Antykwariat Epicki > XVIII wiek

XVIII wiek

Casanova

Kim był? Awanturnikiem w wielkim stylu, zdobywcą i uwodzicielem kobiet na masową skalę? Podróżnikiem, szarlatanem, alchemikiem, hazardzistą, pieczeniarzem i faworytem wielu XVIII-wiecznych dworów królewskich i rezydencji magnackich? Nazwisko Giovanniego Giacomo Casanovy di Seingalt stało się dla świata przede wszystkim synonimem wyuzdanego libertynizmu w pudrowanej peruce. To właśnie on napisał jedną z pierwszych w literaturze światowej powieść science fiction, on także miał wynaleźć... prezerwatywę. Wielu mu współczesnych uważało go za wcielonego diabła - dziś Casanova uchodzi raczej za typowego dekadenta wczesnego Oświecenia, którego życiem kierowała pasja erotyczna i nieposkromiona żądza przygód. Tyle tylko, że kobiety zdobywał wrodzonym czarem, urokiem osobistym, uprzejmością i ogładą. To właśnie on w przeciwieństwie do wielu znanych uwodzicieli z tamtych czasów traktował kobiety po partnersku, na równych prawach. Gdy wygasał romans, pozostawała zażyłość i przyjaźń.

15,00 
Historia powszechna. Wiek XVIII

Omawiając wiek XVIII podręcznik opisuje przemiany gospodarcze i społeczne, wielkie kryzysy finansowe, stan oświaty, rokoko, preromantyzm i neoklasycyzm i sztuk plastycznych, prądy religijne i filozofię okresu Oświecenia, model państwa, a także sytuację polityczną - wojnę o sukcesję hiszpańską, rządy w Anglii, Francji, Hiszpanii, Austrii i Holandii, wojnę północną i wojny tureckie, cesarstwo rosyjskie Piotra I, Prusy Fryderyka Wilhelma I, Polskę w dobie unii z Saksonią oraz rządy Stanisława Leszczyńskiego, wojny kontynentalne połowy XVIII wieku, wojny kolonialne i wojnę siedmioletnią, monarchie starego ładu (Hiszpania, Francja, Prusy, Portugalia, Dania, Norwegia, Rosja, Turcja, Austria), republiki starego ładu (republiki włoskie, rzesza niemiecka, Szwajcaria, Holandia, Anglia), ekspansję rosyjską w Europie w drugiej połowie XVIII wieku (rozbiory Polski), sukcesy i porażki oświeconego absolutyzmu, sytuację w Wielkiej Brytanii oraz powstanie Stanów Zjednoczonych.

39,00 
Lisy w winnicy (komplet 2-tomowy)

Mistrz powieści biograficznej opowiada o kilku wielkich ludziach, których losy splotły się w XVIII-wiecznym Paryżu. Przyjeżdża tam Beniamin Franklin, by kupić broń na wojnę przeciw Anglikom. W handlu pośredniczy Pierre de Beaumarchais, autor wywrotowego "Wesela Figara". Trzeci z bohaterów, król Ludwik XVI, jeszcze nie wie, że w związku z tym lada moment straci tron i życie...

20,00 
Narzeczeni

Powieść "Narzeczeni" stanowi obszerny fresk historyczny siedemnastowiecznej Lombardii, wydanej na pastwę toczącej się Wojny Trzydziestoletniej. Rozboje, głód, rozruchy, spustoszenia i terror spowodowane dżumą i wojną zostały sugestywnie odmalowane. Oblężenie Mantui przez wojska cesarskie jest przedmiotem śmiałego opisu, godnego wielkich powieściopisarzy XIX wieku.

85,00 
Sztuka XVIII wieku

Książka omawiająca sztukę XVIII wieku w opracowaniu braci Goncourtów. Omówieni zostali artyści: Watteau, Chardin, Boucher, La Tour, Greuze, Fragonard, Prudhon.

17,00 
Ustrój świata. Tom 2

Jest rok 1714. Daniel Waterhouse wrócił do Anglii, gdzie pomaga Isaacowi Newtonowi wytropić grupę tajemniczych złoczyńców, usiłujących zlikwidować naturalistów. Podczas gdy Daniel i Newton spiskują w najlepsze, nasila się walka o angielską koronę: kto przejmie władzę, gdy niedomagająca królowa umrze? Tlący się od dawna spór Newtona z Gottfriedem Wilhelmem Leibnizem dobiega końca, a jego konsekwencje mogą być katastrofalne…

25,00 
Z dziejów kryzysu państwowości polskiej u schyłku XVII i w XVIII wieku

Teksty, które zawiera publikacja są skrócona wersją wystąpień z sesji naukowej, pt. "Kryzys państwowości polskiej u schyłku XVII i w XVIII wieku".

35,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności