religia
"Mnich" to powieść zainspirowana autentycznymi przeżyciami jej autora - Tadeusza Bartosia, który jedenaście lat przed wydaniem książki opuścił zakon dominikanów. Pisarz jednak zaznacza, że ewentualne podobieństwo postaci do rzeczywistych osób jest przypadkowe.
Czymże jest Złota legenda? Wieńcem legend w starym, średniowiecznym znaczeniu tego wyrazu, wielkim skarbcem, w którym fantazja stuleci złożyła swoje najpopularniejsze wytwory, a z którego pokolenia czerpały następnie wątki dla swego piśmiennictwa, malarstwa, rzeźby i architektury. Przez lat trzysta od swego powstania w połowie XIII w. cieszyła się niezmiennym wzięciem w całej Europie i wywierała wpływ doniosły na rozmaite dziedziny ówczesnego życia...
„Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga” to wyjątkowe wydanie popularnych „Bestiariuszy”, w którym zebrane zostały dwie dotychczas osobne części tego tytułu, czyli „Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach” oraz „Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach”. Dzięki temu niesamowite, pobudzające wyobraźnię historie o mitycznych stworzeniach, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez naszych przodków, znajdziemy teraz w jednej, obszernej publikacji, którą uzupełniają jedyne w swoim rodzaju, piękne ilustracje autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa.
Starannie opracowana i uwzględniająca bardzo szeroki zakres literatury przedmiotu książka podejmuje problematykę zakorzenienia Biblii w kulturze, ukazuje literackie etapy powstawania ksiąg biblijnych, aby na tym tle zwrócić uwagę na sześć podstawowych tematów teologicznych. Autorka w zwięzły sposób przedstawiła wiele zagadnień, które pozwalają zobaczyć Biblię na szerokim tle historycznym i kulturowym i zapoznać się z głównymi jej wątkami.
Książka, która zyskała sobie sławę autorytatywnej rozprawy o początkach jednej z trzech wielkich religii światowych. Procesy narodzin ukazane są przez życie i działalność Mahometa, proroka islamu...
Tata, który jest dostępny, ma w sobie dużą otwartość, i który zadaje dzieciom pytania, rozwija wspólne zainteresowania, wkłada wysiłek w rozwój przyjaźni i dba o to, by rodzina wytworzyła wspólne tradycje, jest na dobrej drodze do tego, by przybliżać dzieciom obraz naszego Ojca w Niebie. Taki mężczyzna jest zarówno ojcem, jak i przyjacielem swoich dzieci. Taki ojciec daje swoim dzieciom coś więcej niż tylko przyjaźń.
Zenon Kosidowski po mistrzowsku opanował magię słów prostych. Wraz z nim przeżywamy przygodę odkryć archeologów, żmudne odczytywanie odnalezionych tekstów w językach o których zapomniał świat. Z kart "Opowieści Biblijnych" schodzą ku nam znane postacie.
Odwieczna kultura Indii jest nieprzebranym źródłem, z którego każdy może czerpać szczęście. Przyjmując starożytną mądrość tego kraju zarówno starzy, jak i młodzi mogą w pełni doświadczyć życia przynoszącego satysfakcję. "Prawda i piękno" zachęca, byśmy zrezygnowali z namiastki tak zwanego szczęścia oferowanego przez świat materialny, a w zamian skosztowali szczęścia trwałego, które właściwe jest naszej jaźni.
Ta książka pokazuje, w jaki sposób wieść zgodnie wspólne życie, gdy do intensywnych uczuć zakochania, euforii i wzajemnej fascynacji dołączą codzienne obowiązki, troska o dzieci, zmęczenie i stres. Autorzy odkrywają przed nami tajemnice małżeństwa i przekonują, że tylko wzrastając w miłości wobec siebie nawzajem, a przede wszystkim wobec Boga, jesteśmy w stanie pokonać trudności...
Książka niniejsza nie obejmuje wszystkich obszarów pozaeuropejskich. Przedstawia problematykę religijną wybranych krajów bądź regionów, głównie tych, które zaliczane są do trzeciego świata.