militaria
Broń i Barwa – miesięcznik ukazujący się w latach 1934–1939 w Warszawie. Wydawcą było Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wojska. Redaktorem naczelnym był Stanisław Meyer, następnie Władysław Dziewanowski. Publikowano w nim artykuły poświęcone historii wojskowości. Prezentowane egzemplarze są reprintem oryginałów rocznika pierwszego z 1934 roku.
Bitwa na Wiśle, blisko twierdzy Latarni, która rozegrała się po przegranej przez Szwedów bitwie pod Oliwą, mimo że stanowi epizod w wojnie o ujście Wisły, jest ważna pod względem taktyczno-operacyjnym. Spróbujmy więc przyjrzeć się problemom taktycznym flot działających na wodach Zatoki Gdańskiej w pierwszej połowie XVII wieku.
Książka jest monografią nowej grupy transporterów opancerzonych nazwanych bojowymi wozami piechoty, które pojawiły się w uzbrojeniu w końcu lat sześćdziesiątych. Stanowią one obecnie zasadniczy środek walki współczesnych wojsk zmechanizowanych przystosowany do działań w różnorodnych warunkach terenowych i klimatycznych.
Unikalna praca wydana przez Wojskowy Instytut Historyczny Akademii Obrony Narodowej, pod redakcją naukową profesora doktora habilitowanego Janusza Wojtasika.
Historia rozwoju samolotu myśliwskiego SU-15 FLAGON. Zawiera m.in. historię rozwoju i służbę, malowanie i oznaczanie, opisy techniczne opatrzone licznymi fotografiami oraz rysunkami czarno-białymi i kolorowymi samolotu SU-15 FLAGON. Rzadkie na rynku opracowanie z kultowej serii Monografie Lotnicze (nr 14).