Antykwariat Epicki > WIERZENIA I RELIGIE > Islam

Islam

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Bezpieczeństwo kulturowe w Islamskiej Republice Afganistanu

Bezpieczeństwo kulturowe jest czymś więcej niż prostą sumą bezpieczeństwa poszczególnych jednostek. Stanowi nową jakość. Wynika z tego prawidłowość dotycząca różnicy między bezpieczeństwem kulturowym, a społecznym. Obszar Islamskiej Republiki Afganistanu nabiera w tym kontekście nowego znaczenia. Operacje militarne prowadzone w odmiennym środowisku kulturowym wymagają solidnej i merytorycznej wiedzy o tym regionie.

59,00 
Napoleon

Trudno dziś wyważyć sprawiedliwą ocenę dziejowej roli Napoleona. Trudno o sąd spokojny i obiektywny. Człowiek ten bowiem był częścią wielkiego rewolucyjnego żywiołu, który przewalił się nad światem na przełomie dwóch stuleci i decydująco wpłynął na kształtowanie się losów ludzkości. Od razu też zyskał fanatycznych wielbicieli i zakamieniałych wrogów. Spór o niego rozgorzał natychmiast, gdy pojawił się jako generał i polityk na arenie rozgrywek europejskich, i niemal zaraz wyrażano o nim opinii ostre, rozbieżne i gwałtowne, które też na wiele pokoleń weszły do annałów historii.

33,00 
Narodziny islamu

Książka, która zyskała sobie sławę autorytatywnej rozprawy o początkach jednej z trzech wielkich religii światowych. Procesy narodzin ukazane są przez życie i działalność Mahometa, proroka islamu...

19,00 
Neron

Biografia Nerona jest próbą pokazania portretu człowieka i cesarza, którego postać w ciągu wieków obrosła legendą. Cesarz, zakochany we wszystkim, co greckie, przyczynił się ogromnie do rozwoju sztuki w Rzymie, a choć był znacznie bardziej zainteresowany teatrem i igrzyskami, jednak skutecznie zarządzał sprawami rozległego imperium przez czternaście lat.

14,00 
Opowieść Koranu

Wszystko, co zadecydowało o odrębności religii islamu, pojawia się w jego Świętej Księdze - w Koranie. Koran mówi więc zarówno o sprawach wzniosłych i religijnych, jak i doczesnych: politycznych i organizacyjnych. I dlatego czyta się go jak kodeks prawa, choć zawiera piękne teksty poetyckie, które trzeba było recytować według zasad ustalonych przez muzułmańskich teologów i filozofów (stąd bierze się nazwa Koranu, pochodząca od arabskiego wyrazu qur'an, czyli recytowanie, recytacja).

20,00 
Religie wczoraj i dziś

Książka napisana przez wybitnych religioznawców poświęcona historii religii i zachodzącym w nich na przestrzeni lat zmianom.

30,00 
Symbolika arabsko-muzułmańska

„Symbolika arabsko-muzułmańska” zawiera przegląd najważniejszych pojęć związanych z religią i kulturą muzułmańską; zarówno tych znanych – jak hadżdż, zikr, czy Mekka, jak i pojęć nie związanych bezpośrednio z religią muzułmańską, które jednak w islamie nabierają szczególnego znaczenia, jak ciemności, błyskawica, czy góra. Niektóre z nich są dosyć zaskakujące, jak wykałaczka, albo kichanie.

55,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności