Antykwariat Epicki > satyra

satyra

Ezop dla dorosłych, czyli też arcybayki

Ezop igrał z ogniem w swych humoreskach, a błyskotliwą satyrą i niewyparzonym językiem musiał narazić się mnóstwu ludzi małych, a pysznych, bo ich z taniego przepychu rozbierał. Bajki w niniejszym tomie zostały poetycko "wydestylowane" przez Bohdana Drozdowskiego, który sprawił że "ptaki śpiewają po polsku" jak nigdy dotąd.

25,00 
Czytanki o dobrej mianie + Nowe czytanki o dobrej zmianie

Odbycie dwuletniego kursu, potwierdzone zdanym egzaminem państwowym oraz zaświadczeniem od proboszcza, uprawnia absolwentów do zasiadania w zarządach spółek skarbu państwa oraz do ubiegania się o miejsca na listach w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Satyra na obecną władzę, naśladująca nieco słynne ''Opowiadania o Leninie" Michaiła Zoszczenki.

42,00 
Gold jak złoto

Bruce Gold, ojciec trójki dzieci, syn tyrana i pasierb wariatki, jest wykładowcą pomimo że nie cierpi nauczania. Pisze też książki których nikt nie czyta. Ma idealną żonę, która go nudzi, seksowną kochankę, która jest córką milionera i może mu pomóc w zrobieniu kariery, ale kocha się w nauczycielce swojej córki. Prezydent USA jest jego wielbicielem i zamierza mu złożyć propozycję współpracy, rodzina zaś uważa go za idiotę. Bruce wszelkimi sposobami zabiega o popularność pragnąc, jak Henry Kissinger, zostać sekretarzem stanu i naprawiać świat, choć nienawidzi władzy i polityków...

15,00 
Ostatnie dni Władimira P.

Czasy, kiedy były prezydent Rosji jeździł z nagim torsem na koniu i trząsł oligarchami, dawno minęły. Teraz żyje z dala od Kremla, w ekskluzywnej daczy – i w świecie urojeń, faszerowany lekami na uspokojenie. Na straży Władimira stoi poczciwy Szeremietiew, który jako jedyny ze służby domowej nie robi interesów na boku. Nastaje jednak dzień, kiedy zegarki z kolekcji eksprezydenta zaczynają tykać coraz głośniej i nawet Szeremietiew musi pożegnać się ze swoją – niezbyt modną w Rosji – moralnością. „Ostatnie dni Władimira P.” to niezwykle aktualna, choć osadzona w przyszłości, satyra społeczno-polityczna, która niczym matrioszka obnaża kolejne oblicza Rosji. Powieść pełna absurdalnego humoru w stylu Mendozy, z gagami godnymi „Grand Budapest Hotel”.

30,00 
Siedem pigułek Lucyfera

Bohaterem tej satyrycznej powieści jest Marek - jak twierdzi autor - autentyczny diabeł dziewiątej kategorii. Swego bohatera umieścił Piasecki w Polsce w latach 1945-46. Dla podkreślenia 'autentyczności' przygód Marka, 'dokumentuje' je wycinkami z ówczesnej prasy krajowej. Pierwsze wydanie tej powieści zostało opublikowane w 1948 roku w Londynie i spotkało się z dużym zainteresowaniem czytelników.

13,00 
Wierszyki

Z notki na okładce: "Poza utworami satyrycznymi, słynnymi balladami historycznymi i rycerskimi, przypadkami Dreptaka, żartami folklorystycznymi i zoologicznymi znajdziecie tu Państwo również piękną poezję obywatelską i liryczną. Poznacie różne oblicza Andrzeja Waligórskiego. Człowieka pełnego wdzięku i uroku, znanego z trafności obserwacji, niekwestionowanego króla błyskotliwej pointy.". Słowo wstępne - Jan Kaczmarek.

99,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności