władcy
"W pełnym konfliktów Siedmiogrodzie potrafił dojść do wielkiego znaczenia i umiejętnie manipulować pomiędzy sprzecznymi interesami potężnych sąsiadów oraz samych Węgrów. Gdy trzeba było walczył, jeśli jednak nie było takiej potrzeby, przedkładał nad wojnę rozmowy. Już w Siedmiogrodzie zasłynął jako władca bardzo tolerancyjny wobec innowierców, choć sam pozostawał do końca życia wiernym katolikiem."
Prace tworzące tom podejmują interesującą refleksję o przeszłości i współczesności monarchicznych ustrojów w różnych częściach świata, o wpływie monarchii na kulturę i stan świadomości społeczeństw żyjących w państwach, których system zakłada istnienie monarchy wyposażonego w różny zakres kompetencji.
Swoista encyklopedia mrocznego i zaskakującego tematu: ścinania ludzkich głów, ujętego na przestrzeni dziejów - od starożytności po współczesność. Dzięki barwnej narracji drastyczna tematyka książki nie przeraża, ale przeciwnie: fascynuje, intryguje a niekiedy wręcz... bawi. Książkę polecamy tym Czytelnikom, których pasjonuje nie tylko temat seksu, lecz także historia okrucieństwa.
Przez tysiące lat o losach świata decydowali monarchowie. Od Salomona, króla Izraela, i Nabuchodonozora, króla Babilonu, przez Kubilaj-chana, Henryka VIII i Elżbietę I po Katarzynę Wielką i Napoleona, wybitni władcy uosabiali świetność państw, którymi władali. Jakimi byli ludźmi? Czego dokonali? Bogato ilustrowana książka, przedstawiająca ponad pięćdziesięciu najsłynniejszych władców w dziejach – faraonów, królów, carów i cesarzy – na tle czasów, w których przyszło im panować.
Obszerne wydanie 'Pocztu' zawierające nie tylko życiorysy polskich władców, ale także szczegółowy opis realiów ich czasów. Liczne ilustracje.
Fascynująca, trudno dostępna na rynku polskim biografia dynastii hanowerskiej (House of Hanover), panującej w Wielkiej Brytanii i Irlandii w latach 1714-1901. W czasie jej rządów Wielka Brytania stała się olbrzymim imperium kolonialnym "nad którym nigdy nie zachodziło słońce", a które zamieszkiwało 25% ludności ówczesnego świata.