Antykwariat Epicki > ALBUMY

ALBUMY

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
63 dni życia i walki

Ten niezwykły reportaż przywołuje kolejne dni walki o wolność: radość towarzyszącą wybuchowi powstania, przytłumioną trudnościami codziennej egzystencji, heroiczną walkę powstańców na barykadach, sanitariuszek w szpitalach polowych i na gruzach zburzonego miasta. To także obraz codziennego życia wypełnionego tęsknotą za normalnością, której namiastkę mieszkańcy Warszawy mogli odnaleźć w nielicznych, ale nadal funkcjonujących kawiarniach, teatrzykach, przy muzyce płynącej z radia czy podczas lektury codziennej prasy. W obliczu wszechobecnej śmierci czytelnik dostrzeże również radość zaślubin i przyjacielskich spotkań – radość z kolejnego dnia życia.

10,00 
Album żydowski

Prezentowany przez nas Album Żydowski, to najsłynniejsza książka Wisny Lipszyc, polskiej malarski i pisarki żydowskiego pochodzenia. Zawiera 120 jej kolorowych prac, wraz z dokładnym opisem. Wisna Lipszyc w swojej twórczości starała się uchwycić różnorodne elementy kultury żydowskiej, przedstawiając między innymi sceny ze Starego Testamentu, portretując znanych Żydów, przedstawiając święta oraz zwyczaje, czy wreszcie miejsca ważne dla judaizmu.

35,00 
Art (Sztuka)

Bogato ilustrowany przewodnik po sztuce. Od dawnych i współczesnych mistrzów po kluczowe ruchy i style - odkryj, jak powstawały arcydzieła i gdzie można je oglądać. Niniejszy przewodnik jest doskonałym "towarzyszem" podczas zwiedzania muzeów i galerii.

70,00 
Artur Grottger. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 44

Jeden z czołowych przedstawicieli romantyzmu w malarstwie polskim. Studia artystyczne we Lwowie (1848-52), w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1852-54) i w akademii w Wiedniu (1855-58). W 1858 był w Monachium, gdzie zapoznał się z kartonami W. Kaulbacha i M. von Schwinda. Pod ich wpływem wykonał pierwsze cykle kartonów Szkoła szlachcica oraz Wczoraj-Dziś-Jutro. Po powrocie do Polski (1865) przebywał w Małopolsce. W końcu 1866 wyjechał do Francji.

25,00 
Będę to fotografował w kolorach. Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa

Album niezwykłych zdjęć Stanisława Wilhelma Lilpopa. Był on prawdopodobnie pierwszym polskim fotografem wykonującym kolorowe zdjęcia w technice autochromu. Z całą pewnością jako pierwszy w Polsce (w 1909 roku) wprowadził kolor do fotografii stereoskopowej. W publikacji znalazło się ponad 200 fotografii z lat 1908-1930, z czego ponad 80 w technice 3D.

99,00 
Blondynka na Rio Negro

Rio Negro to największa na świecie rzeka o ciemnej wodzie i jeden z największych dopływów Amazonki. Przepłynęłam ją całą - w łódce, motorówką z czterema żołnierzami i jedną małpą, w indiańskim czółnie i na wojskowym statku. Samotna wyprawa przez dżunglę amazońską - od rzeki Orinoko w Wenezueli, przez Rio Negro aż do Amazonki w Brazylii. Dwa miesiące w wyprawie pełnej niespodziewanych zdarzeń, niezwykłych spotkań, odkryć i przygód. Uwielbiam tak podróżować!

20,00 
Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie środkowej 1908-1928

12 rozdziałów poświęconych m.in. środkowoeuropejskiemu kubizmowi, konstruktywizmowi i teorii unizmu, zaangażowaniu i reakcji artystów na wybuch I wojny światowej, nowoczesnej fascynacji miastem czy awangardowej typografii. W przewodniku znalazły się też świetnej jakości reprodukcje obrazów prawie stu awangardowych twórców, mapy i kalndarium.

79,00 
Dawne zbiory Zamku Królewskiego w Warszawie

Od czasów średniowiecza gromadzono i przechowywano na Zamku warszawskim rozmaite drogocenne sprzęty, kosztowności i dzieła sztuki. Rejestr ten pokazuje jak bogaty i różnorodny był skarbiec książąt mazowieckich, gdzie znajdowało się zapewne niejedno wybitne dzieło mazowieckiej sztuki złotniczej...

9,00 
Edgar Degas

Kolejny album z serii "W kręgu sztuki", prezentujący twórczość słynnego paryskiego malarza - Edgara Degasa. Wydanie zawiera notkę biograficzną, krótkie kalendarium życia i twórczości oraz liczne reprodukcje wraz ze zwięzłym przedstawieniem.

15,00 
Europa. Historia narodów

W czasach, gdy idea zjednoczonej Europy robi zawrotną karierę, gdy przynależność krajów Europy Wschodniej do Unii Europejskiej staje się oczywistością, warto poznać ogrom dziedzictwa kulturowego, będącego również i naszym udziałem.

30,00 
Hindenburg. An Illustrated History

Obszerna, pięknie wydana ILUSTROWANA HISTORIA NAJWIĘKSZEGO NA ŚWIECIE STEROWCA . Opracowanie anglojęzyczne. ABSOLUTNY UNIKAT.

390,00 
I Warszawa nie zawiodła / And Warsaw did not fail – w 90 rocznicę bitwy warszawskiej

W dniach 12–25 VIII 2010 r. w stołecznej Galerii Plenerowej została zaprezentowana wystawa „I Warszawa nie zawiodła”. W ten sposób organizatorzy - Narodowe Centrum Kultury, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe m.st. Warszawy i Stołeczna Estrada – zapragnęli włączyć się w obchody 90. rocznicy bitwy warszawskiej. Obecnie ekspozycja, przygotowana przez byłego dyrektora Muzeum Niepodległości Andrzeja Stawarza, jest rozpowszechniana w formie eleganckiego katalogu.

40,00 
Leonardo da Vinci

Biografia i reprodukcje najbardziej znanych dzieł włoskiego malarza, architekta, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy.

22,00 
Majdanek w fotografii Leszka Mądzika

Album zawiera zdjęcia krajobrazu i obiektów historycznych Majdanka wykonane w okresie od stycznia 2010 do kwietnia 2011 roku. Opatrzone zostały one komentarzem historycznym przybliżającym dzieje Majdanka oraz tekstem autorskim i biogramem Leszka Mądzika. Część fotografii prezentowana była na Placu Litewskim w Lublinie we wrześniu 2012 roku oraz te, które nie znalazły się na wystawie.

55,00 
Majowie. Życie, legendy i sztuka

Wiele z poruszanych w niniejszej książce tematów, takich jak zagadka przepowiedni Majów, niezwykła precyzja ich astronomów w obliczaniu ruchów gwiazd i planet, serety pisma, rytuał upuszczania krwi oraz oddawanie czci Słońcu, a także tajemnicza "gra w piłkę" z jej zawiłymi regułami i makabrycznymi praktykami, budzi do dziś ogromne zainteresowanie.

60,00 
Mazowsze. Mazovia. Masowien

W tej wędrówce po miejscach znanych i nieznanych - od Wilanowa po kurpiowskie chaty - wspaniałym zdjęciom Agnieszki i Włodka Bilińskich towarzyszą interesujące teksty Sylwii Kulczyk.

70,00 
Moda. Kształty i style. Przewodnik dla projektantów

Ponad 500 elementów, które można dowolnie łączyć, by kreatywnie zaprojektować strój. To nieocenione źródło informacji dla krawców i studentów projektowania mody. Ponad 500 szczegółowych ilustracji daje podstawy do projektowania pomysłowych, oryginalnych strojów. Informacje zawarte w tekście to porady w zakresie poszukiwania inspiracji, metod konstruowania projektu stroju, wyboru właściwej tkaniny oraz inspirujące sugestie co do detali ozdobnych.

95,00 
Muntean / Rosenblum: Ranny, który może chodzić / Walking wounded (katalog)

Markus Muntean i Adi Rosenblum tworzą duet artystyczny od 1992 roku. Bohaterowie ich obrazów to młodzi ludzie, których sylwetki zostały przemalowane z materiałów fotograficznych pochodzących z archiwum twórców oraz z czasopism i internetu. Wizerunki reprezentujące kulturę popularną Muntean/Rosenblum zderzają z cytatami z literatury najwyższej klasy. Zestawienie warstwy wizualnej z tekstową nie ma wyraźnych uzasadnień i tym samym stawia widza przed koniecznością znalezienia własnej interpretacji historii przedstawionej na płótnie. Równie ważną częścią działalności artystów są akcje performatywne.

99,00 
Newport – Warsaw. Kadry z ćwiczeń NATO

Na lądzie, na wodzie i w powietrzu - pokazujemy, jak polscy żołnierze ćwiczą razem z kolegami z sojuszu. Podpatrujemy coraz większe zaangażowanie żołnierzy państw NATO w tej części Europy.

15,00 
Noakowski

"Stanisław Noakowski, artysta, teoretyk i popularyzator architektury, a przede wszystkim jej wielki miłośnik, wierzył, że to właśnie w architekturze najlepiej wyraża się dusza narodu. Uważał, że rysując budowle, przedstawia się historię danej cywilizacji, a także jej charakter i naturę, dlatego jest ona najwymowniejszą ze sztuk."

20,00 
Odległa Rosja / Remote Russia

"Bolesna rzeczywistość jest taka, iż naród rosyjski odziedziczył po komunistycznym eksperymencie zrujnowane rolnictwo, przestarzałą i często prymitywną infrastrukturę, zacofaną gospodarkę z coraz mniej konkurencyjnym przemysłem, zdewastowane środowisko naturalne i zagrożenia demograficzne." Imponujący album fotograficzny, opatrzony wstępem Zbigniewa Brzezińskiego.

90,00 
Royal Navy. Handbook 1914-1918

Książka opisująca historię brytyjskiej Marynarki Wojennej w czasie I wojny światowej. Niezwykle bogate opracowanie, zawierające liczne fotografie, opisy jednostek, ich załóg, odznaczenia oraz kalendarium wydarzeń. Publikacja anglojęzyczna.

165,00 
Syrena herbem twym zwodnicza

Tytuł to cytat z wiersza „Dedykacja” Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy („młodości mej stolico…”) i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.

15,00 
Tycjan. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 4

Tycjan, właściwie Tiziano Vecellio, już za życia uznawany był za jednego z najwybitniejszych malarzy swej epoki, jego obrazy cieszyły się ogromną popularnością i osiągały bardzo wysokie ceny. Także po śmierci nie popadł nigdy w zapomnienie i wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia artystów (m.in. na Tintoretta i Rubensa). Jego arcydzieła cechuje rozmach i spontaniczność, ekspresja, wspaniała kolorystyka, wyważenie gry świateł i cieni oraz wielka swoboda pędzla. Uważa się je za szczytowe osiągnięcie sztuki weneckiej.

25,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności