Antykwariat Epicki > NAUKI HUMANISTYCZNE > Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Wartości polityczne Rozpoznanie, rozumienie, komunikowanie

Książka Jacka H. Kołodzieja budzi respekt nie tylko swoją objętością, ale przede wszystkim bogactwem wątków, multidyscyplinarnością, różnorodnością, wielkością i aktualnością przywoływanej i cytowanej literatury, udatnym połączeniem precyzyjności definicji i głębokiej analityczności sądów z rzetelnością ich empirycznej weryfikacji. Jako swego rodzaju politologiczna summa axiologiae przez wiele lat będzie grać rolę przewodnika po literaturze i problematyce aksjologii politycznej...

120,00 
Antyk w Polsce. Część II – Studia

Antyk w Polsce. Część II - Studia. Tytuł trudno dostępny na rynku.

59,00 
Dziedzictwo i tradycje kulturalne Wielunia

Niniejsza książka stanowi swoistą wędrówkę w czasie z wybitnymi osobowościami minionych stuleci...

84,00 
Gatunki i style dyskursu publicznego w ujęciu konfrontatywnym

Autorzy zgodnie zwracają uwagę na historyczną i kulturową zmienność interakcji werbalnych, które powodują przeobrażenia dyskursu oraz gatunków i stylów.  Pokazują ewolucję, a niekiedy rewolucję w tworzonych przez współczesnych gatunkach i tekstach. Wskazują na zmiany w postrzeganiu świata, jego wartościach, sferze obyczajowości czy modelach zachowań, wynikające z kreowania przez nowe środki przekazu medialnego intersubiektywnego obrazu świata.

49,00 
Klasyczna literatura tybetańska

Każdy z działów literatury tybetańskiej został w niniejszej książce omówiony przez najwybitniejszych specjalistów w sposób nie tylko urzekający erudycją i wysokim poziomem naukowym, lecz także przejrzystością układu i pięknem języka. Niniejsza praca pod wybitnych tybetologów amerykańskich jest od lat uznawana za najbardziej kompletny i najlepszy podręcznik literatury tybetańskiej.

48,00 
Konstrukcja rzeczywistości

Analiza dyskursu w ramach empirycznego kulturoznawstwa (perspektywy i problemy); Stabilność polskiej symboliki kolektywnej; Sterowana przez obraz świata konstrukcja rzeczywistości (na przykładzie medialnych relacji z „IV Światowej Konferencji na rzecz Kobiet” w Pekinie); Wpływ rodzaju pisma na konstrukcję wizerunku firmy; Rozpoznawalność cech „literackości” i „funkcji estetycznej” przez „kompetentnych odbiorców”; Image napojów w kulturze polskiej, niemieckiej i […]

44,00 
Księga żałoby i śmierci. A-Z

To pierwsze w polskim piśmiennictwie tego typu dzieło, zainspirowane przez słynny słownik Roberta Sabatier, Dictionnaire de la Morte (1967). W opracowaniu poszczególnych haseł Autorzy w szeroki sposób cytują teksty oryginalne, np. fragmenty Biblii czy też wypowiedzi wielkich filozofów i pisarzy. Książka stanowi punkt wyjścia do dalszych badań – w Polsce mało popularnych – nad tajemnicą śmierci."

30,00 
Majowie. Życie, legendy i sztuka

Wiele z poruszanych w niniejszej książce tematów, takich jak zagadka przepowiedni Majów, niezwykła precyzja ich astronomów w obliczaniu ruchów gwiazd i planet, serety pisma, rytuał upuszczania krwi oraz oddawanie czci Słońcu, a także tajemnicza "gra w piłkę" z jej zawiłymi regułami i makabrycznymi praktykami, budzi do dziś ogromne zainteresowanie.

60,00 
Materiał jako wehikuł treści rytuału

Charakter informacyjny pracy Materiał jako wehikuł treści rytuału wskazuje na jej niebywałą wartość. Przez systematyzację materiału pochodzącego z różnych kultur prowadzi ona do lepszego i głębszego zrozumienia rozwoju zjawisk kulturowych i powiązania między teatrem a rytuałem. Będzie ona stanowić cenny podręcznik akademicki dla kulturoznawców, religioznawców, teatrologów i etnologów, przekazujący rzetelną wiedzę z historii kultury i sztuki.

33,00 
Mistrz Krabat dobry łużycki czarodziej

Zbiór baśni o przygodach łużyckiego czarodzieja Krabata - maga przypominającego swą postacią bardziej fińskiego Vainamoinena (ludowy epos Kalevala) niż śląskiego mistrza Sędziwoja czy słynnego Twardowskiego.

20,00 
Obrazy w działaniu. Studia z socjologii i antropologii obrazu (+ CD)

W zbiorze między innymi, Ideologia, mit, fotografia. Casus „National Geographic Magazine", Pije Kuba do Jakuba... Analiza etykiet tanich win, Buntownicy spod sztandaru MTV, Współczesność jako zmierzch ery nieobecnych ciał. Książka zawiera szkice z dziedzin socjologii i antropologii.

85,00 
Prawo boskie a wolność człowieka. O integryzmach i fundamentalizmach

Na początku XXI wieku świat nawiedza widmo fundamentalizmów i integryzmów religijnych - prawo boskie zdaje się zagrażać wolności człowieka. Dlaczego tak liczne rzesze wyznawców wielkich religii monoteistycznych radykalnie kontestują dziś współczesne społeczeństwo Zachodu, powracając do archaicznych form wiary czy angażując się w "święte wojny"?

24,00 
Przy polskim stole

Co jedli i pili nasi przodkowie, jak rozwijała się sztuka kulinarna? Groch ze słoniną, pieczone bażanty podawane w upierzeniu, dwulitrowe kielich do wina, a także niezwykłe przepisy kulinarne naszych prababek- to wszystko tworzy tysiącletnie dzieje polskiego stołu i kuchni.

18,00 
Seans z wampirem

Pod nowym tytułem Czytelnik otrzymuje zmienioną i uzupełnioną wersję książki „Film grozy” opublikowanej w roku 1970 w serii „X muza”. W ciągu tych kilkunastu lat gatunek operujący fantastyką i przerażeniem znacznie się rozwinął, częściej też trafia na nasze ekrany – w kinach i telewizji. Nie przestał być przygodą wyobraźni. Jest fenomenem z pogranicza sztuki i […]

13,00 
Tom kultury. Lata 50te

Oddajemy do Państwa rąk pierwszą książkę z serii Tom Kultury. Seria liczy w sumie sześć pozycji. Każda część dotyczy jednej, powojennej dekady i stanowi prezentację najważniejszych, naszym zdaniem, wydarzeń kulturalnych w kraju i na świecie. Pierwszy tom proponowanej przez nas serii traktuje o latach pięćdziesiątych.

15,00 
Ucieczka do głębi. O surrealizmie w literaturze hiszpańskiej przed 1936

Autorka przedstawia surrealizm szeroko, jako "rodzaj wyobraźni, projekt światopoglądowy i praktykę estetyczną, która odcisnęła ślad na sztuce XX wieku". Jej praca charakteryzuje się wyjątkowymi walorami poznawczymi i umiejscawia hiszpański surrealizm w szerokim kontekście międzynarodowym. Można uznać, że pod wieloma względami jest to dzieło pionierskie w polskim piśmiennictwie.

70,00 
W rytmie zegara… Wokół zagadnień chronozoficznych

Chronozofia nie zagościła jeszcze na dobre w polskiej humanistyce, a przecież czas jest doświadczeniem niezwykle złożonym. Religia, literatura, filozofia, badania historyczne i kulturoznawcze stanowią dogodny obszar opisywania czasu czy też podejmowania prób jego uchwycenia. Stąd też tytułowy zegar jest w kulturze czymś więcej niż tylko miernikiem upływu jakiego etapu życiowego czy urządzeniem pomocnym w organizowaniu codzienności.

85,00 
Wampir. Biografia symboliczna

Niesamowita praca z zakresu kulturoznawstwa. Profesor Maria Janion, jak nikt potrafiła zgłębić "duszę" każdego omawianego przez siebie zjawiska. Wydawnictwo słowo/obraz/terytoria stanęło na wysokości zadania i wypuściło na rynek doskonale zedytowane dzieło, z piękną i mroczną szatą graficzną.

550,00 
Wędrowali wędrownicy (ilustracje Bogdan Zieleniec)

Tytułowymi wędrowcami są dwaj prascy czeladnicy: Jakub i Marcin, biorący udział w nietypowym wyścigu z Pragi do Wiednia i z powrotem. Książka zdobiona ilustracjami Bogdana Zieleńca (1917-1973), cenionego i uznanego grafika i ilustratora.

40,00 
Za tamtą górą

Opowieść o Łemkach, od wieków żyjących w Beskidzie Sądeckim i Niskim, w latach 1945–1946 przesiedlonych w trybie „dobrowolno-przymusowym” na Ukrainę, zaś w 1947 roku, podczas akcji „Wisła”, deportowanych i rozproszonych na Ziemiach Zachodnich. Czytamy o tych, którym z niemałym trudem udało się wrócić, choć już nie na swoje, o odnajdywaniu się w nieprzyjaznych realiach PRL, pierwszych koncertach zespołu „Łemkowyna”, łemkowskich zlotach – Watrach, przywiązaniu do tradycji, kultury, języka. Autor pisze o sprawach nieprostych – lustro łemkowskie odbija także polskie problemy.

30,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności