Antykwariat Epicki > NAUKI ŚCISŁE > Biologia, przyroda, ekologia

Biologia, przyroda, ekologia

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Dzieła wybrane (8 tomów w 9 woluminach)

Obszerny wybór dzieł wybitnego brytyjskiego przyrodnika i geologa, twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form.

680,00 
Kieszonkowy atlas zwierząt Europy

Wspaniale ilustrowany przewodnik po dziko żyjących gatunkach zwierząt Europy. Ten zwięzły, przejrzysty i wspaniale ilustrowany atlas przedstawia ponad 300 gatunków zwierząt. To doskonały towarzysz miłośników dzikiej przyrody w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia.

65,00 
Atlas świata przyrody

Jest to opowieść o Ziemi, o żyjących na niej zwierzętach i roślinach. Opowieść o tym, jak planeta i życie rozwijały się razem. Powstanie i rozwój świata przyrody obrazują piękne, kolorowe ilustracje i szczegółowe mapy.

6,00 
Grzyby. Przewodnik kieszonkowy

Szybkie i prawidłowe oznaczanie grzybów. Praktyczny kieszonkowy przewodnik po świecie grzybów. Przedstawia na znakomitych, barwnych fotografiach wszystkie ich ważniejsze gatunki; opisuje cechy, podaje występowanie oraz omawia sprawy, o których warto wiedzieć. Zawiera 101 barwnych fotografii. Ponadto prezentuje tematy: - zbierać grzyby - ale prawidłowo, - drzewa i związane z nimi grzyby, - budowa grzybów.

10,00 
Historia badań radiacyjnych w Polsce

Historia polskiej chemii radiacyjnej, a w szczególności jej początku są nierozerwalnie związane z Marią Skłodowską-Curie i jej polskimi uczniami. Pani Curie oraz jej współpracownicy pierwsi zwrócili uwagę na zjawisko radiolizy, tj. rozkładu substancji pod wpływem promieniowania jonizującego.

95,00 
Minerały i kryształy

Praktyczna książka podręcznego formatu pomagająca rozpoznawać minerały. 600 kolorowych zdjęć, 350 rysunków postaci kryształów. System barw rozpoznawczych oraz symboli stanowi pomoc w oznaczaniu. Niezastąpiony towarzysz zbieraczy, miłośników, kolekcjonerów minerałów.

15,00 
Mózg

Wydana przez Towarzystwo Naukowe Warszawskie szczegółowa monografia najważniejszego ludzkiego narządu.

16,00 
Ochrona powietrza w teorii i praktyce

Emisja zanieczyszczeń powietrza i techniczne metody ograniczania uciążliwości źródeł emisji Rozprzestrzenianie zanieczyszczeń powietrza Monitoring jakości powietrza i metody analizy danych imisyjnych Zanieczyszczenie powietrza a zmiany klimatu.

75,00 
Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?

„Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika. Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian.

29,00 
Perspektywy energetyki jądrowej w Polsce

Zarówno koszty, jak i uwarunkowania technologiczne i gospodarcze przemawiają za inwestycjami w technologie jądrowe. Jak wykazują obliczenia, energia jądrowa jest trzykrotnie tańsza od energii wiatrowej, gwarantuje większą niezawodność i ciągłość dostaw. Porównując koszty kapitałowe, eksploatacyjne, paliwa i koszty emisji dwutlenku węgla, energia jądrowa stanowi najtańszą energię dostępną na rynku wśród możliwych metod wytwarzania energii dla potrzeb przemysłowych w długim okresie.

12,00 
Polska Czerwona Księga Roślin

Księga ta obejmuje paprotniki i rośliny kwiatowe. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożone taksony, wykazanie stopnia ubożenia rodzimej flory oraz konieczności podjęcia szczegółowych badań nad konkretnymi taksonami jak również przedsięwzięcie niezbędnych zabiegów ochronnych.

175,00 
Samolubny gen

Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy tylko - podobnie jak rośliny i zwierzęta - maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Mamy zapewnić genom jak najlepsze możliwości tworzenia ich następnych kopii. Oto przesłanie - jakże okrutne - Samolubnego genu, najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa, profesora biologii na Uniwersytecie Oxfordzkim, autora wydanych w Polsce: Ślepego zegarmistrza (1994) i Rzeki genów (1995). Samolubny gen wciąż utrzymuje się na czołówkach list bestsellerów popularnonaukowych na świecie, książkę przetłumaczono już na dwadzieścia języków.

30,00 
Stan i współczesne zmiany systemów lodowcowych południowego Spitsbergenu w świetle badań metodami radarowymi

Stan i współczesne zmiany systemów lodowcowych południowego Spitsbergenu w świetle badań metodami radarowymi.

150,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności