Antykwariat Epicki > WIERZENIA I RELIGIE > Mitologie, podania i wierzenia pierwotne

Mitologie, podania i wierzenia pierwotne

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Astronauta z Palenque

Książka ta udowadnia, iż przenoszenie mechanizmów ewolucji z dziedziny życia naturalnego na poziom kultury, cywilizacji i religii - jest błędem. Tak więc odsłania się przed nami panorama życia społecznego kultur prekolumbijskich jako daru.

14,00 
Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

„Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga” to wyjątkowe wydanie popularnych „Bestiariuszy”, w którym zebrane zostały dwie dotychczas osobne części tego tytułu, czyli „Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach” oraz „Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach”. Dzięki temu niesamowite, pobudzające wyobraźnię historie o mitycznych stworzeniach, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez naszych przodków, znajdziemy teraz w jednej, obszernej publikacji, którą uzupełniają jedyne w swoim rodzaju, piękne ilustracje autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa.

66,00 
Bogowie, demony i inni

Zbiór mitów i legend staroindyjskich, zatytułowany „Bogowie, demony i inni...”, stanowi potwierdzenie wszechstronności talentu Narayana. Jest to barwna, żywa opowieść o problemach nurtujących starożytnych Hindusów, jakże bliskich i współczesnemu człowiekowi. Postacie herosów indyjskich, będąc nosicielami pewnych idei, przeżywają jednocześnie swoje wzloty i upadki...

15,00 
Księga tysiąca i jednej nocy. Wybór.

Księga tysiąca i jedenj nocy to zbiór około 300 baśni, podań, legend, anegdot i opowieści zamkniętych w kompozycyjną ramę legendy o sułtanie Szachrijarze i jego żonie Szeherezadzie, z głównym wątkiem narracyjnym Szeherezady. Pochodzą z IX–X w. i są zaliczane do arcydzieł literatury światowej.

20,00 
Kulty, religie i tradycje Chin

Książka znanego sinologa radzieckiego stanowi obszerne studium głównych systemów religijnych, a raczej religijno-etycznych Chin, omawia związek tych religii z wszystkimi dziedzinami życia społecznego i kulturalnego oraz ich wpływ na mentalność jednostki. Ogromny materiał faktofraficzny niezwykle ciekawie ilustruje charakterystyczną odrębność związanych ze sprawami kultu tradycji i obrzędów, a także życia duchowego Chińczyków, będącego od dawna przedmiotem zainteresowania badaczy z kręgu kultury europejskiej....

19,00 
Mitologie świata – Hindusi

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

15,00 
Myths and legends / Mity i legendy

Pięknie wydana księga mitów i legend, zdobiona ilustracjami w formie grafik i kolorowych kart. Tekst wydrukowano na pogrubianym papierze najwyższej jakości. Całość chroni twarda laminowana oprawa.

45,00 
O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu

Król Artur to legendarny celtycki władca Brytów z przełomu V i VI wieku. Bohater licznych legend, dzieł literackich i filmów. Za radą czarownika Merlina Artur założył Bractwo Okrągłego Stołu do walki ze złem. Ożenił się z Ginewrą, został koronowany w wieku 15 lat. Zbudował potężny zamek Camelot. Legenda o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu jest jednym z najpowszechniejszych mitów kultury europejskiej. Król Artur miał być bardzo sprawiedliwym władcą, który wprowadził prawo w Brytanii. Jego rycerze poszukiwali świętego Graala. Graala mógł odnaleźć tylko najbardziej prawy spośród ludzi.

15,00 
Pradzieje i legendy Indii

Bezcenne kompendium wiedzy o dawnych Indiach - plon wieloletnich badań autora oraz rezultat jego wnikliwej lektury starożytnych tekstów i prac wielu znakomitych uczonych. Książka omawia przede wszystkim najstarszy okres literatury indyjskiej od Wed po epopeje Mahabharatę i Ramajanę, ale zawiera także obszerny materiał mitologiczny, filozoficzny i religijny. Stanowi bogate źródło informacji dla wszystkich, których szczególnie interesują pierwsze dwa tysiąclecia dziejów Indii.

40,00 
Religie wczoraj i dziś

Książka napisana przez wybitnych religioznawców poświęcona historii religii i zachodzącym w nich na przestrzeni lat zmianom.

30,00 
Symbolika arabsko-muzułmańska

„Symbolika arabsko-muzułmańska” zawiera przegląd najważniejszych pojęć związanych z religią i kulturą muzułmańską; zarówno tych znanych – jak hadżdż, zikr, czy Mekka, jak i pojęć nie związanych bezpośrednio z religią muzułmańską, które jednak w islamie nabierają szczególnego znaczenia, jak ciemności, błyskawica, czy góra. Niektóre z nich są dosyć zaskakujące, jak wykałaczka, albo kichanie.

55,00 
Tonghak. Nauka Wschodu

Tonghak jest to ruch religijno-społeczny, który powstał w połowie XIX w. w Korei. Religia ta zapożyczyła wiele dogmatów z konfucjanizmu, buddyzmu, taoizmu i chrześcijaństwa, a z szamanizmu niektóre rytuały.

12,00 
W cieniu krzyża i półksiężyca

"W cieniu Krzyża i Półksiężyca" traktuje o rodzimych religiach i "filozofii" ludów Afryki Zachodniej.

11,00 
Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy

„Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy” stanowi kontynuację tzw. „czarnej trylogii” zapoczątkowanej przez „W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów”. Bartłomiej Grzegorz Sala, historyk, etnolog i krajoznawca, opierając się na mitach, legendach i podaniach, sagach, romansach i dziełach hagiograficznych, autentycznych wydarzeniach, a w końcu klasyce literatury i kina grozy, nakreślił portret prawie sześćdziesięciu najciekawszych postaci przynależnych do wilczego i wilkołaczego rodu, jakie przemierzać miały przez epoki różne zakamarki Europy.

40,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności