Informatyka
- Wszystkie kategorie
- ***** ***
- ALBUMY
- ANTYKWARYCZNE DO 1945 ROKU
- BIOGRAFIE, LISTY i WSPOMNIENIA
- EZOTERYKA I PARANAUKOWE
- GRAFIKA I MALARSTWO
- GRY FABULARNE, RPG
- HISTORIA I ARCHEOLOGIA
- HUMOR, MAKSYMY I AFORYZMY
- JUDAICA
- KINO I TEATR, RADIO I TELEWIZJA
- KOMIKSY
- LITERATURA DZIECIĘCA
- LITERATURA FAKTU
- LITERATURA FANTASTYCZNA
- LITERATURA KRYMINALNA I SENSACYJNA
- LITERATURA MŁODZIEŻOWA
- LITERATURA PIĘKNA
- MAPY
- MARKETING, ZARZĄDZANIE I BIZNES
- MUZYKA
- NAUKA JĘZYKÓW
- NAUKI HUMANISTYCZNE
- NAUKI ŚCISŁE
- OBCOJĘZYCZNE
- POCZTÓWKI, WIDOKÓWKI I ZDJĘCIA
- PODRÓŻE
- POLITYKA
- PORADNIKI
- POWIEŚĆ HISTORYCZNA
- ROMANSE I POWIEŚCI OBYCZAJOWE
- SŁOWNIKI, ENCYKLOPEDIE, LEKSYKONY
- SPORT I SZTUKI WALKI
- SZTUKA
- TECHNIKA
- VARSAVIANA
- WIERZENIA I RELIGIE
- ZABYTKI TECHNIKI

Niniejsza książka stanowi zapis wykładów wygłoszonych podczas 8. Międzynarodowej Konferencji nt. Sztucznej Inteligencji Ogólnej AGI 2015, która odbyła się w Berlinie w Niemczech w lipcu 2015 r. 41 artykułów zostało dokładnie przejrzanych i wybranych spośród 72 zgłoszeń. Seria konferencji AGI odegrała i nadal odgrywa znaczącą rolę w tym odrodzeniu badań nad AI w głębszym pierwotnym znaczeniu terminu "sztuczna inteligencja". Konferencje zachęcają do badań interdyscyplinarnych opartych na różnych sposobach rozumienia inteligencji i eksplorujących różne podejścia. Badania AGI różnią się od zwykłych badań AI tym, że kładą nacisk na wszechstronność i całość inteligencji oraz realizują praktykę inżynierską zgodnie z zarysem systemu porównywalnego w pewnym sensie z ludzkim umysłem.

Kevin Mitnick, najsłynniejszy (były) haker świata, był tematem niezliczonych artykułów i programów telewizyjnych, idolem młodych hakerów, a swego czasu także najbardziej poszukiwanym przez FBI przestępcą cyberprzestrzeni. FBI oszacowało jego włamania na wartość 300 milionów $. Sam Mitnick podkreśla, że nigdy nie sprzedawał zdobytych danych ani ich nie wykorzystywał do celów osobistych...

W erze informacji systemy informacyjne mogą być i bronią, i celem ataku. Choć wiele uwagi poświęca się wojnie informacyjnej, podchodzi się do tego zbyt ogólnie, bez dostatecznych podstaw analitycznych.

Książka ta jest adaptacją drugiego wydania książki "Computer Graphics: Principles and Practice (CGPP)", napisanej przez Foleya, van Dama, Feinera i Hughesa. Książka "Wprowadzenie do grafiki komputerowej" powstała w wyniku skrócenia i zmodyfikowania tej obszernej pracy o charakterze podręcznika i pracy źródłowej, w celu przystosowania do potrzeb różnych kursów i różnych wymagań profesjonalnych.