Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA

LITERATURA PIĘKNA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Pan Tadeusz

„Pan Tadeusz”, to jedno ze słynniejszych dzieł Adama Mickiewicza, wydane w 1834 r. Dzieło to uznawane za epopeję narodową, początkowo miało być tylko krótką sielanką, koncentrującą się na wątku miłosnym pomiędzy Zosią i Tadeuszem oraz sporze o zamek, która jednak rozrosła się do sporych rozmiarów utworu o synkretycznym charakterze.

27,00 
Pan Tadeusz (ilustracje A.M. ANDRIOLLI)

Eleganckie wydanie narodowego eposu polskiego, ozdobione ilustracjami M. Andriollego, słynnego polskiego ilustratora (1839-1893) i przedstawiciela romantyzmu.

60,00 
Pan Tadeusz (ilustracje Andriollego)

„Pan Tadeusz”, to jedno ze słynniejszych dzieł Adama Mickiewicza, wydane w 1834 r. Dzieło to uznawane za epopeję narodową, początkowo miało być tylko krótką sielanką, koncentrującą się na wątku miłosnym pomiędzy Zosią i Tadeuszem oraz sporze o zamek, która jednak rozrosła się do sporych rozmiarów utworu o synkretycznym charakterze.

18,00 
Pandora w Kongu

Londyn, rok 1914. Thomas Thomson pragnie zostać pisarzem. Na razie jednak zarabia na życie jako „literacki murzyn”, tworząc schematyczne powieści przygodowe, oparte na gotowych konspektach i publikowane pod nazwiskiem popularnego literata. Wkrótce jednak otrzymuje całkiem nieoczekiwane zadanie: ma opisać historię niejakiego Marcusa Garveya, oskarżonego o zabójstwo dwóch arystokratów – braci Craverów. Książka ma pomóc w wyświetleniu prawdy i obronie niewinnego człowieka, niejako z góry skazanego na śmierć za sprawą swego niskiego pochodzenia. Thomson więc regularnie odwiedza Garveya w więzieniu i spisuje jego fascynującą opowieść...

12,00 
Pani Bovary

Pani Bovary – wydana w 1857 roku powieść Gustawa Flauberta o miłości naiwnego wdowca – doktora Karola Bovary – do pozornie cnotliwej córki jego pacjenta – Emmy Rouault. Autor ukazuje w książce upadek kobiety już w chwili zawarcia przez nią związku małżeńskiego.

16,00 
Pani Bovary

Pani Bovary – wydana w 1857 roku powieść Gustawa Flauberta o miłości naiwnego wdowca – doktora Karola Bovary – do pozornie cnotliwej córki jego pacjenta – Emmy Rouault. Autor ukazuje w książce upadek kobiety już w chwili zawarcia przez nią związku małżeńskiego.

20,00 
Papierowe miasta

Nastoletni Quentin Jacobsen spędza czas na adorowaniu z oddali żądnej przygód, zachwycającej Margo Roth Spiegelman. Więc kiedy pewnej nocy niegrzeczna Margo uchyla okno i zakamuflowana jak ninja, wkracza na powrót w jego życie, wzywając go do udziału w tajemniczej i misternie zaplanowanej przez siebie kampanii odwetowej, Quentin oczywiście podąża za dziewczyną.

17,00 
Paragraf 22

Paragraf 22 - Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, oraz najsłynniejsza powieść na temat II wojny światowej. Powieść pełna czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyśmiewa mechaniczny społeczne rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, oportunistów, ale nade wszystko ludzi którzy mają jeden wspólny cel - za wszelką cenę przeżyć...

28,00 
Pasażerowie z dyliżansu

Pasażerowie z dyliżansu - Aragon próbuje tu ukazać "bankructwo wybujałego indywidualizmu", zarysowując dzieje głównej postaci, Piotra Mercadiera, zagubionego w poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie, co zrobić z własną wolnością - pytanie pozostające bez odpowiedzi dla człowieka, który nie dostrzega powiązań jednostki ze społeczeństwem.

11,00 
Pasterze

Powieść współczesna, której akcja dzieje się od lutego do sierpnia 1967 roku. Uczestnicy akcji: ludzie w wieku od 14 do 65 lat, para głównych bohaterów ma lat 35 i 45. Z początku główną postacią jest Leon Gray. A potem? Któż stanie się prawdziwym bohaterem? Lecz wcale nie to jest w "Pasterzach" najważniejsze...

7,00 
Pat ze Srebrnego Gaju

Wydawałoby się, że Patricii Gardiner, która całe swe życie spędziła na Wyspie Księcia Edwarda, gdzie czas zdawał się stać w miejscu, nic nie może zaskoczyć. A jednak wszystko zmieni się w Srebrnym Gaju, gdy na Pat zwali się lawina niespodziewanych zdarzeń: spotka swoją młodszą siostrę, stoczy walkę z chorobą i przeżyje pierwszą miłość..

16,00 
Pianola

"Pianola" to pierwsza powieść Kurta Vonneguta - mrożąca krew w żyłach, choć zabawna historia młodego inżyniera, któremu przyszło żyć w świecie opanowanym przez superkomputer i rządzonym wyłącznie przez automaty. Bunt inżyniera przeciwko tyranii maszyn i śmieszny i śmiertelnie poważny zarazem - zatrważająco przypomina dzisiejsze realia.

18,00 
Pięćdziesięcioletni Mężczyzna

Pięćdziesięcioletni major, niespodziewanie dla samego siebie, dowiaduje się, że jest kochany przez młodziutką dziewczynę, córkę swojej siostry, mającą wyjść za jego syna, Flavia. Imponuje mu zainteresowanie Hilarii jego osobą. Szybko doznaje huśtawki uczuć, z przewagą tych, które mają wnieść w jego życie cudowną odmianę. Wzrasta jego poczucie męskości, ale i wzrasta jego lęk przed „utratą darów, jakie czas odbiera...”

10,00 
Pięciu poetów: Błok, Achmatowa, Pasternak, Majakowski, Jesienin

Poezje Błoka, Achmatowej, Pasternaka, Majakowskiego i Jesienina. Kwintesencja rosyjskiej poezji zebrana w jednej książce.

20,00 
Piękni dwudziestoletni (Kultura Paryska)

"Piękni dwudziestoletni" to utwór szczególny w twórczości Marka Hłaski - formalnie rzecz biorąc pamiętnik, jest nie mniej literacki niż jego powieści i opowiadania. Hłasko opisuje swe życie w Polsce przedpaździernikowej i na emigracji, pisze o ludziach, których kochał, z którymi pił, z którymi siedział w więzieniach, pisze o życiu, które samo w sobie jest powieścią. Przy lekturze tej książki czytelnik jest nieustannie konfrontowany z pytaniem, czy ma do czynienia z prawdą, czy tylko z "prawdziwym zmyśleniem", czy Hłasko - narrator i bohater - jest postacią prawdziwą, czy autokreacją.

250,00 
Pielgrzym

Bohater książki wyrusza do Santiago de Compostela. Towarzyszy mu tajemniczy przewodnik, Petrus, nauczyciel Praktyk Zakony RAM. To właśnie pod jego okiem pielgrzym jest poddawany najrozmaitszym próbom i ćwiczeniom. Z tej niezwykłej podróży, podczas której przeżyje wiele spotkań z aniołami i demonami oraz weźmie udział w tajemniczej ceremonii templariuszy, bohater wróci odmieniony, przekonany, że to, co jest niezwykłe, znajduje się na "drodze zwykłych ludzi".

10,00 
Pierwsza hrabina Wessex

Dwa opowiadania zawarte w tym tomie są, zdawałoby się, różne pod każdym względem: akcja ich toczy się w różnych epokach, w różnych środowiskach, tematem jednego są dzieje romantycznej, beznadziejnej miłości, drugiego - historia związku opartego na kalkulacjach, ale jest w nich pewien motyw wiążący je. Bohaterów obu opowiadań cechuje rycerskość, szlachetność uczuć, poczucie odpowiedzialności za drugą osobę - przymioty prawdziwego dżentelmena, owej postaci dziś już prawie mitycznej, staroświeckiej, a więc bardzo, bardzo w stylu retro.

10,00 
Pierwszy krok w chmurach

Zbiór "Pierwszy krok w chmurach" to jego największe dokonanie. Przemieszał w nim piękno i brzydotę, opisał brak miłości i frustrację, która drąży postaci, rozczarowane światem. "Dominującą cechą jego prozy jest gniew, pasja obnażania chamstwa, obłudy, marazmu i ciemnych stron życia" - pisze w posłowiu Henryk Grynberg. Inspiracja pisarzy idzie w parze z fascynacją kolejnych pokoleń czytelników.

22,00 
Pieśń żeglarzy

Akcja toczy się w rychłej przyszłości w mizernym alaskijskim miasteczku Kuinak, zamieszkanym przez Popilutów (Potomków Pierwszych Ludów Tubylczych) oraz uchodźców zza czterdziestego ósmego równoleżnika, siedzących okrakiem na Zachodniej Rubieży Dziejów. W miasteczku aż roi się od barwnych postaci. Wśród tych osobliwości zarzuca kotwicę monumentalny jacht z Hollywood. Potok perypetii gwałtownie wzbiera...

14,00 
Piętaszek, czyli otchłanie Pacyfiku

Książka "Piętaszek, czyli otchłanie Pacyfiku" obficie czerpie z tradycji literackiej. Na motywach powieści Daniela Defoe Tournier osnuł powiastkę zawierającą całe bogactwo stanów psychicznych wywołanych samotnością oraz przemian, jakie w nich następują wraz z pojawieniem się drugiego człowieka.

12,00 
Pigmalion

Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Dziewczyna ucieka z domu i przenosi się do pani Higgins.

10,00 
Pinokio

Pajacyk o imieniu Pinokio, mimo że jest z drewna, umie mówić i poruszać się, odczuwa ludzkie słabości, a kiedy kłamie, wydłuża mu się nos. W nagrodę za przemianę wewnętrzną, po dramatycznych przygodach, staje się prawdziwym człowiekiem.

12,00 
Piotr Pierwszy

Powieść Aleksego Tołstoja prowadzi nas przez życie Piotra Pierwszego od samych jego narodzin. Na tle wydarzeń związanych z życiem Piotra mamy okazję dowiedzieć się, jak wyglądała Rosja tamtej epoki. Jest to obraz niesamowicie barwny i różnorodny. Spotkamy tu olbrzymią ilość zdarzeń zaskakujących a czasem wprost absurdalnych dla współczesnego czytelnika, z których wyłania się obraz Rosji potężnej, surowej, lecz jednocześnie pijanej i szalonej.

14,00 
Pisma wybrane

Tom I - Wiersze, Tom II - Poematy, Tom III - Dramaty, Tom IV - Proza, Tom V - Listy. Wybrał i objaśnił: Juliusz W. Gomulicki.

60,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności