Antykwariat Epicki > ALBUMY > Sztuka

Sztuka

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Album żydowski

Prezentowany przez nas Album Żydowski, to najsłynniejsza książka Wisny Lipszyc, polskiej malarski i pisarki żydowskiego pochodzenia. Zawiera 120 jej kolorowych prac, wraz z dokładnym opisem. Wisna Lipszyc w swojej twórczości starała się uchwycić różnorodne elementy kultury żydowskiej, przedstawiając między innymi sceny ze Starego Testamentu, portretując znanych Żydów, przedstawiając święta oraz zwyczaje, czy wreszcie miejsca ważne dla judaizmu.

35,00 
Art (Sztuka)

Bogato ilustrowany przewodnik po sztuce. Od dawnych i współczesnych mistrzów po kluczowe ruchy i style - odkryj, jak powstawały arcydzieła i gdzie można je oglądać. Niniejszy przewodnik jest doskonałym "towarzyszem" podczas zwiedzania muzeów i galerii.

70,00 
Artur Grottger. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 44

Jeden z czołowych przedstawicieli romantyzmu w malarstwie polskim. Studia artystyczne we Lwowie (1848-52), w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1852-54) i w akademii w Wiedniu (1855-58). W 1858 był w Monachium, gdzie zapoznał się z kartonami W. Kaulbacha i M. von Schwinda. Pod ich wpływem wykonał pierwsze cykle kartonów Szkoła szlachcica oraz Wczoraj-Dziś-Jutro. Po powrocie do Polski (1865) przebywał w Małopolsce. W końcu 1866 wyjechał do Francji.

25,00 
Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie środkowej 1908-1928

12 rozdziałów poświęconych m.in. środkowoeuropejskiemu kubizmowi, konstruktywizmowi i teorii unizmu, zaangażowaniu i reakcji artystów na wybuch I wojny światowej, nowoczesnej fascynacji miastem czy awangardowej typografii. W przewodniku znalazły się też świetnej jakości reprodukcje obrazów prawie stu awangardowych twórców, mapy i kalndarium.

79,00 
Dawne zbiory Zamku Królewskiego w Warszawie

Od czasów średniowiecza gromadzono i przechowywano na Zamku warszawskim rozmaite drogocenne sprzęty, kosztowności i dzieła sztuki. Rejestr ten pokazuje jak bogaty i różnorodny był skarbiec książąt mazowieckich, gdzie znajdowało się zapewne niejedno wybitne dzieło mazowieckiej sztuki złotniczej...

9,00 
Edgar Degas

Kolejny album z serii "W kręgu sztuki", prezentujący twórczość słynnego paryskiego malarza - Edgara Degasa. Wydanie zawiera notkę biograficzną, krótkie kalendarium życia i twórczości oraz liczne reprodukcje wraz ze zwięzłym przedstawieniem.

15,00 
Leonardo da Vinci

Biografia i reprodukcje najbardziej znanych dzieł włoskiego malarza, architekta, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy.

22,00 
Muntean / Rosenblum: Ranny, który może chodzić / Walking wounded (katalog)

Markus Muntean i Adi Rosenblum tworzą duet artystyczny od 1992 roku. Bohaterowie ich obrazów to młodzi ludzie, których sylwetki zostały przemalowane z materiałów fotograficznych pochodzących z archiwum twórców oraz z czasopism i internetu. Wizerunki reprezentujące kulturę popularną Muntean/Rosenblum zderzają z cytatami z literatury najwyższej klasy. Zestawienie warstwy wizualnej z tekstową nie ma wyraźnych uzasadnień i tym samym stawia widza przed koniecznością znalezienia własnej interpretacji historii przedstawionej na płótnie. Równie ważną częścią działalności artystów są akcje performatywne.

99,00 
Noakowski

"Stanisław Noakowski, artysta, teoretyk i popularyzator architektury, a przede wszystkim jej wielki miłośnik, wierzył, że to właśnie w architekturze najlepiej wyraża się dusza narodu. Uważał, że rysując budowle, przedstawia się historię danej cywilizacji, a także jej charakter i naturę, dlatego jest ona najwymowniejszą ze sztuk."

20,00 
Syrena herbem twym zwodnicza

Tytuł to cytat z wiersza „Dedykacja” Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy („młodości mej stolico…”) i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.

15,00 
Tycjan. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 4

Tycjan, właściwie Tiziano Vecellio, już za życia uznawany był za jednego z najwybitniejszych malarzy swej epoki, jego obrazy cieszyły się ogromną popularnością i osiągały bardzo wysokie ceny. Także po śmierci nie popadł nigdy w zapomnienie i wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia artystów (m.in. na Tintoretta i Rubensa). Jego arcydzieła cechuje rozmach i spontaniczność, ekspresja, wspaniała kolorystyka, wyważenie gry świateł i cieni oraz wielka swoboda pędzla. Uważa się je za szczytowe osiągnięcie sztuki weneckiej.

25,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności