszająca historia wybitnej neurolog, która zmierzyła się ze śmiertelną chorobą męża, lekarza. W 2011 roku u męża dr Lisy Shulman, dr. Williama Weinera, zdiagnozowano raka. Zmarł siedemnaście miesięcy później. Oboje byli neurologami. Nagle z lekarzy stali się pacjentami.

26,00 
Ochrona powietrza w teorii i praktyce

Emisja zanieczyszczeń powietrza i techniczne metody ograniczania uciążliwości źródeł emisji Rozprzestrzenianie zanieczyszczeń powietrza Monitoring jakości powietrza i metody analizy danych imisyjnych Zanieczyszczenie powietrza a zmiany klimatu.

75,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności