Antykwariat Epicki > Marmurki

Marmurki

Alienor z Akwitanii

W książce tej autorka omawia życie i działalność jednej z najbardziej niezwykłych i wykształconych kobiet średniowiecza - księżnej Akwitanii, królowej Francji, następnie królowej Anglii. Ta ambitna kobieta, o niezwykłej energii, bystrości i umiejętności podejmowania decyzji, trzymała w swych rękach nici polityki większości krajów zachodniej Europy, gdzie na tronach królewskich i książęcych zasiadali jej liczni potomkowie. Rozkochana w poezji, sztuce "dwornej", wywarła znaczny wpływ na rozwój kultury średniowiecza.

15,00 
Beethoven

Niniejsza książka ukazuje postać Beethovena w otoczce jego czasów i śledzi proces krystalizacji jego geniuszu. Jest próbą jak najszczerszej syntezy tego, co wiemy o życiu Beethovena do dziś. Jest to zatem książka o człowieku, który komponował muzykę. Przeznaczona jest dla Czytelnika, który lubi i podziwia tę muzykę, ale nie ma do niej żadnego zawodowego stosunku ani nie zna się w ogóle na jej technice. Książka została napisana z nadzieją, że pomoże rzucić światło na artystę jako człowieka.

26,00 
Elżbieta I

Książka uchodzi za najlepszą biografię tej królowej. Jak stwierdza autor w przedmowie do I wydania z 1933 roku, mającego upamiętnić czterechsetną rocznicę urodzin Elżbiety, książka ta napisana została dla niespecjalistów. Z myślą o nich odrzucił bogaty aparat naukowy, dzięki czemu stała się tym czytelniejsza.

15,00 
Ernest Hemingway

"Niniejsza biografia, ukończona w 1969 r. po siedmiu latach żmudnej, drobiazgowej pracy, to kronika życia tak barwnego i wyjątkowego, że zdążyło obrosnąć legendą, zanim jeszcze dobiegło tragicznego kresu. Kronika ta odnotowuje szczegółowo, niemal dzień po dniu, co pisarz robił, z kim się spotykał, co widział, w jakich zatrzymywał się hotelach i co jadał."

20,00 
Henryka Sienkiewicza żywot i sprawy

W toku [...] lat blisko dwudziestu od rozpoczęcia pracy nad wydaniem wielkiego powieściopisarza zżyłem się z jego biografią i twórczością i doszedłem do tak stosunkowo znacznej wiedzy o tych obydwu dziedzinach, że szkoda by jej nie wyzyskać, tym bardziej że składają się na nią źródła, do których już dzisiaj nie zawsze dotrzeć można, te czy inne bowiem informacje [...] pochodzą od osób dawno już nieżyjących. W ciągu wspomnianego dwudziestolecia narosły mi pokaźne teki materiałów najróżniejszych, autografów, odpisów z niełatwo odszukanych dzienników, czasopism, pamiętników, następnie podobizn i rzadkich przedruków utworów Sienkiewicza.

13,00 
Jens Munk

Książka jest nie tylko opisem życia i interesującej osobowości duńskiego żeglarza i podróżnika z przełomu XVI i XVII wieku, lecz również barwnym obrazem życia codziennego, stosunków społecznych i politycznych panujących w królestwie duńskim. wówczas jeszcze największej potędze północnej Europy. Przełożyła Maria Bero

15,00 
Juliusz Verne

Biografia ta ukazuje ciemniejsze strony charakteru prekursora gatunku science-fiction, pisarza uznawanego dotychczas jedynie za twórcę przygodowych powieści dla młodzieży, za optymistę i piewcę lepszej przyszłości. Biografia ta pozwoli zmienić zafałszowany wizerunek jednego z wybitniejszych twórców francuskich przełomu XIX i XX wieku.

95,00 
Justynian i Teodora

Według powszechnej opinii Teodora odznaczała się wyjątkową pięknością, mimo że jej twarz nosiła ślady burzliwego życia. Natura i doświadczenie obdarzyły ją bystrym i lotnym umysłem, niezawodną pamięcią i talentem do publicznych wystąpień. Była bezgranicznie pewna siebie i nie bała się żadnego mężczyzny. Nie bardzo wiadomo, gdzie i w jaki sposób zdobyła rozległe, choć powierzchowne wykształcenie; później, przy pewnej pamiętnej okazji, wywołała wręcz elektryzujące wrażenie cytując retora Isokratesa. Kiedy się poznali, Justynian był mniej więcej czterdziestoletnim mężczyzną, średniego wzrostu, i dosyć dużej i trochę zbyt rumianej twarzy. Na zewnątrz nieco oziębły, wprawdzie przystępny, ale nietowarzyski, oddawał się zapalczywie pracy nad sprawami państwowymi, zwracając pedantycznie uwagę na szczegóły i przejawiając niezwykłą zdolność długotrwałego obywania się bez snu.

14,00 
Karol X

Karol X nie był wielkim króle, ale pouczające są nie tylko żywoty wielkich ludzi. Ten uroczy książę, najmłodszy brat Ludwika XVI, świetnie się bawił na wersalskim dworze i - jak pisze Jose Cabanis - nie widział powodu, by tak dobrze urządzony świat miał się zmieniać. Kiedy wybuchła rewolucja, doszedł do wniosku, że trzeba przeczekać ten przeciwny naturze wybryk historii i uszedł za granicę. Wrócił w roku 1814 i nie chciał uznać, że przez dwadzieścia pięć lat coś się w kraju zmieniło. Karol otoczył się ludźmi, którzy niczego nie zapomnieli i niczego się nie nauczyli. Byli bardziej monarchistyczni od króla, toteż nazywano ich ultrarojalistami - w skrócie ultrasami.

20,00 
Richelieu

"Historia kardynała Richelieu jest malownicza; czy musi ponadto być sztuką z tezą? Jeśli tak, to powtórzmy, że racja stanu, której kardynał wiernie starał się służyć, nie była wartością pozorną, wymysłem rządzących. Przemawiała wówczas do serc i umysłów wielu ludzi stęsknionych za ładem i bezpieczeństwem po długim okresie wojen domowych. Nie wydaje się rozsądne krytykowanie owego ładu za to, iż był on porządkiem monarchicznym, osadzonym twardo na feudalnych fundamentach. Nie mógł wówczas być inny. Jednakże polityka Richelieu rozczarowała wielu jego zwolenników. Kardynał zraził do siebie liczne kręgi społecznej opinii: nie tylko swym autokratyzmem, ale i dokonanym wyborem, opcją wojenną."

35,00 
Ryszard III

Ryszard III, ostatni król z dynastii Plantagenetów, panował bardzo krótko (1483 - 1485), jednakże pozostaje do dziś jednym z najbardziej niepokojących i kontrowersyjnych władców w historii Anglii. Racja stanu nowej dynastii Tudorów wymagała przedstawienia go w jak najczarniejszych barwach, co zapoczątkowało swoją nie dokończoną biografią Thomasa More. Biografia Kendalla jest szczytowym osiągnięciem tego nurtu nowszej historiografii, który postawił sobie za cel weryfikację niewątpliwych zafałszowań i rehabilitację bądź przynajmniej obiektywniejszy portret Ryszarda.

16,00 
Toyotmi Hideyoshi

"Toyotomi Hideyoshi wciąż interesuje wielu historyków. Trwają badania nad jego biografią, wciąż toczą się spory na temat jego osoby, spotyka się rozmaite sądy formułowane przez współczesnych autorów. Jednak przy całej różnorodności poglądów i niejednoznaczności samego bohatera i poszczególnych aspektów jego polityki wewnętrznej i zagranicznej, roli i miejsca w historii Japonii i historii świata, prawie wszyscy zgadzają się z tym, że był jednym z najwybitniejszych polityków w całej historii tego kraju."

20,00 
Zwingli

"Dla niego życie na ziemi było okresem przygotowania do życia przyszłego, a nieliczni wybrani mieli swym przykładem pokazywać światu, jak powinien żyć prawdziwy chrześcijanin. Tak samo jak jego religijni przeciwnicy wierzył w siłę modlitwy, ale uważał, że modlitwa winna być skierowana bezpośrednio do Boga, nie zaś przez pośredników - Matkę Bożą i świętych". Biografia Huldrycha Zwingli - jednego z głównych twórców ewangelicyzmu reformowanego i przedstawicieli reformacji w Szwajcarii, założyciel Szwajcarskiego Kościoła Reformowanego.

29,00 
Zygmunt Freud

Żaden inny temat nie rozpalał tak twórczej, naukowej i powszechnej wyobraźni XX wieku jak osobowość Freuda i znaczenie jego teorii. Odkrycia Freuda, uznawane przez jego zwolenników za poglądy rewolucyjne, interpretowane przez jego licznych krytyków jako produkty nienaukowej, wręcz brudnej fantazji, decydująco zmieniły i określiły współczesny obraz ludzi i ich świata...

42,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności