Antykwariat Epicki > HISTORIA I ARCHEOLOGIA > Militaria i Wojskowość

Militaria i Wojskowość

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
„Skórzaki” przeciwko okrętom

Bitwa na Wiśle, blisko twierdzy Latarni, która rozegrała się po przegranej przez Szwedów bitwie pod Oliwą, mimo że stanowi epizod w wojnie o ujście Wisły, jest ważna pod względem taktyczno-operacyjnym. Spróbujmy więc przyjrzeć się problemom taktycznym flot działających na wodach Zatoki Gdańskiej w pierwszej połowie XVII wieku.

15,00 
345 BG, vol. 1

Monografia samolotu Jagdgeschwader 26 Schlageter, niemieckiego myśliwca II wojny światowej. Opracowanie z serii Miniatury Lotnicze (nr 2).

40,00 
Bojowe wozy piechoty

Książka jest monografią nowej grupy transporterów opancerzonych nazwanych bojowymi wozami piechoty, które pojawiły się w uzbrojeniu w końcu lat sześćdziesiątych. Stanowią one obecnie zasadniczy środek walki współczesnych wojsk zmechanizowanych przystosowany do działań w różnorodnych warunkach terenowych i klimatycznych.

32,00 
Commando.pl. Nieznana historia 62 Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego

Autor książki Jarosław Rybak, dziennikarz, odsłania kulisy działań polskich jednostek specjalnych działających zarówno na terenie Polski, jak i w operacjach międzynarodowych. Książka jest bogato ilustrowana, pełna nieznanych dotąd faktów, trzyma w napięciu niczym najlepsza powieść akcji.

120,00 
Druga wojna światowa na morzu

Książka ukazuje gigantyczne zmagania, jakie w drugiej wojnie światowej toczyły się na wszystkich niemal morzach świata.

49,00 
Encyklopedia wojskowa – 2 tomy

Monumentalne dzieło zawierające ponad 1200 stron haseł, takich jak dowódcy wojskowi i ich armie, historia wojen i bitew, technika wojskowa, uzbrojenia itp. Tom I - A - M - 650 stron Tom II - N - Ż - 607 stron

150,00 
Fortyfikacja stała przed i w czasie I wojny światowej

Autorzy szczegółowo przeanalizowali przygotowania fortyfikacyjne poszczególnych państw do wojny, ukazali ewolucję sztuki budowania umocnień podczas wojny, omówili cechy charakterystyczne twierdz i fortów. Skupili się przede wszystkim na umocnieniach niemieckich, rosyjskich i francuskich. W książce umieszczono liczne szkice, zdjęcia, schematy i mapki. POZYCJA UNIKALNA.

149,00 
Generałowie w stalowych mundurach

Książka jest wspólnym przedsięwzięciem DW Bellona i Redakcji Czasopism WLiOP. Przedstawia sylwetki 128 generałów, ludzi, którzy tworzyli polskie jednostki powietrzne i mieli decydujący wpływ na ich rozwój i obecny kształt. Jest to znakomity materiał historyczny i faktograficzny.

58,00 
Hindenburg. An Illustrated History

Obszerna, pięknie wydana ILUSTROWANA HISTORIA NAJWIĘKSZEGO NA ŚWIECIE STEROWCA . Opracowanie anglojęzyczne. ABSOLUTNY UNIKAT.

390,00 
Historia oddziałów specjalnych

Książka prezentuje misje i działania specjalnych sił brytyjskich, francuskich, amerykańskich, rosyjskich, izraelskich, ale także innych. Nie ogranicza się do przedstawienia historii sił specjalnych i tajnych, ale pokazuje także taktykę i filozofię ich działania. Podzielona jest na dwie części. Pierwszą można nazwać praktyczną, a drugą teoretyczną. Pierwsza - stanowi ogólne spojrzenie na siły specjalne, druga - przybliża sposoby ich funkcjonowania.

25,00 
Historia sztuki wojennej – tom II

"Historia sztuki wojennej" została opracowana na podstawie teorii marksizmu-leninizmu, która daje możność należytego poznania procesu rozwoju sztuki wojennej. Podstawowe zagadnienia marksistowsko-leninowskiej nauki o wojnie i wojsku przedstawiono zwięźle w ogólnym wstępie do niniejszej pracy. Od najdawniejszych czasów teoretycy wojskowi starali się uogólniać doświadczenia bojowe, w wyniku czego powstała i rozwinęła się nauka wojenna, która wywarła wpływ na budownictwo sił zbrojnych i na sposoby ich działań bojowych. Dlatego rozwój sztuki wojennej rozpatrywany jest w tej pracy w ścisłym powiązaniu z rozwojem teoretycznym myśli wojskowej.

75,00 
JG 26 Schlageter, vol. 1

Monografia samolotu Jagdgeschwader 26 Schlageter, niemieckiego myśliwca II wojny światowej. Opracowanie z serii Miniatury Lotnicze (nr 2).

49,00 
Legia Cudzoziemska wczoraj i dziś

Francuska Legia Cudzoziemska przechodziła w swej niemal 170-letniej historii okresy chwały i upadku, a dziś uważana jest za jeden z najlepiej wyszkolonych oddziałów wojskowych. Służą w niej przedstawiciele około 120 narodów. Po roku 1990 nasilił się napływ ochotników z Europy Środkowej i wschodniej. Wśród 8500 legionistów znaczny odsetek stanowią Polacy...

38,00 
Newport – Warsaw. Kadry z ćwiczeń NATO

Na lądzie, na wodzie i w powietrzu - pokazujemy, jak polscy żołnierze ćwiczą razem z kolegami z sojuszu. Podpatrujemy coraz większe zaangażowanie żołnierzy państw NATO w tej części Europy.

15,00 
Pearl Harbor 1941 – Kampanie lotnicze nr 6

Mimo zadania amerykańskiej flocie ciężkich strat, japońskie dowództwo nie osiągnęło swoich głównych celów ataku, którymi było przede wszystkim zniszczenie amerykańskich lotniskowców oraz uniemożliwienie Stanom Zjednoczonym przeciwdziałania japońskiej ofensywie na obszarze Azji południowo-wschodniej przez okres co najmniej sześciu miesięcy. Rozpoczęło jednak amerykańskie działania zmierzające do zapewnienia Stanom Zjednoczonym obiecanego po ataku przez prezydenta Roosevelta "absolutnego zwycięstwa" oraz w konsekwencji utratę przez Japonię większości zdobyczy terytorialnych na terenie Azji oraz obszarze Pacyfiku...

85,00 
Polak melduje z kosmosu

W chwili, gdy pierwszy polski kosmonauta meldować będzie z orbity okołoziemskiej o przebiegu tego historycznego polsko-radzieckiego eksperymentu kosmicznego, który spełniając marzenia naszych myślicieli i naukowców otwiera Polakom drogę w Kosmos - książka ta opuści drukarnię. Dotrze ona do Czytelników wtedy właśnie, gdy zainteresowanie w naszym kraju lotami kosmicznymi, radzieckimi osiągnięciami w tej dziedzinie, polskim wkładem do realizacji programu "Interkosmos" będzie największe. Zawarte w tej książce materiały pozwolą Czytelnikowi znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań. Reportaże, wywiady, artykuły i rubryki wprowadzą w historię radzieckiej kosmonautyki, przybliżą najważniejsze, najciekawsze jej karty i bohaterów, pozwolą zapoznać się z aparatami kosmicznymi.

8,00 
Polskie dywizjony lotnicze w Wielkiej Brytanii 1940-1945

Wysiłek bojowy polskiego lotnictwa w drugiej wojnie światowej określiły straty bojowe zadane nieprzyjacielowi w przeprowadzonych operacjach wojsk sprzymierzonych. Wyrazić go można liczbą wykonanych lotów bojowych i nalotem, czyli czasem przebywania samolotów w powietrzu podczas wykonywania zadań... Praca niniejsza nie jest historią polskich dywizjonów lotniczych w Wielkiej Brytanii, nie jest nawet zarysem ich historii. Jest próbą zebrania w jedną całość najważniejszych danych informacyjnych o tych dywizjonach, zestawieniem dat, faktów, zwycięstw, liczby wykonanych lotów i osiągniętego czasu nalotu bojowego, przypomnieniem nazwisk dowódców lotniczych i części członków personelu latającego.

10,00 
Royal Navy. Handbook 1914-1918

Książka opisująca historię brytyjskiej Marynarki Wojennej w czasie I wojny światowej. Niezwykle bogate opracowanie, zawierające liczne fotografie, opisy jednostek, ich załóg, odznaczenia oraz kalendarium wydarzeń. Publikacja anglojęzyczna.

165,00 
Samuraje. Pochodzenie, obyczaje, sztuki walki

Książka ta, z konieczności będąca ograniczoną prezentacją japońskich wojowników i ich sztuki walki, pokazała to, co najlepszego z niej udostępniono szerszemu kręgowi odbiorców na świecie. Sztuka walki, szczególnie mieczem, powoli ginie. Kultywują ją już tylko nieliczne prywatne dojo w Japonii. Aktywnych dziś, prawdziwych mistrzów miecza i innych technik walk starodawną, tradycyjną bronią, można policzyć na palcach obu rąk. Uczą się od nich niewielkie grupy entuzjastów. Taka jest prawidłowość rozwoju społeczeństwa, w którym miecz, początkowo narzędzie praktyczne, wyniesiony następnie do znaczenia symbolicznego, stał się dziś ozdobą cenioną jedynie dla jego wartości komercyjnej. Taka jest prawidłowość, a jednak.. trochę szkoda.

17,00 
Sowieckie krety. Jak agenci Stalina przejęli władzę nad Polską

Wszystkie sprawy opisane w tej książce były ściśle tajne do 1989 r., a później zmieniła się koniunktura polityczna i historycy, poza nielicznymi, nie podejmowali badań w tym zakresie. Dodatkowym utrudnieniem w poznaniu aktywności sowieckiej agentury w Polsce jest brak dostępu do najważniejszych dokumentów na ten temat, przechowywanych w archiwach rosyjskich.

30,00 
Specnaz. Historia sowieckich służb specjalnych

Specnaz to jedna z formacji radzieckiego wywiadu wojskowego, która zajmowała się rozpoznaniem pośrednim pomiędzy wojskowym i agenturalnym, łącząc w sobie elementy szpiegostwa, terroru i szeroko pojętych działań partyzanckich. Od innych formacji Specnaz różnił się tym, że nie tylko poszukiwał i znajdywał ważne cele przeciwnika, ale w większości przypadków także je niszczył.

15,00 
SS-Hitlerjugend. Historia 12. Dywizji Waffen SS 1933-1945

Szczegółowy opis składu osobowego, sprzętu i szlaku bojowego Dywizji SS-Hitlerjugend, sformowanej z fanatycznych członków młodzieżowych organizacji III Rzeszy i weteranów Dywizji SS-Leibstandarte. Zawiera unikalne zdjęcia dywizji od momentu utworzenia jednostki po zacięte walki w Normandii, kluczowe manewry podczas ofensywy niemieckiej w Ardenach i walki na Węgrzech.

40,00 
SS-Leibstandarte. Historia 1. Dywizji Waffen SS 1933-1945

Po przegranej I wojnie światowej Niemcy stały na skraju rewolucji, a liczne grupy i frakcje polityczne walczyły o władzę na ulicach miast. Otoczony osiłkami i poplecznikami lubującymi się w ciągłej przemocy, Adolf Hitler szukał ochrony dla swojej osoby, tworząc nową elitę III Rzeszy - Leibstandarte Adolf Hitler. Książka zawiera szczegółowe omówienie historii ludzi, wyposażenia, organizacji i danych o walkach. Zawiera rzadkie fotografie dywizji i jej czołowych postaci od sformowania do kampanii w Polsce, na Zachodzie i Związku Radzieckim.

40,00 
SS-Totenkopf. Historia dywizji Waffen SS

Szczegółowe omówienie historii ludzi, wyposażenia, organizacji i danych o walkach SS-Totenkopf - jednej z najbardziej zniesławionych dywizji Waffen-SS. Zawiera rzadkie fotografii e dywizji i jej czołowych postaci od jej sformowania ze straży obozów koncentracyjnych, szkolenia do późniejszych kampanii we Francji oraz na froncie wschodnim. By ułatwić odbiór, opartemu na źródłach tekstowi towarzyszą mapy i wykazy organizacyjne.

40,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności