Antykwariat Epicki > poezja

poezja

Brzękowski. Poezje

Polski poeta, pisarz i teoretyk poezji. Absolwent filologii polskiej i romańskiej, także farmacji na UJ. Uczestnik plebiscytu na Śląsku. W 1925 debiutował tomikiem poezji Tętno drukowanym w "Zwrotnicy". Działał w kręgu Awangardy Krakowskiej. W 1928 wyjechał do Paryża. 1929-1930 redaktor dwujęzycznego pisma "L'Art Contemporain - Sztuka współczesna". Był korespondentem prasy polskiej, redagował czasopismo "Linia".

25,00 
Buczkówna. Wybór wierszy

Podkreślano kameralność poezji Buczkówny, jej wykwintność, skłonność do paradoksów i przekorę, ale też aurę baśniowości. Szukano punktów stycznych z twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Kazimiery Iłłakowiczówny.

10,00 
Wiersze i piosenki

Jakże mało jest poetek - może kilka zaledwie - tak całkowicie i bez reszty oddanych miłości jak Irena Słomińska. W jej wierszach czuje się intensywność przeżyć. Stanowią one ujmujący dziennik liryczny kobiety, dla której "żyć" znaczy gorąco kochać i być kochaną. Poddajmy się temu żywiołowi kobiecości.

13,00 
Antologia poezji węgierskiej

Ogromna większość wierszy zamieszczonych w antologii nie była wcześniej przetłumaczona na język polski. Stąd też mamy tu przeważnie do czynienia z polskimi pierwodrukami. By jednak antologia, choć w skromnej mierze, była także świadectwem dotychczasowej recepcji poezji węgierskiej w Polsce, zamieszczono w niej również pewną liczbę przekładów dawniejszych. Spośród nich można było oczywiście uwzględnić tylko te, które wytrzymały próbę czasu, nie zdezaktualizowały się i odpowiadają obowiązującym dzisiaj kryteriom przekładu poetyckiego.

45,00 
Kwiaty polskie

Powstałe w latach II wojny światowej "Kwiaty polskie" to nawiązująca do tradycji poematu dygresyjnego barwna opowieść poetycka, w której epicką materię wplecione zostały akcenty lirycznej tęsknoty poety - tułacza do kraju, rzewne wspomnienie dzieciństwa i gorzkie obrachunki z rzeczywistością.

12,00 
Kwiaty zła (wstęp Mieczysław JASTRUN)

Wybrał i wstępem opatrzył Mieczysław Jastrun.

45,00 
Liryki najpiękniejsze

Stanisław Grochowiak to polski poeta, dramatopisarz i publicysta. Do roku 1953 mieszkał w Lesznie, potem zamieszkał we Wrocławiu. Tam pracował początkowo w "Tygodniku Katolickim". Do Warszawy przeniósł się w roku 1955 mieszkał na Stalowej 2 na Pradze Północ. Pracował najpierw w Instytucie Wydawniczym PAX, później w redakcjach "Za i przeciw", dwutygodnika "Współczesność", "Nowej Kultury", "Kultury", "Poezji" i "Miesięcznika Literackiego".

10,00 
Majakowski. Wybór wierszy

Wyboru owego dokonał i wstępem opatrzył Artur Sandauer. Przekładów dokonali ci, którzy się z Majakowskim przyjaźnili (i którzy go przeżyli), cieszył się bowiem wśród lewicujących poetów polskich wielką estymą, w niniejszym tomiku znajdziemy więc tłumaczenia pióra Jastruna, Słonimskiego, Broniewskiego, Ważyka, Szenwalda i innych.

15,00 
Ogród miłości

Wiersze Morsztyna, zarówno te poważne, jak i te frywolne, kursowały w odpisach budząc podziw, śmiech i zgorszenie czytelników. Niektóre w nich i dziś wzbudzić mogą mieszane uczucia swoją bezpośredniością i swobodą wypowiedzi.

10,00 
Pięciu poetów: Błok, Achmatowa, Pasternak, Majakowski, Jesienin

Poezje Błoka, Achmatowej, Pasternaka, Majakowskiego i Jesienina. Kwintesencja rosyjskiej poezji zebrana w jednej książce.

20,00 
Pisma wybrane

Tom I - Wiersze, Tom II - Poematy, Tom III - Dramaty, Tom IV - Proza, Tom V - Listy. Wybrał i objaśnił: Juliusz W. Gomulicki.

60,00 
Pod znakiem syreny. Poezje warszawskie 1872-1918

Gomulicki to polski poeta i pisarz. Studiował w Szkole Głównej (obecnie SGH) w Warszawie, ale nie skończył nauki. Jeden z najważniejszych twórców polskiego pozytywizmu. Badacz historii Warszawy. W 1911 roku skazany przez Rosjan na rok twierdzy za napisanie przedmowy do opowiadania Adama Mickiewicza. Laureat Nagrody Literackiej im. Elizy Orzeszkowej (1918). Wybrane dzieła: "Cudna mieszczka. Obrazek warszawski z wieku XVII" (1897), "Wspomnienia niebieskiego mundurka" (1906), "Ciury" (1907), "Siódme amen IMC Pana Mokrzeckiego" (1910), "Kłosy z polskiej niwy" (1912).

10,00 
Poezje

Opracowanie i wstęp Ziemowit Fedecki.

15,00 
Poezje

Spory wybór wierszy poety z różnych okresów jego twórczości. Wśród tych nieznanych znajdują się także te, które kojarzy chyba każdy z nas - "Zaczarowana dorożka", czy choćby "Serwus, Madonna". Obwolutę projektował Marian Stachurski.

42,00 
Poezje

Liryka Endrego Adyego pozostawała pod silnym wpływem francuskiego symbolizmu, między innymi Charlesa Baudelaire’a i Paula Verlaine’a, których wiersze tłumaczył na węgierski. W jego utworach można wyraźnie ujrzeć dekadenckiego ducha, schyłkowość monarchii i chęć politycznej odnowy i zakończenia niesprawiedliwości społecznej.

11,00 
Schody do nieba

Wybór kilkudziesięciu wierszy poety, które pokazują świat codzienny i nam wszystkim bliski, a jednak bogatszy, barwniejszy, świat, który zmienia się zależnie od pór roku, świat stworzeń i roslin, a także snu i jawy, marzeń i rzeczywistości. Pieknie ilustrowana ksiązka.

12,00 
Sonety do Laury

Sonety Petrarki odznaczają się doskonałością formy opartej na prowansalskich i dawniejszych włoskich wzorach. W formę tę poeta tchnął jednakże własne odrębne życie, w kunsztownych wierszach uwiecznił prawdziwą tęsknotę i miłość, która zawładnęła nim od czasu, gdy pierwszy raz ujrzał Laurę...

24,00 
Tupanie. Ze sobą po drodze

W książce Łucji Dudzińskiej, historia wrażliwości jest historią dziewczyny, szukającej we własnym życiorysie tego, co bywa poezją. Nieokiełznane są jej dzieje, jak nieokiełznana bywa poezja. Poetka niczym korespondent liryczny wychwytuje sytuacje, które rysują kontury tej książki. Poezją bywa to, co niepoetyckie uwikłane w mniej lub bardziej zagadkowy los.

19,00 
Walentynki. Wpisy do pamiętników i na kartki walentynkowe, wiersze, życzenia, dedykacje + CD

Jakie znaleźć strofy dla ukochanej osoby na Dzień Zakochanych (czy z każdej innej okazji)? Jak urozmaicić list, pocztówkę, bilecik dołączony do kwiatów czy wpisać się do pamiętnika? Nie zawsze przychodzą nam do głowy odpowiednie słowa, a może czasem chcielibyśmy się ukryć za wyznaniami poety... Razem z książką płyta "Moja miłość niczyja" - piosenki do tekstów Lecha Tkaczyka.

12,00 
Wiersze 1912-1959

Wybrał Paweł Hertz.

15,00 
Wiersze wybrane

Wybrał i wstępem opatrzył Jan Zygmunt Jakubowski.

15,00 
Wybór poezyj – 2 tomy

Tom 1: Wiersze filomackie, Ballady i romanse, Wiersze różne, Wiersze z lat 1822-1824, Wiersze sztambuchowe Tom 2: Poezje okresu rosyjskiego, Sonety, Sonety krymskie, Sonety nie ogłoszone przez poetę, Poezje okresu rzymsko-drezdeńskiego Opracował Czesław Zgorzelski

15,00 
Zgrzebna kantyczka

Opracowała Irena Maciejewska

20,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności