Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA

LITERATURA PIĘKNA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Tarot paryski

"Tarot paryski" Manueli Gretkowskiej jest powieścią o współczesnej bohemie, która żyje chwilą bieżącą i czyni to z entuzjazmem budzącym zazdrość innych. Ciekawe połączenie humoru, seksu, mistycyzmu, tarota i kabały. Gretkowska pozostaje wierna Paryżowi, który w Tarocie... jest labiryntem kultury. Podążając drogami tego labiryntu w poszukiwaniu tajemnicy, obsesyjnie miesza to, co metafizyczne, z tym, co duchowe.

8,00 
Tego lata w Zawrociu

Tego lata, w Zawrociu to opowieść o podróży w pełną tajemnic przeszłość rodzinną. Główna bohaterka, Matylda, mieszkająca w miejskim blokowisku, otrzymuje niespodziewanie w spadku po nielubianej i mało znanej babce Aleksandrze dom na prowincji. Odkrywa w nim lakoniczne zapiski z życia dziadków, które sprawiają, że życie na wsi zmienia się w tajemniczą układankę historii rodziny. Stary dom wciąga Matyldę w swoje dziwne, intrygujące sprawy, wikła w układy rodzinne. W miarę jak poznaje złożone relacje między ludźmi związanymi z dziejami domu w Zawrociu, zmienia się ona sama i zaczyna inaczej patrzeć na siebie i swoje życie.

10,00 
Ten za nim

Eli Barbur (1948) prozaik i dziennikarz, urodził się w Paryżu, dzieciństwo i młodość spędził w Warszawie, od 1973 roku mieszka w Tel-Awiwie. Podobnie jak w jego debiutanckiej powieści Grupy na wolnym powietrzu (1995), również w formie opowiadań Ten za nim  odnaleźć można refleksję o sytuacji wykorzenienia, samotności, poszukiwaniu tożsamości. Na uwagę zasługuje emocjonalny styl narracji wystylizowanej na "żywą mową", wymykającej się regułom języka, wyznaczanej przypływami i odpływami wspomnień, uwikłanej w gąszcz zaskakujących skojarzeń i obserwacji.

20,00 
Teraźniejszość i przeszłość

Najważniejszym tematem powieści są stosunki między ludźmi, wzajemne sympatie i antypatie, strategie i walki podjazdowe, atak i obrona, rozkosze dominacji i błogość uległości i oddania, i tysiące subtelnych, nieuchwytnych uczuć, jakie rodzą się z faktu życia w społeczeństwie.

8,00 
Teraźniejszy przeszły, przeszły teraźniejszy

Książka bardzo osobista: powstała z zapisków, dokonywanych w zeszytach przez młodego Ionesco w czasie II wojny, uzupełnianych notami z lat sześćdziesiątych i jeszcze później przejrzanych. Ów „dziennik intymny", jak nazywa go sam autor, zawiera więc wiele wątków autobiograficznych, w tym nieposkromionych traum, przeżytych, gdy ojciec, rumuński prawnik, opuścił matkę Francuzkę, a potem odebrał jej prawa rodzicielskie, przymusowo ściągając małego Eugene z Paryża do Rumunii i oddzielając go od siostry.

25,00 
Tessa d’Urberville

Wiek XIX, angielska prowincja. Młodziutka Tessa Durbeyfield ze wsi Marlott góruje nad swoim otoczeniem urodą, inteligencją i rozsądkiem. Pewnego dnia jej ojciec, wędrowny handlarz, leń i pijaczyna, obarczony licznym potomstwem, dowiaduje się od pastora zajmującego się heraldyką, że Durbeyfieldowie wywodzą się ze starego rycerskiego rodu d'Urberville'ów. W okolicy mieszkają jacyś ich zamożni "krewni" - jak się okazuje, wzbogaceni parweniusze po prostu przybrali to nazwisko. Młody dziedzic Alec, do którego w imieniu rodziny zwraca się o pomoc Tessa, nie może od niej oderwać oczu. Wprawdzie zatrudnia dziewczynę w posiadłości, ale zamęcza zalotami, a w końcu uwodzi i porzuca. Dla tej dobrej z gruntu i prostolinijnej młodej kobiety nadejdą jeszcze jasne dni, czeka ją prawdziwa miłość i małżeństwo z ukochanym Angelem, ale nad jej losem ciąży jakieś fatum...

12,00 
Tiara i korona – 2 tomy

"Tiara i korona" to powieść historyczna z końca XI wieku, obrazująca spór pomiędzy cesarzem Grzegorzem VII, a cesarzem rzymskiego narodu niemieckiego Henrykiem IV. Stawką walki tych dwóch olbrzymów była władza nad ówczesnym światem cywilizowanym.

16,00 
Toksyczność

W dramatycznych okolicznościach traci matkę, nie może pozbyć się nienawiści do ojca, musi sprostać roli samotnej rodzicielki - i nie wytrzymuje. W rzeczywistości niedużego miasta alkohol najprościej osładza codzienność. Toksyna w małych dawkach pomaga, w większych - truje. Truje życie jej i dzieci, które z całej siły starają się uwolnić od zaciskającej się na szyi pętli...

14,00 
Tom Harris

Filozoficzna opowieść o wątku kryminalnym. Rozpoczyna się w Londynie, w jesienny poranek 1938 roku, gdy spod komisariatu policji na Paddingtonie wyrusza Tom Harris, za którym podążają w pewnej odległości dwaj policjanci w cywilu, a jeszcze dalej narrator powieści. Pierwsze wydanie.

14,00 
Trafny wybór

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd. Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?  Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

15,00 
Tragedia Romea i Julii

"Romeo i Julia" Williama Szekspira to najbardziej znana historia miłosna świata. Opowiada o tragicznej miłości dwojga młodych ludzi pochodzących z dwóch zwaśnionych rodów Werony, którzy poznają się na balu w domu rodziców Julii i zakochują w sobie.

15,00 
Tragedie. Wybór

Tragedie Corneille'a i Racina: Cyd; Horacjusze; Cynna, czyli Łaskawość Augusta; Andromaka; Brytannik; Berenika; Ifigenia; Fedra

15,00 
Trainspotting

Zrobiło mi się niedobrze. Wchodziłem po schodach do chaty Johnny’ego i zaczęło mnie ściskać w brzuchu. Lało się ze mnie jak z mokrej gąbki, a z każdym krokiem nowa fala potu wychodziła mi przez pory. Z Sickboyem było jeszcze gorzej, ale ta pizda przestawała się dla mnie liczyć. Widziałem, jak wlecze się oparty o poręcz przede mną, ale zwracałem na to uwagę tylko dlatego, że blokował mi drogę do Johnny’ego i hery. Dyszał ciężko, zwisał jak szmata z poręczy, jakby miał rzucić się w dół schodów.

20,00 
Trojanki według Eurypidesa

Trojanki Eurypidesa odnosiły się do rzezi dokonanej przez Ateńczyków na mieszkańcach wyspy Melos - kiedy to wymordowano wszystkich mężczyzn, a kobiety sprzedano do niewoli. W 1965 r. Jean Paul Sartre zdecydował się dokonać adaptacji, której zasady wyjaśnia w interesującym wywiadzie udzielonym Bernardowi Pingaud, zamieszczonym w charakterze posłowia do niniejszego wydania.

35,00 
Trylogia – Ogniem i Mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski – 6 tomów

Polacy czuli się bezsilni wobec otaczającej ich rzeczywistości, wzrastały nastroje pesymistyczne rodzące nawet rezygnację z walki o utrzymanie swej tożsamości narodowej, czasem nawet jawną współpracę z zaborcami. Rosło kolejne pokolenie Polaków (od III rozbioru Polski minęło ponad 85 lat), już tylko nieliczni pamiętali wolną ojczyznę. Wychowany w tradycjach patriotycznych Sienkiewicz chciał znaleźć w dziejach Polski taki okres, który mógłby "pokrzepić serca" rodaków i znalazł go w wydarzeniach wieku XVII. Przystąpił więc do pisania obszernego cyklu powieściowego - "Trylogii", na którą złożyły się: "Ogniem i mieczem", "Potop" i "Pan Wołodyjowski".

40,00 
Trzeci jeździec apokalipsy

Mroczna powieść science-fiction. Futurologiczna wizja świata w którym wolność jest towarem deficytowym. 20 stycznia 03 roku nowej ery. Mały Fabio dopływa do Australii, gdzie po III wojnie światowej, azyl postanowili znaleźć ocaleni. Rząd nakazuje wszystkim przyjąć tabletki, mające na celu wymazanie pamięci. Świat ma zacząć się od nowa, bez jakiejkolwiek wiedzy o wojnach, bombach i terroryzmie...

26,00 
Trzecia siostra

Dalszy ciąg powieści Jane Austen pt. "Rozważna i romantyczna". Ta trzecia siostra to Małgorzata, która wprawdzie przyswoiła sobie od Marianny skłonność do romantyczności, zabrakło jej jednak zdrowego rozsądku, co też zdecydowało o jej przyszłym losie.

13,00 
Trzecie królestwo

"W roku 1975, kiedy ukazało się „Trzecie Królestwo”, oczywiście o tym nie wiedzieliśmy. Powieść natychmiast dołączyła do bardzo wtedy krótkiej półki publikacji w miarę obiektywnie traktujących o społeczeństwach mitycznego dla nas Zachodu i o obliczach buntu zachodniej młodzieży. Czytaliśmy ją z wypiekami, na równi z kultowymi wówczas i trudno dostępnymi „Drogami kontrkultury” Aldony Jawłowskiej czy rozprawą „Hipisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej” Kazimierza Jankowskiego." -recenzja Radio Olsztyn.

7,00 
Trzej muszkieterowie – 2 tomy

Opowieść o królewskich muszkieterach, której akcja toczy się w XVII-wiecznej Francji, na dworze króla Ludwika XIII. Atos, Portos i Aramis oraz ich młody przyjaciel d'Artagnan próbują pokrzyżować plany podstępnego kardynała Richelieu. Na ich drodze staje także uwodzicielska Milady de Winter. Jednak chroni ich przyjęta dewiza życiowa: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

15,00 
Tulipanowa gorączka (wyd. kieszonkowe)

Historia zaczyna się niewinnie – oto zamożny kupiec pragnie zyskać nieśmiertelność dzięki utrwalonemu na płótnie portretowi, na którym znajdzie się wraz ze swą młodą żoną. Zadanie powierza wziętemu malarzowi, nawet przez chwilę nie podejrzewając, jaki ciąg zdarzeń uruchomi...

15,00 
Tupanie. Ze sobą po drodze

W książce Łucji Dudzińskiej, historia wrażliwości jest historią dziewczyny, szukającej we własnym życiorysie tego, co bywa poezją. Nieokiełznane są jej dzieje, jak nieokiełznana bywa poezja. Poetka niczym korespondent liryczny wychwytuje sytuacje, które rysują kontury tej książki. Poezją bywa to, co niepoetyckie uwikłane w mniej lub bardziej zagadkowy los.

19,00 
Ucho igielne

„Ucho igielne” to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata.

30,00 
Ucieczka do nieba

"... życie mam ciekawe, lecz życiorys beznadziejnie nudny (oprócz daty urodzenia: 19.6.1947 w Poznaniu). Lepiej więc życiorys książki: pisałem w 1972 i 73 r. Potem I nagroda w Konkursie na debiut powieściowy wydawnictwa Czytelnik. Wydawnictwo rezygnuje z wydania (bo nie zgodziłem się na tzw. uwagi redakcyjne dla mojego dobra). Fragment zdążył się ukazać w "Studencie", a potem w I nr. "Zapisu". Wydanie w PIW 1980 (grudzień). Nagroda Kościelskich 1981."

10,00 
Ucieszna i wybornie ułożona komedia o sir Johnie Falstaffie i wesołych niewiastach z Windsoru

Sztuka rozgrywa się wśród mieszczan z Windsoru w ciągu zaledwie kilku dni. Najważniejszy wątek dotyczy Sir Johna Falstaffa, rubasznego szlachcica, który postanawia uwieść równocześnie dwie zamężne mieszczki – panią Page i panią Ford. Nie wie jednak, że obie są najlepszymi przyjaciółkami i szybko dowiadują się o jego planie.

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności