Antykwariat Epicki > PODRÓŻE > Przewodniki i monografie miejsc

Przewodniki i monografie miejsc

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Chiny. Przewodnik Wiedzy i Życia

Dzięki wysokiemu poziomowi edycji, przepięknym fotografiom oraz bogactwu informacji przewodniki Wiedzy i Życia  cieszą się renomą najlepszych przewodników ilustrowanych, a przez miłośników podróży uważane są za przewodniki z najwyższej półki.

299,00 
Listy pieczętowane sosem, czyli gdzie karmią najlepiej w Polsce

Przewodnik po polskich restauracjach, których nie wolno ominąć! Świat kuchni od Bałtyku do Tatr, ogólnopolska karta sprawdzonych i polecanych dań, najlepsi z najlepszych szefów kuchni, smakowite tajemnice przydrożnych barów i lokali - wszystko, czego Polak powinien spróbować.

10,00 
Opowieści o zmarłych. Cmentarz Rakowicki (2 tomy)

Cmentarz Rakowicki w Krakowie powstał w roku 1803, jest więc niemal dokładnie o 10 lat młodszy od warszawskiego na Powązkach, założonego w roku 1972. Niewiele mniejszy od tamtego obszarem, dorównuje mu chyba rangą jako miejsce spoczynku tysięcy ludzi wybitnych, zasłużonych dla naszego narodu we wszystkich dziedzinach życia społecznego wieku XIX i XX.

19,00 
Polskie ślady na Litwie i Łotwie

Bogato ilustrowany autorski przewodnik utrzymany w konwencji historyczno-podróżniczej. Zwiedzamy z nim tereny Wielkiego Księstwa Litewskiego - Inflanty, Kurlandię, Żmudź, Trockie i Wileńskie. Autorzy opisują historię i topografię najważniejszych miast, w tym Wilna czy Kowna, opowiadają legendy o lokalnych bohaterach, przywołują istotne wydarzenia historyczne...

28,00 
Praga. Przewodnik Wiedzy i Życia

Ponad 550 kolorowych precyzyjnych zdjęć wykonanych specjalnie dla tego przewodnika. Najciekawsze zabytki, unikalne przekroje i plany, praktyczne informacje, szczegółowy plan ulic.

96,00 
The Swiss Alps / Alpy Szwajcarskie

Wyczerpujący przewodnik po Alpach Szwajcarskich. Zawiera szczegółowe mapy szczytów.

140,00 
Wilno

Tomasz Venclova to litewski poeta, pisarz, publicysta i tłumacz. Absolwent Uniwersytetu w Tartu (Tartu Ülikool), gdzie studiował semiotykę i rusycystykę. Antykomunista. Działacz ruchu obrony praw człowieka na Litwie. W 1977 roku musiał wyemigrować z ZSRR. Pojechał do USA, gdzie zaprzyjaźnił się z Czesławem Miłoszem.

40,00 
Zamek Chojnik. Skarby, afery i propaganda PRL

To górska warownia wzniesiona przez książąt piastowskich dla obrony Śląska przed najazdem wrogów. Niewiele osób wie, że krótko po wojnie w pałacu w Sobieszowie odkryto skrytkę Günthera Grundmanna, w latach 60. w murach zamku nakręcono film wojenny, a dwie dekady później na dziedzińcu warowni znaleziono… tajemnicze zwłoki!

27,00 
Ziemia Izraela. Zapiski pielgrzyma

Nieocenioną wartością tego bogatego w ilustracje przewodnika są detale, albowiem im bliżej szczegółu, tym bliżej rzeczywistości. Przekonują nas o tym m.in. wspaniałe zdjęcia przywoływanych w Biblii roślin i zwierząt. Piękno obrazu uzupełnia rzetelna wiedza i wyjątkowa erudycja autora tekstów.

80,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności