Antykwariat Epicki > unikat

unikat

Dzieje Ursusa w zarysie

Unikalna monografia historyczna Ursusa od czasów najdawniejszych, poprzez losy wsi Czechowice, Gołąbki, Skorosze i Szamoty, potem utworzenie miejscowości Ursus, jego trudną sytuację po strajku w czerwcu 1976 r. aż po usamodzielnienie się samorządu Ursusa najpierw jako gminy, wreszcie jako dzielnicy miasta stołecznego Warszawy. Tekst uzupełniają liczne zdjęcia.

99,00 
Fortyfikacja stała przed i w czasie I wojny światowej

Autorzy szczegółowo przeanalizowali przygotowania fortyfikacyjne poszczególnych państw do wojny, ukazali ewolucję sztuki budowania umocnień podczas wojny, omówili cechy charakterystyczne twierdz i fortów. Skupili się przede wszystkim na umocnieniach niemieckich, rosyjskich i francuskich. W książce umieszczono liczne szkice, zdjęcia, schematy i mapki. POZYCJA UNIKALNA.

149,00 
Myślenie architekturą

"Architektura ma swój własny obszar istnienia. Pozostaje w wyjątkowo cielesnym związku z życiem. W moim wyobrażeniu nie jest ona zasadniczo ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą i tłem dla przemijającego życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków po podłodze, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu." (Autor)

270,00 
Myths and legends / Mity i legendy

Pięknie wydana księga mitów i legend, zdobiona ilustracjami w formie grafik i kolorowych kart. Tekst wydrukowano na pogrubianym papierze najwyższej jakości. Całość chroni twarda laminowana oprawa.

45,00 
Nic nie mogło być inaczej. Listy Oskara Wilde’a

Listy te to nieocenione źródło do poznania Wilde'a niejako od wewnątrz i usłyszenia tej prawdy, którą jest prawda Oskara Wilde'a i o Oskarze Wildzie.

110,00 
Nikt nie przyjdzie

Prawda o tym, co działo się za murami domów dziecka na wyspie Jersey, wyszła na jaw, dopiero kiedy Robbie był już dorosły. Skandal poruszył opinię publiczną, ale nie zwrócił dzieciństwa tym, którzy stracili je bezpowrotnie. Ludziom takim jak Robbie Garner. Jego wstrząsające wspomnienia spisała Toni Maguire – ofiara molestowania w dzieciństwie i autorka bestsellerowych książek "Tylko nie mów mamie" i "Kiedy tata powraca".

79,00 
O samobójstwie i inne pisma pomniejsze

Wybór nie tłumaczonych dotąd na język polski tekstów wybitnego XIX-wiecznego filozofa-pesymisty. Zawarte w nim - kontrowersyjne niekiedy - rozważania dotyczące, m.in. cierpienia świata, śmierci i samobójstwa, pisarstwa i języka, uczonych i uczoności, myślenia i kobiet, nie straciły na aktualności pomimo upływu czasu. Lektura obowiązkowa dla samodzielnie myślących.

99,00 
Ocalić stworzenie. Teoria i zastosowanie ekologicznej hermeneutyki Biblii

Ekologiczna lektura Biblii, rozumiana jako przywracanie niedostrzeganych dotychczas walorów tekstu, w swoich różnych ujęciach próbuje pokazać, że teksty biblijne oferują pozytywny skarbiec dla chrześcijańskiej moralności i etyki przyjaznej środowisku naturalnemu. W ten sposób hermeneutyka ekologiczna odnosi ich interpretacje do współczesnych problemów i wyzwań.

145,00 
Paradoksy przywództwa. Od Szamana Do Showmana

Książka przeznaczona jest dla kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla zarządzania, pracowników naukowych, studentów piszących prace dyplomowe oraz dla wszystkich zainteresowanych popularną tematyką przywództwa.

99,00 
Rozmowy przy filmie

Wywiady z polskimi filmoznawcami. Wyłaniają się z nich pasjonujące portrety autorów, chętnie dzielących się swoją specjalistyczną wiedzą, oraz zamiłowaniem do kina.

50,00 
Studia z dziejów polskiej techniki wojskowej od XVI do XX wieku

Unikalna praca wydana przez Wojskowy Instytut Historyczny Akademii Obrony Narodowej, pod redakcją naukową profesora doktora habilitowanego Janusza Wojtasika.

195,00 
SU-15 Flagon (Monografie Lotnicze, nr 14)

Historia rozwoju samolotu myśliwskiego SU-15 FLAGON. Zawiera m.in. historię rozwoju i służbę, malowanie i oznaczanie, opisy techniczne opatrzone licznymi fotografiami oraz rysunkami czarno-białymi i kolorowymi samolotu SU-15 FLAGON. Rzadkie na rynku opracowanie z kultowej serii Monografie Lotnicze (nr 14).

139,00 
Sycylijska opowieść

Szef szkoły kulinarnej w sycylijskim miasteczku Favio, Luca Amore, nauczył już wiele osób gotować według przepisów przekazywanych w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Przygotowuje kolejną edycję kursu, spodziewając się, że przebiegnie podobnie jak wszystkie inne. Lukę czeka jednak niespodzianka, która zmieni bieg jego życia...

95,00 
Testament paranoidalny

Dziwna książka, będąca rzeczywistymi wspomnienia Ryszarda Pobikrowskiego, człowieka, który był przekonany że jego syn będzie nowym mesjaszem i w takim też przekonaniu go wychował. Frapujący zapis szurstwa wyższego poziomu.

25,00 
Vampire Knight – tom 3

TOM TRZECI KULTOWEJ SERII "VAMPIRE KNIGHT" - TRUDNO DOSTĘPNY.

66,00 
Vampire Knight – tom 4

TOM CZWARTY KULTOWEJ SERII "VAMPIRE KNIGHT" - ABSOLUTNY UNIKAT !

66,00 
W poszukiwaniu skarbów ziemi

Opowiadania z dziedziny mineralogii i geologii dla młodzieży. Pozycja unikalna.

75,00 
Warszawa w oczach pisarek

OBRAZ I DOŚWIADCZENIE MIASTA W POLSKIEJ PROZIE KOBIECEJ 1864-1939.  Książka analizuje, jak teksty z okresu obfitującego w ważne zmiany cywilizacyjne odzwierciedlają rozwój metropolii i postępującą emancypację kobiet. Autorka sięga do kontekstów z wielu dziedzin humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów varsavianistycznych. Perspektywa gender pozwała uwypuklić kwestie dotąd w badaniach nad miastem i literaturą niepodejmowane.

115,00 
Wędrówki po Warszawie

Unikalny, bogato ilustrowany zbiór felietonów zapraszający do wędrówki po zakątkach Warszawy, budzących wspomnienia o ludziach związanych z tymi miejscami. Historia łączy się tu ze współczesnością, anegdota przybiera niekiedy formę moralitetu, a nad wszystkim góruje niezrównany dowcip i zmysł obserwacji autorki.

95,00 
Wirall. Ruszyć Gwiazdy – wstrzymać Ziemię

Praca ta pozwala lepiej zrozumieć naturę i istotę napędzających nas sił, niczym spoiwo między różnymi dziedzinami wiedzy o naszym życiu: od fizyki i techniki począwszy, poprzez astronomię, kosmologię, do psychologii i socjologii. Być może przyczyni się także do lepszego poznania mózgu człowieka i toczących się w nim procesów.

95,00 
Z dziejów kryzysu państwowości polskiej u schyłku XVII i w XVIII wieku

Teksty, które zawiera publikacja są skrócona wersją wystąpień z sesji naukowej, pt. "Kryzys państwowości polskiej u schyłku XVII i w XVIII wieku".

35,00 
Zapomniane światło (wyd. pierwsze)

"...Że zakochałem się po uszy w Jakubie Demlu, zrozumie każdy, kto przeczyta pierwszą stronę 'Zapomnianego światła'. Czytelnik nie oderwie oczu wcześniej, zanim nie doczyta do końca; a potem straszliwie westchnie." (Bohumil Hrabal)  

95,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności