Antykwariat Epicki > Słowacki

Słowacki

Genezis z Ducha

"Genezis z Ducha" to utwór utrzymany w poetyce tekstu mistycznego. Podtytuł Modlitwa każe traktować go jako zapis indywidualnej, intymnej rozmowy z Bogiem, w której poeta zapragnął opowiedzieć dzieje swego ducha i nadać im charakter spirytualnej historii całego świata. Poeta starał się połączyć swoje wizje z naukową dokładnością, poszukując w przyrodzie gatunków odpowiednich dla przekazania boskiego objawienia oraz zmagając się z opornym tworzywem języka.

16,00 
Lilla Weneda. Tragedya w pięciu aktach (z ilustracjami Andriollego)

W "Lilii Wenedzie", tak jak i w "Balladynie", Słowacki sięgnął do pradziejów Polski, których nauka historii nie mogła jeszcze ująć w system w pełni naukowy. Sięgnął jednak dalej w przeszłość niż w "Balladynie", mianowicie do okresu narodzin państwowości polskiej i w poetyckim obrazie tych czasów dał swoiste rozwiązanie zagadnienia powstania szlachty polskiej i jej roli w dziejach dawnego państwa polskiego.

150,00 
Listy do matki – część druga – wydanie 1931

Listy do matki (1836-1848) oraz listy do Teofila i Hersylji Januszewskich (1848-1849). Oprawione w płótno ze złotymi zdobieniami.

40,00 
Polska pieśń miłosna. Antologia (1923)

Antologia polskiej pieśni miłosnej zawierająca m.in. hymny do miłości Jana Kochanowskiego czy Kazimierza Tetmajera, a także inne poezje miłosne takich autorów jak: Mikołaj Sęp Szarzyński, Zbigniew Morsztyn, Andrzej Morsztyn, Franciszek Dyonizy Kniaźnin, Julina Ursyn Niemcewicz, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i inni.

130,00 
Powieści poetyckie

Szanfary, Hugo, Mnich, Jan Bielecki, Arab, Żmija, Lambro oraz Godzina myśli - mało znane dzieła polskiego wieszcza.

15,00 
Przygody dzieł literackich

Książka omawia w zmiennym świetle ich kolejnych interpretacji siedem wielkich utworów literatury polskiej: Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, Pana Jowialskiego Aleksandra Fredry, Balladynę Juliusza Słowackiego, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Pałubę Karola Irzykowskiego i Kosmos Witolda Gombrowicza. Na tych przykładach ukazuje różnorodność sposobów oglądu dzieła literackiego oraz zakreśla historię recepcji utworów, które dziś śmiało możemy zaliczyć do klasyki polskiego piśmiennictwa.

26,00 
Wesele (Dzieła zebrane t. IV), ze zdjęciami rękopisu (1958)

Największy skandal towarzyski w Krakowie przełomu wieków: ogólnie znane i szanowane nazwiska na teatralnym afiszu. Znana pisarka, ekscentryczni poeci, a nawet panny na wydaniu są bohaterami dramatu. A pośród nich historyczne, mitologiczne i fantastyczne postaci, które na jedną noc zstępują z płócien, ksiąg i zbiorowej wyobraźni, by wypełnić roztańczoną chałupę. Weselne Polaków rozmowy, wpisane w rytm tańca w jednym zdaniu, w dwóch słowach, między ironią a tragizmem. Przenikliwa weryfikacja romantycznych mitów: solidarności narodowej, gotowości do czynu, poświęcenia Sprawie. Bez złudzeń.

30,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności