Antykwariat Epicki > XX wiek

XX wiek

Afganistan

"Największe bitwy XX wieku" to seria wydawnicza, w której opisujemy dzieje największych konfliktów zbrojnych ostatnich dziesięcioleci. Poszczególne tomy poświęcamy zarówno wydarzeniom znanym jak i tym rzadko opisywanym lub zapomnianym.

25,00 
Ania z Zielonego Wzgórza

Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka.

12,00 
Działa Nawarony

Sześciu alianckich komandosów wyrusza z misją, od której zależy życie tysięcy żołnierzy. Muszą wysadzić w powietrze ukryte w niedostępnych górach gigantyczne działa - naloty bombowców i ostrzał z okrętów nie przynoszą efektów – strzegące strategicznego przesmyku na Morzu Egejskim.

12,00 
Dżuma

Akcja powieści rozgrywa się w latach 40 XX wieku w mieście Oran. Spokojne życie mieszkańców zostaje zniszczone, gdy w mieście zaczyna panować epidemia dżumy.

17,00 
Herzog

Moses Herzog, cztredziestosiedmioletni były wykładowca, przeżywa poważny kryzys emocjonalny, intelektualny i moralny. W swym domu w górach pisze listy - w głowie lub na papierze - do przyjaciół, rodziny, swego psychiatry, polityków, filozofów, a nawet do samego Boga.

22,00 
Historia powszechna 1871-1918

Kolejne wydanie piątego tomu z serii Historia powszechna. Książka ciesząca się wielką popularnością jest podsumowaniem wieloletnich badań autora. Ujmuje syntetycznie dzieje nie tylko Europy i Ameryki, lecz także ważniejsze wydarzenia na pozostałych kontynentach. Książka jest wyposażona w mapy, ilustracje, indeksy i bibliografię.

29,00 
Historia stosunków międzynarodowych 1815-1945

Nowe, rozszerzone wydanie książki, będącej nie tylko uznanym podręcznikiem akademickim. Autor prezentuje systematyczny i uporządkowany wykład obejmujący całą niezbędną faktografię i interpretację potrzebną do zrozumienia ewolucji stosunków międzynarodowych. Koncentruje się na tych ideach i wydarzeniach międzynarodowych, które wyrastając ponad poziom międzynarodowy czy bilateralny są elementami zmiany porządku na szerszym obszarze geograficzno-politycznym w danym okresie dziejów.

99,00 
Historia świata (od roku 1917)

Jeśli potrzebny jest wam komentarz do dziejów świata w XX wieku, nie znajdziecie bardziej interesującego - podobne opinie o książce wybitnego pisarza i dziennikarza Paula Johnsona pojawiają się wszędzie tam, gdzie zostaje ona wydana. W rzeczy samej - ten wszechstronny, dramatyczny bilans ostatnich siedmiu dziesięcioleci historii ludzkości jest lekturą pasjonującą.

18,00 
I nie było już nikogo

Dziesięć osób, zaproszonych przez tajemniczego nieznajomego, przybywa do luksusowej willi na Wyspę Żołnierzyków. Po sutym lunchu głos z gramofonu obwieszcza, że każdy z zebranych jest winien śmierci człowieka i teraz zostanie ukarany.

18,00 
Imię róży

Jest rok 1327, w opactwie benedyktynów dochodzi do serii morderstw. Rozwiązania ich zagadki podejmuje się Wilhelm z Baskerville, franciszkanin. Jego dochodzenie przypomina śledztwa Sherlocka Holmesa. Świat, w którym działa, jest labiryntem tajemniczych znaków. Ludzie, z którymi się styka, noszą piętna swojego czasu - reguł i obsesji, zakazów oraz herezji.

17,00 
Imię róży

Jest rok 1327, w opactwie benedyktynów dochodzi do serii morderstw. Rozwiązania ich zagadki podejmuje się Wilhelm z Baskerville, franciszkanin. Jego dochodzenie przypomina śledztwa Sherlocka Holmesa. Świat, w którym działa, jest labiryntem tajemniczych znaków. Ludzie, z którymi się styka, noszą piętna swojego czasu - reguł i obsesji, zakazów oraz herezji.

12,00 
Lolita

Najgłośniejsza książka Nabokova jest opisem seksualnej obsesji czterdziestoletniego mężczyzny na punkcie dwunastoletniej dziewczynki Dolores. Powieść była filmowana przez Stanleya Kubricka i Adriana Lyne.

35,00 
Niezwykłe katastrofy XX wieku

"Niezwykłe katastrofy" są sugestywną, niekiedy wstrząsającą relacją o wielu tragicznych wydarzeniach ostatniego stulecia.

9,00 
Noc i inne opowiadania

"Noc i inne opowiadania" Jerzego Andrzejewskiego zbiór opowiadań połączonych wspólną problematyką okupacyjną. Główny nacisk kładzie autor na konflikty psychologiczne swych bohaterów. Aby wypadły one wyraziście, stwarza sytuacje bez wyjścia.

10,00 
Nowe lektury nadobowiązkowe

Nowe, pisane w latach 1997 - 2002, dowcipne i oryginalne felietony Noblistki - mistrzowskie glosy na marginesie lektury leksykonów, monografii, antologii, poradników. Mądra i zabawna książka o świecie, o innych i o sobie.

15,00 
Od Golgoty do Masady

"Samolot tkwił nieruchomo w osobliwej pustce między białą watą gęstych chmur w dole a niebieściutką kopułą nad nami. (...) Aż w chwili pewnej zaskoczyła mnie głupiutka symboliczna myśl - kilka godzin później zanotowałem ją w podróżnym notesie, dlatego zapamiętałem. Oto ona: chmury pod nami - to dramatyczny, skłębiony straszny los Żydów, zakończony ludobójczym finałem Holocaustu, natomiast jasny błękit nad nami - to los Żydów w ich własnej Erec Israel."

15,00 
Pinokio

Pajacyk o imieniu Pinokio, mimo że jest z drewna, umie mówić i poruszać się, odczuwa ludzkie słabości, a kiedy kłamie, wydłuża mu się nos. W nagrodę za przemianę wewnętrzną, po dramatycznych przygodach, staje się prawdziwym człowiekiem.

12,00 
Romantycy

Obraz młodzieńczych lat Paustowskiego, tuż przed I Wojną Światową, gdy Autor znalazł się na terenie Polski. Przedstawia impresje z romantycznej młodości, młodzieńcze przyjaźnie z poetami, malarzami. Ważnym wątkiem powieści jest miłość lat pierwszych, gdy kawa smakuje portową knajpą, a radość przynosi muśnięcie wiatru i blask słońca.

10,00 
Śniadanie u Tiffany’ego

Historia młodej Amerykanki wiodącej karnawałowe życie w Nowym Jorku, łamiącej serca mężczyznom i polującej na męża milionera urzekła też krytyków, którzy wskazywali, że to coś więcej niż wielkomiejskie story o wodzącej facetów za nos, cynicznej playgirl; że prezentowany przez Holly Golightly sposób na życie odzwierciedla jej lęk przed zwyczajnym dorosłym życiem, prozą ułożonej i spokojnej egzystencji.

15,00 
Spuścizna

"Spuścizna" podejmuje wątki "Dworu" malując , na tle przemian społecznych i obyczajowych specyficzną atmosferę Warszawy i Nowego Jorku schyłku ubiegłego stulecia i opowiadając burzliwe koleje losu młodej żony Kalmana Jakobiego, Klary, oraz jego dzieci i wnuków, których drogi życiowe bardzo rozmaicie się układają.

11,00 
Spuścizna (wyd. kieszonkowe)

"Spuścizna" podejmuje wątki "Dworu" malując , na tle przemian społecznych i obyczajowych specyficzną atmosferę Warszawy i Nowego Jorku schyłku ubiegłego stulecia i opowiadając burzliwe koleje losu młodej żony Kalmana Jakobiego, Klary, oraz jego dzieci i wnuków, których drogi życiowe bardzo rozmaicie się układają.

10,00 
The first London Olympics 1908

The Olympics were organised by volunteers in just 18 months and at a fraction of the cost of the modern Olympics and yet, just as today, the sport was overshadowed by doping scandals and caused international uproar. The ferocious competitiveness of a US team dominated by New York Irish Americans led to a succession of 'scandals' culminating in the historic marathon when Italian confectioner baker Dorando Pietri's heroic efforts at the limits of exhaustion so entranced on-lookers that track officials helped him across the finish line. Coinciding with the 100th Anniversary of the first London Olympics, this delightful social and sporting history - illustrated with over 70 contemporary images - provides a thought-provoking contrast to the forthcoming 2012 Olympic Games.

120,00 
Wyżej podnieście strop, Cieśle. Seymour introdukcja.

Na książkę składają się dwa krótkie utwory prozatorskie wchodzące w cykl poświęcony rodzinie Glassów. Buddy Glass opowiada w nich o swoim najstarszym bracie, Seymourze. Akcja pierwszego z nich rozgrywa się w 1942 roku, krótko po powołaniu braci do służby wojskowej, tego samego dnia, w którym Seymour miał wziąć ślub. Drugie opowiadanie miało z kolei przedstawić czytelnikom Seymoura, tragicznie zmarłego w 1948 roku.

10,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności