Antykwariat Epicki > LITERATURA PIĘKNA

LITERATURA PIĘKNA

Pokaż / ukryj kategorie
Kategorie

Wydawnictwo

Autorzy

Seria
Nowe lektury nadobowiązkowe

Nowe, pisane w latach 1997 - 2002, dowcipne i oryginalne felietony Noblistki - mistrzowskie glosy na marginesie lektury leksykonów, monografii, antologii, poradników. Mądra i zabawna książka o świecie, o innych i o sobie.

15,00 
Nowele przykładne – 2 tomy

Nowele przykładne (org. Novelas ejemplares) to zbiór nowel autorstwa Miguela Cervantesa. Ukończony został w 1612 roku i wtedy oddany do cenzury, natomiast dedykacja, skierowana do hrabiego de Lemos, wicekróla Neapolu, datowana jest na 1613. Zbiorek wydrukowano w 1614 roku, nakładem Juana de la Cuesta.

45,00 
Nowy wspaniały świat

Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. "Nowy wspaniały świat" jest czołową antyutopią, stanowiącą przestrogę przed systemem totalitarnym.

40,00 
Obczyzno moja

"Obczyzno moja" to debiutancka powieść dla dorosłych Elizy Piotrowskiej - pisarki, tłumaczki, ilustratorki, laureatki wielu nagród literackich za twórczość dla dzieci. Autorka, która od wielu lat mieszka za granicą, przegląda się w Polsce - tej dawnej i tej obecnej, tworząc fascynujący obraz naszych narodowych cech, wad, zalet, udręk, radości i smutków. Podróże bohaterki do innych krajów stają się pytaniem o polskość, jednak bez narodowego zadęcia. Miejscami zabawna, miejscami gorzka, błyskotliwa powieść o uwikłaniu, klaustrofobii i wolności.

26,00 
Obok Julii

Upalne lato roku 1963. Baza samochodowa na południowo-zachodnich krańcach Polski. Małe "poniemieckie" miasteczko w cieniu wznoszącego się na wzgórzu zamku Kynast. "Przypominający Alaina Delona i być może na niego upozowany", przezywany przez szoferów "hrabią", 20-letni Janek Ruczaj spotyka po latach swoją niegdysiejszą nauczycielkę i młodzieńczą miłość, niepokojącą, piękna Julię Neider.

12,00 
Obrazki z Nebraski

„Obrazki z Nebraski” to opowieść o dzieciakach dorastających w PRL-u końca lat sześćdziesiątych, które jak najszybciej chciały zostać nastolatkami. Ale świat wcale nie stawał się przez to prostszy, a „kosmos”, w którym żyły – bardziej zrozumiały. Historia zamyka się w jednym roku kalendarzowym – 1969, w którym Amerykanie polecieli na Księżyc, żeby zrobić tam pierwszy krok. To opowieść o miasteczku i jego mieszkańcach – Rysiu, który „pokazywał”, jego siostrze Renacie, która chciała wyjść za Włocha, o Julce, której wujek wpychał język w usta, i Pawle, który wierzył, że stanie się normalny, gdy potrąci go samochód…

10,00 
Obscenariusz. Wypisy z ksiąg nieczystych

Zaskakujący zbiór opowiadań Laureata Nagrody NIKE, Wojciecha Kuczoka! W swojej nowej książce przygląda się życiu erotycznemu śląskich celebrytów, dawnych i dzisiejszych, a także sławnym ludziom, którzy przyjeżdżali na Śląsk, by zabawić się bez żadnych zahamowań. Co ciekawe, nie są to tylko historie współczesne. Honoriusz Balzak i Ewelina Hańska, Theodor Kalie, Franz von Winckler i wiele innych, kalejdoskop postaci: znanych, zapomnianych oraz… fikcyjnych. Proza naprawdę pikantna!

22,00 
Ogony jaszczurki

Piękna ciężarna Rosa, której mąż, anarchista, zmuszony jest ukrywać się przed ścigającą go policją reżimu frankistowskiego, dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu.

11,00 
Ogród miłości

Wiersze Morsztyna, zarówno te poważne, jak i te frywolne, kursowały w odpisach budząc podziw, śmiech i zgorszenie czytelników. Niektóre w nich i dziś wzbudzić mogą mieszane uczucia swoją bezpośredniością i swobodą wypowiedzi.

10,00 
Ojciec Goriot

"Ojciec Goriot", jedna z najsłynniejszych książek Balzaca, to przejmująca opowieść o bezgranicznej ojcowskiej miłości i przenikliwe studium ludzkich charakterów.

9,00 
Okruchy szczęścia

Historia życia autorki stanowi kanwę opowiadania "Chwytaj dzień". Autorka pozwala nam poznać świat przeżyć i młodości. W świecie tym cierpieniu towarzyszą chwile szczęścia i zwyczajnej, codziennej radości.

15,00 
Old Surehand

Szlachetny wódz Apaczów, Winnetou i jego biały przyjaciel, Old Shatterhand postanawia przeszkodzić podstępnym Komanczom, chcącym napaść na oazę zamieszkiwaną przez ich przyjaciela, Bloody'ego Foxa. Przy okazji poznają innego słynnego myśliwego, Old Surehanda, który skrywa jakąś bolesną tajemnicę... Piękne ilustrowane wydanie.

70,00 
Opowiadania

Czy można i warto realizować młodzieńcze ideały? Co ważniejsze: synowska miłość czy prawość i uczciwość? Jak daleko człowiek może się posunąć w wyzysku innych ludzi? Czy patriotyzm uszlachetnia i uświęca czy upadla i niszczy jednostkę? Na te i wiele innych ważnych pytań próbuje odpowiedzieć w swoich opowiadaniach S. Żeromski, pisarz, który doczekał się wolnej i niepodległej Polski.

11,00 
Opowiadania

Opowiadania jednego z twórców polskiego futuryzmu, Stanisława Młodożeńca, oprawione w klimatyczną, płócienną oprawę nawiązującą do okresu międzywojennego. Zebrał, opracował i komentarzem opatrzył Wincenty Burek Wstęp Zygmunt Ziątek.

30,00 
Opowiadania – tom 1 i 2

Pierwsze dwa tomy z kolekcji sześciu opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Zawierają takie słynne utwory jak Panny z Wilka, Brzezina, czy Młyn nad Utratą.

30,00 
Opowiadania, które napisałem

W opowiadaniach Jarka Westermarka sprawność konstruowania wciągającej fabuły idzie w parze z zamiłowaniem do literackiego eksperymentu, z poczuciem humoru i z wyostrzonym zmysłem obserwacji. Większość tekstów tego tomu sytuuje się na pograniczu literatury popularnej i wysokoartystycznej. Autor czerpie z obu obiegów literackich to, co najlepsze – z jednej strony potrafi utrzymać czytelnika w napięciu, dostarczyć mu rozrywki, z drugiej, przełamując liczne konwencje (m.in. detektywistyczną, fantasy, grozy czy thrillera), skłania go do głębszego namysłu nad otaczającą nas rzeczywistością…

14,00 
Opowieść wigilijna

Ebenezera Scrooge'a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten nieprzyjemny, zrzędliwy, chciwy starzec w pewną Bożonarodzeniową noc przeżył coś, co odmieniło go zupełnie i uczyniło innym człowiekiem. Nigdy nie wierzył w sens Świąt Bożego Narodzenia, ale niespodziewani goście, którzy go odwiedzili, sprawili, że sens ten objawił się przed nim w całej pełni. WYDANIE BEZ SKRÓTÓW.

20,00 
Opowieści o aniołach, duchach i demonach

Niniejszy zbiór, opublikowany po raz pierwszy w 1934 roku) zawiera sześć 'chasydzkich opowieści niesamowitych' nawiązujących do treści mistycznych i ludowych wierzeń. Poprzez baśniowe wątki i cudowne wydarzenia z udziałem aniołów, duchów czy demonów autor prezentuje najważniejsze zasady żydowskiej wiary.

45,00 
Opowieści z miasta wdów i kroniki z ziemi mężczyzn

Zaskakująca, napisana pięknym językiem powieść, która przywodzi na myśl najlepsze tradycje południowoamerykańskiego "realizmu magicznego". W Mariquita - niewielkim kolumbijskim miasteczku, gdzieś w górach - mężczyźni zostali siłą wcieleni do partyzantki. Na miejscu pozostają więc same kobiety, ksiądz i chłopiec, przebrany za dziewczynkę. Miasto wdów popada w ruinę, a wtedy sprawy w swoje ręce bierze Rosalba, niezwykła kobieta, żona zamordowanego sierżanta policji. Postanawia zrealizować utopię, o jakiej nie śnił żaden rewolucjonista...

13,00 
Organa sprawiedliwości

Tematyka dzieła oscyluje wokół publicznego zabójstwa pewnego profesora przez szwajcarskiego radcę i jest przedstawiona w formie narracji pierwszoosobowej, z perspektywy młodego prawnika Späta. Otrzymuje on zlecenie od skazanego już radcy, aby ten zbadał sprawę ponownie, przy założeniu, że to nie on jest mordercą. Młody prawnik odkrywa jednak zbyt późno, w jaką pułapkę pozwolił się wprowadzić przez wymiar sprawiedliwości, myląc go z samą sprawiedliwością.

25,00 
Ostatni cieć

"Ostatni cieć" to napisana z właściwym Januszowi Głowackiemu ponurym humorem opowieść o postępującym zidioceniu i szaleństwie naszego świata. Kuba, nielegalny imigrant spod Kielc, dostaje posadę dozorcy w gigantycznym zamku amerykańskiego designera uznanego za największego artystę wszechczasów. W dniu podjęcia przez Kubę pracy designer umiera i zaczyna się zagłada...

14,00 
Ostatnie rozdanie

"Ostatnie rozdanie" to nie jest powieść z dającą się uporządkować chronologicznie fabułą. Bohater - co też w powieściach dość rzadkie - pozostaje bezimienny. Przeglądamy wraz z nim notes z imionami i nazwiskami osób, które kiedyś były w jego życiu obecne, może ważne. Może - bo nie wszystkich pamięta, osoby często pozostają już tylko słowem zapisanym na papierze.

30,00 
Pałac

W "Pałacu" jest nie tylko dzikość rozbudzonej fantazji, jest także dzikość odnosząca się do naszego wnętrza, dzikość psychiki. Chłopiec wiejski, który wszedł do pałacu w niezwykłych wojennych okolicznościach oraz hrabia z portretu - są właściwie jedną i tą samą osobą. Okazuje się, że każdy mógłby być jednocześnie dziedzicem, pastuchem aniołem i diabłem, wszystkim... Ekranizacja powieści zdobyła liczne nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

19,00 
Pamiątki Soplicy

Debiut literacki, a jednocześnie najdoskonalszy i najpopularniejszy utwór Rzewuskiego, którego do napisania, jak się powszechnie uważa, nakłonił sam Adam Mickiewicz. Cykl składa się z 25 gawęd, szkiców historyczno-obyczajowych, w których pisarz, posługując się postacią szlachcica, Seweryna Soplicy, w mistrzowski sposób przedstawił sposób myślenia, życie i obyczaje prowincjonalnej szlachty u schyłku niepodległej Rzeczypospolitej.

11,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności