Antykwariat Epicki > Varsaviana

Varsaviana

Ciemne sprawy dawnych warszawiaków

"Obraz stolicy wyłaniający się z książki Milewskiego naprawdę przerażą. Mamy tu konkretne, najbardziej spektakularne przestępstwa, opisywane w prasie - to morderstwa, napady, włamania, oszustwa... Szczególnie wstrząsające wrażenie robią opisy działalności tzw. fabrykantek aniołków..."

33,00 
Chochlą i mieczem

Tematem tych bardzo ciekawych i barwnie napisanych wspomnień są niezwykłe dzieje dwóch włościańskich rodzin z Kielecczyzny - Wachowiczów i Partyków - którzy po przeniesieniu się do Warszawy w 1911 roku odegrali znaczącą rolę w historii stołecznej gastronomii dwudziestolecia międzywojennego.

34,00 
Pałac Czapskich

Pałac Czapskich, także pałac Krasińskich lub pałac Raczyńskich to pałac znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie. Jest obecnie siedzibą Akademii Sztuk Pięknych.

12,00 
Pod znakiem syreny. Poezje warszawskie 1872-1918

Gomulicki to polski poeta i pisarz. Studiował w Szkole Głównej (obecnie SGH) w Warszawie, ale nie skończył nauki. Jeden z najważniejszych twórców polskiego pozytywizmu. Badacz historii Warszawy. W 1911 roku skazany przez Rosjan na rok twierdzy za napisanie przedmowy do opowiadania Adama Mickiewicza. Laureat Nagrody Literackiej im. Elizy Orzeszkowej (1918). Wybrane dzieła: "Cudna mieszczka. Obrazek warszawski z wieku XVII" (1897), "Wspomnienia niebieskiego mundurka" (1906), "Ciury" (1907), "Siódme amen IMC Pana Mokrzeckiego" (1910), "Kłosy z polskiej niwy" (1912).

10,00 
Przez lufcik

Zbiór humorystycznych felietonów dotyczących socjalistycznej rzeczywistości PRL i z miłością opisujących Warszawę, jej mieszkańców oraz ich obyczajowość.

12,00 
Rzeczy warszawskie z dreszczem

Rzeczy warszawskie z dreszczem to historie zakorzenione w konkretnej, rozpoznawalnej rzeczywistości, lecz traktujące ją z ironicznym dystansem. Czasem przerażające, a czasem po prostu zabawne. Grające z konwencją literatury kryminalnej.

15,00 
Syrena herbem twym zwodnicza

Tytuł to cytat z wiersza „Dedykacja” Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy („młodości mej stolico…”) i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.

15,00 
Tylko o Warszawie

Danuta Szmit-Zawierucha wskrzesza historię Warszawy w zabawnych i nostalgicznych opowieściach, bogato ilustrowanych zdjęciami miasta. Zaczytaj się w warszawskich opowieściach, spaceruj zapomnianymi ulicami, zatańcz z hrabią na wielkim balu, kup kwiaty od ulicznej handlarki.

30,00 
Warszawa 1586 (inkografia)

Widok miasta z lotu ptaka pochodzi z Civitates Orbis Terrarum, wyd. Georg Braun i Frans Hogenberg, Kolonia, circa 1586.

100,00 
Warszawa w oczach pisarek

OBRAZ I DOŚWIADCZENIE MIASTA W POLSKIEJ PROZIE KOBIECEJ 1864-1939.  Książka analizuje, jak teksty z okresu obfitującego w ważne zmiany cywilizacyjne odzwierciedlają rozwój metropolii i postępującą emancypację kobiet. Autorka sięga do kontekstów z wielu dziedzin humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów varsavianistycznych. Perspektywa gender pozwała uwypuklić kwestie dotąd w badaniach nad miastem i literaturą niepodejmowane.

115,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności