unikat
Unikalna monografia historyczna Ursusa od czasów najdawniejszych, poprzez losy wsi Czechowice, Gołąbki, Skorosze i Szamoty, potem utworzenie miejscowości Ursus, jego trudną sytuację po strajku w czerwcu 1976 r. aż po usamodzielnienie się samorządu Ursusa najpierw jako gminy, wreszcie jako dzielnicy miasta stołecznego Warszawy. Tekst uzupełniają liczne zdjęcia.
Autorzy szczegółowo przeanalizowali przygotowania fortyfikacyjne poszczególnych państw do wojny, ukazali ewolucję sztuki budowania umocnień podczas wojny, omówili cechy charakterystyczne twierdz i fortów. Skupili się przede wszystkim na umocnieniach niemieckich, rosyjskich i francuskich. W książce umieszczono liczne szkice, zdjęcia, schematy i mapki. POZYCJA UNIKALNA.
"Architektura ma swój własny obszar istnienia. Pozostaje w wyjątkowo cielesnym związku z życiem. W moim wyobrażeniu nie jest ona zasadniczo ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą i tłem dla przemijającego życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków po podłodze, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu." (Autor)
Pięknie wydana księga mitów i legend, zdobiona ilustracjami w formie grafik i kolorowych kart. Tekst wydrukowano na pogrubianym papierze najwyższej jakości. Całość chroni twarda laminowana oprawa.
Listy te to nieocenione źródło do poznania Wilde'a niejako od wewnątrz i usłyszenia tej prawdy, którą jest prawda Oskara Wilde'a i o Oskarze Wildzie.
Prawda o tym, co działo się za murami domów dziecka na wyspie Jersey, wyszła na jaw, dopiero kiedy Robbie był już dorosły. Skandal poruszył opinię publiczną, ale nie zwrócił dzieciństwa tym, którzy stracili je bezpowrotnie. Ludziom takim jak Robbie Garner. Jego wstrząsające wspomnienia spisała Toni Maguire – ofiara molestowania w dzieciństwie i autorka bestsellerowych książek "Tylko nie mów mamie" i "Kiedy tata powraca".
Wybór nie tłumaczonych dotąd na język polski tekstów wybitnego XIX-wiecznego filozofa-pesymisty. Zawarte w nim - kontrowersyjne niekiedy - rozważania dotyczące, m.in. cierpienia świata, śmierci i samobójstwa, pisarstwa i języka, uczonych i uczoności, myślenia i kobiet, nie straciły na aktualności pomimo upływu czasu. Lektura obowiązkowa dla samodzielnie myślących.
Ekologiczna lektura Biblii, rozumiana jako przywracanie niedostrzeganych dotychczas walorów tekstu, w swoich różnych ujęciach próbuje pokazać, że teksty biblijne oferują pozytywny skarbiec dla chrześcijańskiej moralności i etyki przyjaznej środowisku naturalnemu. W ten sposób hermeneutyka ekologiczna odnosi ich interpretacje do współczesnych problemów i wyzwań.
Książka przeznaczona jest dla kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla zarządzania, pracowników naukowych, studentów piszących prace dyplomowe oraz dla wszystkich zainteresowanych popularną tematyką przywództwa.
Wywiady z polskimi filmoznawcami. Wyłaniają się z nich pasjonujące portrety autorów, chętnie dzielących się swoją specjalistyczną wiedzą, oraz zamiłowaniem do kina.
Unikalna praca wydana przez Wojskowy Instytut Historyczny Akademii Obrony Narodowej, pod redakcją naukową profesora doktora habilitowanego Janusza Wojtasika.
Historia rozwoju samolotu myśliwskiego SU-15 FLAGON. Zawiera m.in. historię rozwoju i służbę, malowanie i oznaczanie, opisy techniczne opatrzone licznymi fotografiami oraz rysunkami czarno-białymi i kolorowymi samolotu SU-15 FLAGON. Rzadkie na rynku opracowanie z kultowej serii Monografie Lotnicze (nr 14).
Szef szkoły kulinarnej w sycylijskim miasteczku Favio, Luca Amore, nauczył już wiele osób gotować według przepisów przekazywanych w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Przygotowuje kolejną edycję kursu, spodziewając się, że przebiegnie podobnie jak wszystkie inne. Lukę czeka jednak niespodzianka, która zmieni bieg jego życia...
Dziwna książka, będąca rzeczywistymi wspomnienia Ryszarda Pobikrowskiego, człowieka, który był przekonany że jego syn będzie nowym mesjaszem i w takim też przekonaniu go wychował. Frapujący zapis szurstwa wyższego poziomu.
Opowiadania z dziedziny mineralogii i geologii dla młodzieży. Pozycja unikalna.
OBRAZ I DOŚWIADCZENIE MIASTA W POLSKIEJ PROZIE KOBIECEJ 1864-1939. Książka analizuje, jak teksty z okresu obfitującego w ważne zmiany cywilizacyjne odzwierciedlają rozwój metropolii i postępującą emancypację kobiet. Autorka sięga do kontekstów z wielu dziedzin humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów varsavianistycznych. Perspektywa gender pozwała uwypuklić kwestie dotąd w badaniach nad miastem i literaturą niepodejmowane.
Praca ta pozwala lepiej zrozumieć naturę i istotę napędzających nas sił, niczym spoiwo między różnymi dziedzinami wiedzy o naszym życiu: od fizyki i techniki począwszy, poprzez astronomię, kosmologię, do psychologii i socjologii. Być może przyczyni się także do lepszego poznania mózgu człowieka i toczących się w nim procesów.
Teksty, które zawiera publikacja są skrócona wersją wystąpień z sesji naukowej, pt. "Kryzys państwowości polskiej u schyłku XVII i w XVIII wieku".
"...Że zakochałem się po uszy w Jakubie Demlu, zrozumie każdy, kto przeczyta pierwszą stronę 'Zapomnianego światła'. Czytelnik nie oderwie oczu wcześniej, zanim nie doczyta do końca; a potem straszliwie westchnie." (Bohumil Hrabal)