Antykwariat Epicki > władcy

władcy

Król niemalowany

"W pełnym konfliktów Siedmiogrodzie potrafił dojść do wielkiego znaczenia i umiejętnie manipulować pomiędzy sprzecznymi interesami potężnych sąsiadów oraz samych Węgrów. Gdy trzeba było walczył, jeśli jednak nie było takiej potrzeby, przedkładał nad wojnę rozmowy. Już w Siedmiogrodzie zasłynął jako władca bardzo tolerancyjny wobec innowierców, choć sam pozostawał do końca życia wiernym katolikiem."

14,00 
Monarchia – alternatywa, mit, anachronizm

Prace tworzące tom podejmują interesującą refleksję o przeszłości i współczesności monarchicznych ustrojów w różnych częściach świata, o wpływie monarchii na kulturę i stan świadomości społeczeństw żyjących w państwach, których system zakłada istnienie monarchy wyposażonego w różny zakres kompetencji.

120,00 
Odcięte głowy władców

Swoista encyklopedia mrocznego i zaskakującego tematu: ścinania ludzkich głów, ujętego na przestrzeni dziejów - od starożytności po współczesność. Dzięki barwnej narracji drastyczna tematyka książki nie przeraża, ale przeciwnie: fascynuje, intryguje a niekiedy wręcz... bawi. Książkę polecamy tym Czytelnikom, których pasjonuje nie tylko temat seksu, lecz także historia okrucieństwa.

16,00 
Państwo to ja. Wielcy władcy w dziejach świata

Przez tysiące lat o losach świata decydowali monarchowie. Od Salomona, króla Izraela, i Nabuchodonozora, króla Babilonu, przez Kubilaj-chana, Henryka VIII i Elżbietę I po Katarzynę Wielką i Napoleona, wybitni władcy uosabiali świetność państw, którymi władali. Jakimi byli ludźmi? Czego dokonali? Bogato ilustrowana książka, przedstawiająca ponad pięćdziesięciu najsłynniejszych władców w dziejach – faraonów, królów, carów i cesarzy – na tle czasów, w których przyszło im panować.

29,00 
Poczet królów i książąt polskich

Obszerne wydanie 'Pocztu' zawierające nie tylko życiorysy polskich władców, ale także szczegółowy opis realiów ich czasów. Liczne ilustracje.

50,00 
The Hanoverians. The History of a Dynasty

Fascynująca, trudno dostępna na rynku polskim biografia dynastii hanowerskiej (House of Hanover), panującej w Wielkiej Brytanii i Irlandii w latach 1714-1901. W czasie jej rządów Wielka Brytania stała się olbrzymim imperium kolonialnym "nad którym nigdy nie zachodziło słońce", a które zamieszkiwało 25% ludności ówczesnego świata.

300,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności