Antykwariat Epicki > KINO I TEATR, RADIO I TELEWIZJA > Film

Film

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
101 things I learned in film school

How to set a scene? What's the best camera angle? How does the new technology interact with scenes? And how does one even get the financing to make a movie?

65,00 
Gwiazdozbiór

Zbiór biografii gwiazd światowego i polskiego kin, od Charliego Chaplina po Piotra Fronczewskiego. Urokliwe retro, w sam raz dla fanów kinematografii.

15,00 
Teoria i metodyka ćwiczeń ruchowych aktora (komplet 2-tomowy)

Poparty długoletnim aktorskim i dydaktycznym doświadczeniem autora podręcznik gestu scenicznego uwzględnia również ćwiczenia sprawnościowe z zakresu rehabilitacji i poprawy budowy ciała. Wszystkie przykłady poparte są dydaktycznymi rysunkami sytuacyjnymi. Książka ułatwia pracę nie tylko studentom szkół teatralnych, ale również zawodowym aktorom w różnym wieku.

50,00 
Barański

Andrzej Barański tworzy kino o niekonwencjonalnej dramaturgii. Reżyser programowo unika sensacyjnych wątków i zaskakującej intrygi. Kładzie nacisk na to, co dzieje się między zdarzeniami i z pietyzmem traktuje każdy szczegół. Jak sam mówi, jego filmy należy mierzyć w centymetrach, nie metrach. Barański najczęściej opowiada historie prostych ludzi, fascynują go prowincja i codzienność oraz mikrokosmosy niewielkich społeczności.

14,00 
Clint Eastwood. Człowiek wart miliard dolarów

Biografia jednego z najsłynniejszych amerykańskich aktorów i reżyserów - życie prywatne i zawodowe, ciekawostki, anegdoty - rozmowy z gwiazdami Hollywood na temat bohatera. Aktor, reżyser, scenarzysta, producent, kompozytor - w każdej z tych dziedzin Flint Eastwood osiągnął wielkie sukcesy, pozostając skromnym człowiekiem, unikającym życia towarzyskiego. Kim jest naprawdę twardy gliniarz z cyklu o "Brudnym Hardym" i reżyser oscarowego Bez przebaczenia. Barwna opowieść o wielkim artyście i kulisach przemysłu filmowego USA.

47,00 
Fellini

Wydanie monografii poświęconej życiu i twórczości Federico Felliniego. Książka zawiera szczegółowe interpretacje wszystkich filmów włoskiego reżysera i analizy jego warsztatu. Autorkę interesuje wszak nie tylko twórczość mistrza, ale i on sam: Fellini-artysta, łgarz, mitoman, "kuglarz boży", plebejusz kina. Kornatowskiej udało się bowiem napisać jednocześnie biografię i monografię.

16,00 
Ja, Fellini

"Podczas kręcenia filmów żyję pełnią życia. Wtedy jestem najbardziej męski. Tryskam energią, potrafię zagrać wszystkie role, sam wszystko robię na planie, nigdy nie jestem zmęczony. Bez względu na porę, o której kończymy, nie mogę się doczekać następnego dnia. Moje życie polega na robieniu filmów. Kiedy pracuję, czuję, że żyję".

32,00 
Jean-Luc Godard

Wczesna monografia legendarnego reżysera, Jeana Luca Godarda, jednego z najbardziej radykalnych i kontrowersyjnych twórców w dziejach kina światowego.

25,00 
Kinematografia w Polsce Ludowej

Zawarte w książce materiały nie pretendują do miana kompendium - obejmują jedynie wycinek z bogatego i złożonego życia filmowego w Polsce Ludowej. Przedstawiony tu wykaz długometrażowych filmów fabularnych produkcji polskiej wprowadzonych na ekrany do dnia 31 listopada 1975.

10,00 
Kino bezpośrednie 1963-1970. Między obserwacją a ideologią

Książka poświęcona obrazowi amerykańskiej kontestacji lat sześćdziesiątych w filmach kina bezpośredniego, a dokładniej trzem jej odłamom: ruchowi walczącemu o równość rasową, ruchowi studenckiemu oraz hippisom. Autor przedstawia podstawowe założenia ideologiczne danego ruchu, a następnie sposób ich zaistnienia na ekranie. Pikanterii temu opisowi dodaje fakt, że twórcy kina bezpośredniego programowo stronili od wszelkiej ideologii. Czy da się jednak pokazać rzeczywistość bez uwikłania się w ideologię, która ją przenika?

45,00 
Krafftówna w krainie czarów

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie – Felicję w „Jak być kochaną”. Wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego. Pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej tytułowej „Iwony, księżniczki Burgunda” i wykonawczyni słynnego walca „Embarras”. Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu...

49,00 
Leni. The Life & Work of Leni Riefenstahl

Leni Riefenstahl, the woman known as “Hitler’s filmmaker,” made some of the greatest and most innovative documentaries ever made. They are also insidious glorifications of Adolf Hitler and the Third Reich. Now, Steven Bach reveals the truths and lies behind Riefenstahl’s lifelong self-vindication as an apolitical artist who claimed to know nothing of the Holocaust and denied her complicity with the criminal regime she both used and sanctified.

88,00 
Leonard Pietraszak. Ucho od śledzia

Portret Leonarda Pietraszaka - niezwykłego człowieka i aktora. Obraz życia teatralnego Łodzi, Poznania i Warszawy, którego był świadkiem i uczestnikiem przez kilkadziesiąt lat pracy. Swoisty hołd złożony znakomitym postaciom polskiego teatru i filmu, które powoli odchodzą w zapomnienie...

25,00 
Mae West

Jako dramatopisarka West słynęła ze skandalizujących sztuk, jako aktorka – z ról, które uczyniły z niej uosobienie seksu, i z powiedzonek, które przeszły do historii Hollywood („Nadmiar czegoś dobrego może być cudowny”, „Kiedy jestem dobra, jestem bardzo dobra, ale kiedy jestem zła, jestem jeszcze lepsza” i wiele innych). Od pierwszego spotkania, kiedy na przywitanie autorki West wyciągnęła skrzącą się od brylantów dłoń, aż do ich pożegnania, podczas którego gwiazda niestrudzenie udzielała pisarce rad w kwestii sposobów uwodzenia mężczyzn, pomiędzy Mae West i Charlotte Chandler nawiązała się serdeczna zażyłość emanująca z każdej strony biografii.

24,00 
Marilyn. Żyć i umrzeć z miłości

Uczucia są głównym tematem tej fabularyzowanej biografii jednej z największych gwiazd w dziejach kina. Dla Marilyn Monroe najważniejsza w życiu była miłość, o którą cały czas walczyła. Nie zaznała jej ani od chorej psychicznie matki, ani w sierocińcu, ani w niezliczonych romansach – z Onassisem, Sinatrą, Montandem, Brando. Jak wyglądały jej małżeństwa? Co naprawdę łączyło Marilyn z prezydentem Kennedym?

20,00 
Naga prawda o seksmisji

Ciekawostki, fotosy, zagraniczne wycinki prasowe… oraz pełen scenariusz kultowego filmu! Książka dla wielbicieli filmu "Seksmisja". Kulisy powstawania, scenariusz, oddźwięk w zagranicznej prasie.

22,00 
Nicholson. Biografia

Przełomowa, pierwsza na naszym rynku biografia fascynującego aktora, który od ponad pół wieku współtworzy historię światowego kina. To opowieść o jego długiej drodze do wielkiej kariery, a także o zmaganiach w relacjach osobistych, które powodowały wiele zaskakujących zwrotów w jego życiu.

42,00 
Od Caligariego do Hitlera. Z psychologii filmu niemieckiego

„Książka ta nie zajmuje się wyłącznie filmem niemieckim jako takim; celem jej jest raczej wzbogacenie, i to pod specyficznym kątem, naszych wiadomości o Niemczech przedhitlerowskich. […] Analiza filmów niemieckich pozwoli na ujawnienie głębokich prądów psychologicznych, panujących w Niemczech w okresie od 1918 do 1933 roku, które wpłynęły na bieg wypadków i których nie wolno pominąć przy ocenie okresu pohitlerowskiego”. (Z przedmowy)

50,00 
Praca nad filmem

Sidney Lumet, twórca "Dwunastu gniewnych ludzi", "Serpico", "Pieskiego popołudnia" zmarł w 2011 roku. W swojej książce pokazuje film jako wypadkową ciężkiej pracy, szczęśliwych i nieszczęśliwych przypadków, walki o uzyskanie finansowania i ukończenie pracy w terminie, radzenia sobie z gwiazdami z przerostem ego i wielkimi aktorami, którzy w zamian za szacunek i zaufanie oddają się roli całkowicie. Opowiada o procesie będącym mieszanką magii i prozy życia.

43,00 
Reżyserki kina. Tradycja i współczesność

Przedmiotem zawartych w książce tekstów jest analiza postaci reżyserek w ujęciu indywidualnym oraz w kontekście kinematografii poszczególnych krajów, potraktowanych całościowo lub w sposób przekrojowy.

44,00 
Rozmowy przy filmie

Wywiady z polskimi filmoznawcami. Wyłaniają się z nich pasjonujące portrety autorów, chętnie dzielących się swoją specjalistyczną wiedzą, oraz zamiłowaniem do kina.

50,00 
Samorealizacja filmowa

Książka zawiera wypróbowane instrukcje tworzenia każdego planu od pomysłu do realizacji. Nauczy, jak studiować ulubione filmy, w taki sposób, by czerpać z nich jak najwięcej wiedzy, którą spożytkujesz później na planie własnego filmu. Przekaże esencje opracowywania projektu filmowego, scenariusza, książki promocyjnej. Zgłębi procesy psychologii i podejścia do współpracowników.

35,00 
Sceny z życia małżeńskiego

Mistrzowskie studium rozpadu małżeństwa i wnikliwy psychologiczny portret kobiety, mężczyzny i ich miłości. Marianne i Johan od dziesięciu lat są szczęśliwym małżeństwem. Żyją w zgodzie, prowadzą spokojne, mieszczańskie życie, wychowując dwójkę dzieci. Jednak z czasem w ich idealnym związku coś zaczyna się psuć. W relacjach pojawia się coraz więcej napięć, narasta wyobcowanie i niezrozumienie. Po latach zastajemy ich w zupełnie innej sytuacji. Każde inaczej poradziło sobie z kryzysem, a ze zgliszcz ich związku zaczyna się wyłaniać dwoje nowych ludzi.

15,00 
Seans z wampirem

Pod nowym tytułem Czytelnik otrzymuje zmienioną i uzupełnioną wersję książki „Film grozy” opublikowanej w roku 1970 w serii „X muza”. W ciągu tych kilkunastu lat gatunek operujący fantastyką i przerażeniem znacznie się rozwinął, częściej też trafia na nasze ekrany – w kinach i telewizji. Nie przestał być przygodą wyobraźni. Jest fenomenem z pogranicza sztuki i […]

13,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności