Antykwariat Epicki > POWIEŚĆ HISTORYCZNA > XX wiek

XX wiek

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Białe róże

"Białe róże" to opowieść o przeżyciach trójki młodych młodych ludzi: Wandy, Janka i Stefana, wciągniętych w wir wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej. Nieoceniona lekcja historii i patriotyzmu dla współczesnych nastolatków. W czasach PRL książka ta, podobnie jak "Ojczyzna", została usunięta z wszystkich bibliotek i była zakazana przez komunistyczną cenzurę.

10,00 
Brudne serca

Spisana na podstawie zachowanych dokumentów historia dwóch młodych Polaków, którzy w pierwszych latach po II wojnie światowej prowadzą za sobą śmiertelny pościg - jeden jest funkcjonariuszem UB, drugi chłopakiem z lasu. Obraz odmalowany przez poznańską reporterkę, Annę Kłys, jest zaskakujący - ubek jest dowódcą plutonu egzekucyjnego rozstrzeliwującego politycznych wrogów, ale kilkakrotnie składa wnioski o zwolnienie ze służby; z kolei walczący wcześniej o wolną Polskę partyzant w najlepszej wierze wstępuje po wojnie do milicji.

19,00 
Cuszima (2 tomy)

W twórczości A. Nowikowa-Priboja dominuje tematyka marynistyczna, choć nie brak w niej też utworów poświęconych wsi rosyjskiej i wojnie domowej. Największym jego osiągnięciem jest jednak powieść dokumentalna pt. „Cuszima” napisana w latach 1932-1935, uzupełniona w roku 1941.

20,00 
Jezioro Bodeńskie

Powieść należy do najważniejszych utworów Stanisława Dygata. Jej treścią są przeżycia młodego Polaka w niemieckim obozie dla Francuzów i Anglików w Konstancy nad Jeziorem Bodeńskim. Refleksje i marzenia bohatera, wywodzące się z rodzimych wzorców literackich, są tu skonfrontowane z codziennością życia w otoczeniu internowanych kolegów - cudzoziemców. Autor obnaża polską mitologię narodową, prowadząc do sytuacji groteskowych i tragikomicznych. Interesuje go zdejmowanie z postaci bohaterów kolejnych masek, wydobywanie schematów myślenia, obrona autentyczności i wolności jednostki. Jest to literatura charakteryzująca się trzeźwością i sceptycyzmem, nasycona przy tym nutą melancholii, poezji, a także subtelnego humoru.

13,00 
Noc i inne opowiadania

"Noc i inne opowiadania" Jerzego Andrzejewskiego zbiór opowiadań połączonych wspólną problematyką okupacyjną. Główny nacisk kładzie autor na konflikty psychologiczne swych bohaterów. Aby wypadły one wyraziście, stwarza sytuacje bez wyjścia.

10,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności