Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA

LITERATURA PIĘKNA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Śniadanie u Tiffany’ego

Historia młodej Amerykanki wiodącej karnawałowe życie w Nowym Jorku, łamiącej serca mężczyznom i polującej na męża milionera urzekła też krytyków, którzy wskazywali, że to coś więcej niż wielkomiejskie story o wodzącej facetów za nos, cynicznej playgirl; że prezentowany przez Holly Golightly sposób na życie odzwierciedla jej lęk przed zwyczajnym dorosłym życiem, prozą ułożonej i spokojnej egzystencji.

15,00 
Sól ziemi

Powieść opublikowana w 1935 roku, miała stanowić pierwszą część trylogii pt. „Powieść o cierpliwym piechurze”, jednak dalsze części cyklu nie zostały dokończone przez autora. „Sól ziemi” opowiada o losach Piotra Niewiadomskiego, analfabety i prostaczka, wcielonego do wojska w czasie I wojny światowej. Powieść zawiera akcenty pacyfistyczne i związana jest z poetyką ekspresjonizmu. W 1939 roku „Sól ziemi” wymieniano jako jedną z propozycji do literackiej Nagrody Nobla.

45,00 
Sonata kreutzerowska

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Zakochanie. Ślub. Oszustwo. Gra uczuć. Miłość. Nienawiść. Zazdrość. Obłęd. Morderstwo. Sonata Kreutzerowska w wykonaniu bohaterów Tołstoja staje się mroczną opowieścią o rodzącym się szaleństwie, małżeństwie i cynicznej grze między kobietą a mężczyzną.

15,00 
Sonety do Laury

Sonety Petrarki odznaczają się doskonałością formy opartej na prowansalskich i dawniejszych włoskich wzorach. W formę tę poeta tchnął jednakże własne odrębne życie, w kunsztownych wierszach uwiecznił prawdziwą tęsknotę i miłość, która zawładnęła nim od czasu, gdy pierwszy raz ujrzał Laurę...

24,00 
Spiżowa miłość Agłai

Agłaja to nieugięta partyzantka, jakby żywcem wzięta z epopei o dzielnym żołnierzu Iwanie Czonkinie. Wierna jedynie słusznej idei, nie opuści stalinowskiej warty nawet po śmierci Wodza. Będzie trwać na posterunku przez lata odwilży za Chruszczowa, pierestrojki Gorbaczowa a nawet rozpadu związku Radzieckiego. Do końca złączona z Przywódcą światowego Proletariatu, odda mu duszę i ciało.

20,00 
Splendor

Nieznana u nas dotąd powieść Vladimira Nabokova. Sam autor w jednym z wywiadów umieścił ją wśród swych trzech najlepszych powieści rosyjskich, a jej bohatera nazywał jednym ze swych ulubionych. Rzecz o człowieku, którego marzenia się spełniają, o pokonywaniu strachu i bezinteresownym wyczynie, okupionym zapewne śmiercią. Z utworów Nabokova "Splendor" wydaje się najbliższy wzorom klasycznej powieści rosyjskiej, ale zarazem silnie przesycony jest tym, co u tego pisarza jedyne i niepowtarzalne.

55,00 
Spowiedź dziecięca wieku

"Spowiedź dziecięcia wieku", będąca sztandarową powieścią romantyzmu pozwala zajrzeć głęboko w duszę poety, a dotyczy głośnego epizodu wokół którego oplata się legenda Musseta: miłości do George Sand. Wyznania autora daleko wykraczają poza prywatność. Są też głosem pokolenia młodzieńców dotkniętych romantyczną chorobą wieku.

75,00 
Spowiedź szaleńca

Strindberg pisał "Spowiedź szaleńca" przede wszystkim po to, by zrehabilitować siebie w oczach opinii publicznej i odzyskać dobre imię, zbrukane - w jego mniemaniu - przez żonę. Będąc idealistą w swym podejściu do kobiet i miłości, cierpiał w zderzeniu z rozczarowaniami niesionymi przez rzeczywistość. Toteż zamierzona spowiedź staje się dokumentem wewnętrznego rozdarcia pisarza, a także dokumentem życia małżeńskiego, odsłaniającym jego zawiłe tajemnice z bezlitosną wręcz szczerością.

14,00 
Sprawa Meursaulta

Gniewna rewizja słynnej powieści Alberta Camusa "Obcy". Narratorem książki jest Harun, brat Araba zamordowanego przez Meursaulta na rozpalonej słońcem algierskiej plaży. Siedząc w barze i rozmawiając z nieznajomym, Harun próbuje zrekonstruować wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu lat i odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do zabójstwa i jak to możliwe, że w powieści Camusa słowo "Arab" pada 25 razy, a imię jego brata, Musy, ani razu.

21,00 
Spuścizna

"Spuścizna" podejmuje wątki "Dworu" malując , na tle przemian społecznych i obyczajowych specyficzną atmosferę Warszawy i Nowego Jorku schyłku ubiegłego stulecia i opowiadając burzliwe koleje losu młodej żony Kalmana Jakobiego, Klary, oraz jego dzieci i wnuków, których drogi życiowe bardzo rozmaicie się układają.

11,00 
Spuścizna (wyd. kieszonkowe)

"Spuścizna" podejmuje wątki "Dworu" malując , na tle przemian społecznych i obyczajowych specyficzną atmosferę Warszawy i Nowego Jorku schyłku ubiegłego stulecia i opowiadając burzliwe koleje losu młodej żony Kalmana Jakobiego, Klary, oraz jego dzieci i wnuków, których drogi życiowe bardzo rozmaicie się układają.

10,00 
Stąd do wieczności

Stąd do wieczności - powieść wielokrotnie nagradzana, ciągle wydawana na całym świecie, jest książką o wojsku - wojsku jako machinie, która odczłowiecza każdego, kto dostanie się w jej tryby. Jest książką o ludziach, którzy nie poddają się przemocy, nie ulegają bezmyślności i okrucieństwu przełożonych, jest także książką o wielkiej miłości.

15,00 
Stado

Stado opowiada o zderzeniu dwóch światów: małego chłopca i dojrzałego mężczyzny. Dickie Kettleson dorasta w czasach, kiedy nawet normalne życie jest walką. Jego świat to dom, rodzina i najbliższa okolica, ale także nieustanny strach przed głodem i czyhającą za progiem katastrofą. Czterdziestolatek Kap Modig, życiowy nieudacznik, jest bohaterem wojennym, o którym wszyscy zapomnieli i który zarabia na nędzne życie jako kierowca wyczynowy w objazdowym wesołym miasteczku. Skazany na wegetację bohater wojenny spotyka małego chłopca. Konfrontacja dwóch światów - odmiennych, ale i pokrewnych - sprawi, że obaj na nowo określą znaczenie takich wartości, jak miłość, lojalność, rodzina.

15,00 
Staligrad

Książka napisana przez niemieckiego antyfaszystę na podstawie relacji uczestników bitwy. Plievier świetnie oddał aspekt wojskowy i czysto ludzki tej przełomowej bitwy. Dokumentalna powieść przedstawia bitwę o Stalingrad z perspektywy oficerów i szeregowych żołnierzy Wehrmachtu.

11,00 
Stankiewicz, Powrót

Dwie mini-powieści autora głośnego "Warunku" z akcją na przełomie XIX i XX wieku - wyrafinowana proza o rodzinie, honorze i zemście, która nie przynosi ukojenia, Dwa sugestywne portrety mężczyzn, uwikłanych w swe burzliwe czasy, sytuacje polityczną, rodzinną, osobistą.

12,00 
Stara baśń

Jednym z literackich przedsięwzięć Józefa Ignacego Kraszewskiego było stworzenie fabularyzowanych dziejów Polski traktowane przezeń jako realizacja patriotycznej misji. Stara baśń powstała w 1876, należy do najbardziej udanych i poczytnych powieści Kraszewskiego. Otwiera wspomniany cykl historyczny, a skupia się na baśniowych początkach państwa polskiego - czasach króla Popiela i Piasta Kołodzieja. Na tle wydarzeń dotyczących tworzenia się zrębów polskiej państwowości rozwija się wątek obrazujący burzliwe losy miłości dwójki młodych bohaterów: Domana i Dziwy. W Starej baśni Kraszewski po raz pierwszy wykorzystał stworzony przez siebie model powieści historycznej.

20,00 
Stara szabla

Mniej znana powieść pisarza, który w polskiej literaturze ma swoje własne miejsce, a czytelnicy jego prozy znają jej kpiącą tonację i groteskowe wizje: Zieliński znany jest z tego, że z wymowy najzwyczajniejszych dialogów buduje nieoczekiwanie sytuację bezlitosnych spięć, zjadliwej drwiny, drapieżną groteskę absurdu, i to niekiedy, bez zbędnych ceregieli, od pierwszej strony.

10,00 
Statek

Absolutny bestseller, który uzyskał miano najbardziej antyfeministycznej powieści w dziejach literatury. Łysiak zastosował absolutnie prekursorską technikę budowania scenografii za pomocą samych tylko dialogów a niektóre powiedzenia z tej książki weszły na trwałe do języka codziennego (np. "miliony much nie mogą się mylić”).

45,00 
Steele z królewskiej konnej

"...Stąpił na lód, mając psy i sanie za sobą. Mniej zżyty z dziczą, nie wyczuł przestrogi, jaka skłoniła De Bara do poniechania pierwotnych zamierzeń. W pół drogi obrócił się, nagląc wilczary do szybszego chodu i wtedy usłyszał pod nogami głuchy, dygocący dźwięk. Zawahał się, nieruchomo tkwiąc na jednym miejscu. Dźwięk rósł, potężniał, przewalał się już po całym jeziorze od brzegu do brzegu niby grzechot toczących się kręglowych kul. Psy z głośnym skowytem runęły naprzód, lecz było za późno. Tuż za Filipem lód trzasł niby kruche szkło, a ziejąca przepaść pochłonęła sanie i zaprzęg. Steele błyskawicznie pojął, co się dzieje i pomknął do lądu, oddalonego mniej więcej o sto stóp, ile sił w nogach. Jeszcze dziesięć kroków i byłby ocalał. Oto jednak zawadził końcem rakiety o śnieżny kopczyk i potknął się fatalnie. Chciał paść na płask, wiedząc, że ten ruch może go zbawić. Nie zdołał! Lód pękł i Steele’a pociągnęło w dół…"

10,00 
Stefania. Szczęśliwy powrót trędowatej

Opowieść o niszczącej sile zdrady, oszustwa, nienawiści i... triumfie miłości. Pierwsza część sagi rodu Michorowskich – kontynuacja >>Trędowatej. Autorka (publicystka i pisarka) Anna Rohóczanka podczas pobytu na Ukrainie natrafiła na tajemniczy pamiętnik... Poznała prawdziwą historię miłości Stefci Rudeckiej i Waldemara Michorowskiego, bohaterów uwiecznionych na kartach romansu wszech czasów „Trędowata” Heleny Mniszkówny. Znana wszystkim tragiczna i przejmująca historia ordynata i guwernantki ma inne – zaskakujące zakończenie.

10,00 
Sto diabłów

Sto diabłów to powieść o czasach stanisławowskich. Mimo iż jest to powieść historyczna informacji konkretnych i dokładnych nie ma tu zbyt wiele. Autor opisuje osiemnastowieczną Warszawę, zwyczaje jej mieszkańców, obyczajowość ale nie to jest najważniejsze. Czytelnik znajdzie w tej powieści romans, przygodę, intrygi, pojedynki i wielką miłość. Sto diabłów niczym powieści Aleksandra Dumasa jest książką pełną ciekawej i wciągającej akcji osadzoną w historycznych realiach.

15,00 
Strażnik rzeczy zagubionych

Starzejący się pisarz, Anthony Peardew, po śmierci ukochanej żony zaczyna zbierać i katalogować przedmioty zgubione przez innych. Jego pierwszym zaskakującym znaleziskiem jest puszka po ciasteczkach z ludzkimi szczątkami, pozostawiona w pociągu. Czując, że ma coraz mniej czasu, przekazuje w testamencie swojej zaufanej asystentce Laurze osobliwą kolekcję wraz ze szczególnym zadaniem – kobieta ma oddać odnalezione przez niego przedmioty ich właścicielom.

25,00 
Stulecie Winnych

Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym – dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstraszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin. Radość z odzyskanej niepodległości trwa zaledwie dwadzieścia lat. 1 września 1939 roku, w pierwszym dniu kolejnej wojny, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki – córki Mani. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. A później trzeba poskładać życie na nowo. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Kolejnym pokoleniom rodziny Winnych będzie dane doświadczyć tego wszystkiego, czego doświadczali Polacy w ostatnich dekadach XX wieku – kryzysu gospodarczego i pustych półek, stanu wojennego i powszechnego zastraszenia, upadku socjalizmu, pierwszych wolnych wyborów, a potem zmagań z trudną rzeczywistością dopiero co odzyskanej wolności.

40,00 
Święta strefa

"Święta strefa", odbiegająca swym charakterem od głównego nurtu twórczości Fuentesa, jest powieścią lżejszego kalibru: główni jej bohaterowie to gwiazda filmowa - której pierwowzorem była - według opinii krytyków, słynna meksykańska aktorka Maria Felix - i jej dorosły syn.  

12,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności