psychiatria
Obszerny wybór pism kulturoznawczych. W części pierwszej tomu zebrano prace Junga dotyczące psychologicznych podstaw zjawisk religijnych i procesów mitotwórczych. Część druga zawiera wszystkie najważniejsze rozprawy dotyczące zagadnień twórczości artystycznej.
Kolejna książka niezrównanego mistrza dydaktyki psychofarmakologicznej — Stephena M. Stahla. Tym razem rzecz dotyczy stosowania leków przeciwpsychotycznych i normotymicznych w praktyce klinicznej. Wykorzystując piktogramy i kolory, stanowiące barwne wyróżniki przedstawianych informacji, Autor przytacza najbardziej przydatne dla praktyki klinicznej dane dotyczące dwudziestu leków.
Książka od wielu lat jest podstawowym polskim podręcznikiem z dziedziny psychiatrii napisanym przez wybitnych rodzimych specjalistów. Rola psychiatrii jako dynamicznie rozwijającej się gałęzi medycyny systematycznie wzrasta. Powoduje to konieczność ciągłej aktualizacji informacji zawartych w podręczniku. Obecne, najnowsze wydanie Psychiatrii zawiera najbardziej aktualne informacje, między innymi z zakresu teoretycznych podstaw współczesnej psychiatrii, psychiatrii klinicznej oraz terapii zaburzeń psychicznych. Treści zawarte w podręczniku zostały przedstawione w bardzo przystępny i klarowny sposób. Najnowsze wydanie Psychiatrii powinno być użyteczne dla lekarzy specjalistów, lekarzy w czasie robienia specjalizacji, a także lekarzy innych specjalności, ponieważ często się zdarza, iż pacjenci z problemami psychicznymi nie od razu trafiają do specjalistów z tej dziedziny.
Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę współczesnej psychologii! Prezentuje wiedzę z całego zakresu psychologii - od biologicznych podstaw zachowania, przez analizę motywacji i inteligencji, po zagadnienia psychologii społecznej. Pozostaje wzorem podręcznika akademickiego: wszechstronnego, ciekawego i przystępnego.
Wydawnictwo Biblioteki Psychiatrii Polskiej zachęca do sięgnięcia po tę książkę każdego, kto interesuje się problematyką psychiatrii, psychologii klinicznej i psychoterapii. Tym razem proponujemy Państwu możliwość zgłębienia zagadnienia, jakim jest psychoterapia schizofrenii. Autorzy w jedenastu rozdziałach prezentują najważniejsze problemy terapeutyczne schizofrenii. Stawiają śmiałe pytania badawcze, krytycznie odnoszą się do spraw już pozornie rozwikłanych i oczywistych. Rozważania […]
Książka adresowana jest do szerokiego kręgu osób profesjonalnie zajmujących się opieką i leczeniem osób psychicznie chorych a jej przystępny i prawie literacki język sprawia, iż stać się może również interesującą lekturą dla każdego czytelnika.
Wstęp do psychoanalizy" to jedna z najbardziej znanych, klasyczna już książka Freuda, która zapoczątkowała rozwój i popularyzację psychoanalizy jako teorii, metody badawczej i środka terapii. Zawiera cykl wykładów wygłoszonych przez autora w latach 1915-1917, w których wyjaśnia podstawowe założenia swej teorii. Analizuje w nich czynności pomyłkowe i marzenia senne, omawia podstawy nauk o nerwicach, teorię lęku, teorię libido i narcyzmu oraz teorię przeniesienia.