Antykwariat Epicki > starożytność

starożytność

Ezop dla dorosłych, czyli też arcybayki

Ezop igrał z ogniem w swych humoreskach, a błyskotliwą satyrą i niewyparzonym językiem musiał narazić się mnóstwu ludzi małych, a pysznych, bo ich z taniego przepychu rozbierał. Bajki w niniejszym tomie zostały poetycko "wydestylowane" przez Bohdana Drozdowskiego, który sprawił że "ptaki śpiewają po polsku" jak nigdy dotąd.

25,00 
Mezopotamia

Jan Braun był autorem większości haseł Wielkiej Encyklopedii Powszechnej PWN z zakresu sumerologii. Niniejsza książka jest skryptem dla studentów orientalistyki (sumerologii i asyriologii) oraz archeologii, stanowiącą wiedzą o starożytnej Mezopotamii w pigułce.

36,00 
Bogowie i giganci

Niezwykle barwny, plastyczny obraz opowiadający o powstaniu, odnalezieniu i rekonstrukcji ołtarza pergameńskiego.

21,00 
Bogowie, magowie i nafta

Balansując ustawicznie na pograniczu eseistyki filozoficznej i barwnego reportażu autor prowadzi czytelnika wprawną ręką wtajemniczonego po dawnej Persji i dzisiejszym Iranie i co chwila zrywa przed jego zdumionymi oczyma coraz to inną zasłonę z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Ta pasjonująca wędrówka w czasie i przestrzeni, po raju Zaratusztry i Allacha, po tropach wielkich proroków aż po Mahometa i Baba, po szlakach sławnych wodzów i polityków, od Cyrusa, Dariusza, Kserksesa i Aleksandra Wielkiego po Mohammada Rezy Pahlawi, przez niezmierzone przestrzenie Bliskiego Wschodu aż po Afrykę, przez zapadłe wsie i słynne miasta, po świątyniach, haremach, pałacach królewskich i bazarach.

10,00 
Chrześcijaństwo starożytne a filozofia rzymska

To samo ziarnko nauki Chrystusowej siali apostołowie Ewangelii po całym obszarze cesarstwa rzymskiego, ale niejednakowa była ruń, jaka z biegiem stuleci wyrosła z tego siewu w jego zachodniej i w jego wschodniej połaci. I tu, i tam powstało, oczywiście, wiele odmian; obraz jaki przedstawiały rozmaite kierunki chrześcijaństwa w pierwszych wiekach jego istnienia były tak dalece różnolite, że zrazu bardzo trudno się w nim zorientować chrześcijaństwo o ile uległo wpływowi filozofii, nosi na Wschodzie charakter neoplatoniczny, a na Zachodzie stoicki. Na Wschodzie umysły teologów zaprzątało zagadnienie samego Bóstwa i jego objawień wobec świata; na Zachodzie zagadnienie stosunku do doli człowieka, zagadnienie tego, jakimi drogami człowiek może osiągnąć zbawienie szczęśliwość wieczną.

15,00 
Czas wojny

Czas wojny to porywająca powieść osnuta wokół dziejów biblijnego króla Dawida i jego żołnierzy. Autor wiernie przedstawia historię wojen żydowskich, lecz ukazuje ją w zupełnie niestandardowy i zaskakujący sposób. Dzięki temu wzbudza ona wielkie zainteresowanie także u współczesnego czytelnika. Ta fascynująca opowieść ukazuje bez żadnych upiększeń krwawą walkę na śmierć i życie, wprowadza w trudy obozowego życia oraz twardą, męską przyjaźń.

17,00 
Heretycka królowa

Starożytny Egipt. Pożar zniszczył właśnie pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona. Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, ciotka pomaga jej zostać jego żoną...

10,00 
Historia kultury starożytnej Grecji i Rzymu

"Od siódmego roku życia wzrasta młody spartita z dala od domu rodzicielskiego, wśród rówieśników, pod komendą starszych, od dwudziestu do trzydziestu lat liczących towarzyszy. W tym okresie wychowania nacisk kładzie się przede wszystkim na gimnastykę, na chóralne odśpiewywanie marszów i pieśni bojowych. Surowość metody wychowawczej przejawia się choćby w znanym corocznym biczowaniu chłopców w świątyni Artemis..."

20,00 
Historia sztuki w zarysie

Czym jest sztuka? Najbardziej rozpowszechniony jest pogląd, że sztuka to piękno widziane przez artystę. Ten pogląd wsparty jest drugim, także szeroko rozpowszechnionym, że piękne jest to, co kto lubi, co się komu podoba. Oba te poglądy wyrastają z podstaw sięgających starożytnej, idealistycznej estetyki greckiej. Jej wyrazicielem był Platon, który utworzył świat idei bytujących niezależnie od nas. W tym świecie sztuka znalazła swoje miejsce jako wyrazicielka idei. Zadaniem artysty było ideę piękna przywołać i okazać...

35,00 
Narodziny islamu

Książka, która zyskała sobie sławę autorytatywnej rozprawy o początkach jednej z trzech wielkich religii światowych. Procesy narodzin ukazane są przez życie i działalność Mahometa, proroka islamu...

19,00 
Poczet cesarzy rzymskich. Pryncypat

Dzieje cesarstwa rzymskiego znakomicie opowiedziane piórem prof. Aleksandra Krawczuka. Tom pierwszy (...) przedstawia liczący ponad 250 lat okres zwany pryncypatem. Okres rządów od Augusta - założyciela cesarstwa, po czasy Aleksandra Sewera.

14,00 
Rzym i świat śródziemnomorski

Książka ma charakter obszernej, obficie udokumentowanej monografii i kreśli obraz formowania się potęgi Rzymu, stopniowo podporządkowującego sobie wszystkie ludy Półwyspu Apenińskiego. Obejmuje okres od późnego neolitu aż po czasy poprzedzające wojny punickie. Autor analizuje szczegółowo rozwój państwowości rzymskiej, ukazując go tle procesu zaludniania się Italii oraz działania wszelkich ważnych czynników rozwoju cywilizacji w zachodniej części basenu M. Śródziemnego, jak kształtowanie się świata celtyckiego starożytnej Galii i Hiszpanii, ekspansja kolonizacji greckiej i fenickiej, powstanie i promieniowanie kultury etruskiej.

25,00 
Sennik Artemidora

"Bogowie stworzyli leki, by zwalczały choroby; wino, by uśmierzało troski; sny zaś, by wskazywały drogę ślepcom - jeśli tylko potrafią oni ocenić to dobrodziejstwo.”

10,00 
Świat Antyczny – 3 tomy

Dla Greków doby starożytnej Argonauci, Hektor i piękna Helena, Achilles, Odyseusz, Eurydyka byli bohaterami niedawnej historii, herosami, których wielbiono, a pamięć o nich przekazywano z ust do ust w opowieściach nazywanych dzisiaj mitami. Książka Tadeusza Zielińskiego, największego polskiego badacza świata antycznego, jest właśnie książką o herosach najdawniejszej Grecji. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika antyku.

140,00 
Trojanki według Eurypidesa

Trojanki Eurypidesa odnosiły się do rzezi dokonanej przez Ateńczyków na mieszkańcach wyspy Melos - kiedy to wymordowano wszystkich mężczyzn, a kobiety sprzedano do niewoli. W 1965 r. Jean Paul Sartre zdecydował się dokonać adaptacji, której zasady wyjaśnia w interesującym wywiadzie udzielonym Bernardowi Pingaud, zamieszczonym w charakterze posłowia do niniejszego wydania.

35,00 
Zaginione cywilizacje

"Okres XV i XVI w. słusznie nazwano epoką wielkich odkryć geograficznych. Być może, nasi dalecy potomkowie nazwą obecne czasy epoką wielkich odkryć historycznych, jako że faktycznie odkryto nowe światy, tylko że nie w przestrzeni, lecz w czasie. Widać obecnie, że biografia ludzkości sięga niezmierzonej otchłani czasów, że historia nie jest rejestrem bohaterskich czynów 'wielkich ludzi', 'kulturalnych narodów' i 'wyższych ras', lecz jest to obiektywny i poznawalny proces, a jego prawa są tak samo niezmienne, jak prawa fizyki, matematyki, genetyki."

15,00 
Życie codzienne w Grecji za czasów Peryklesa

Perykles był ateńskim politykiem, mężem stanu, retorem oraz reformatorem demokracji ateńskiej. Jego zasługą było umocnienie wpływów Aten w całej Grecji.

15,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności