Antykwariat Epicki > malarstwo

malarstwo

Artur Grottger. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 44

Jeden z czołowych przedstawicieli romantyzmu w malarstwie polskim. Studia artystyczne we Lwowie (1848-52), w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1852-54) i w akademii w Wiedniu (1855-58). W 1858 był w Monachium, gdzie zapoznał się z kartonami W. Kaulbacha i M. von Schwinda. Pod ich wpływem wykonał pierwsze cykle kartonów Szkoła szlachcica oraz Wczoraj-Dziś-Jutro. Po powrocie do Polski (1865) przebywał w Małopolsce. W końcu 1866 wyjechał do Francji.

25,00 
Boznańska. Non finito

Olga Boznańska. Najwybitniejsza malarka epoki. Obywatelka świata. Jej portrety intrygowały, niepokoiły, obnażały duszę malowanej osoby. Nie uznawała banalnego piękna. Charakter, emocje, uczucia były dla niej ważniejsze niż uroda modeli. Po Paryżu chodziła w sukni giupiurowej z trenem pełnym falban i plis. Wzbijał się za nią tuman kurzu. Na głowie miała olbrzymi, sinoczarny wał włosów wysoko w kok zaczesanych. Na nim „czarne gniazdo z dżetów i flaneli podpięte wysoko z tyłu kwiatami, spod którego spływały czarne strusie pióra”. Wyglądała jak „posąg wyjęty na chwilę z ciemności piramidy”. Przez trzydzieści lat malowała w pracowni przy Boulevard Montparnasse. Bywali tam m.in. Zofia Stryjeńska, Mela Muter, Wojciech Kossak, Artur Rubinstein. Pojawiała się Maja Berezowska „ze swoimi kochasiami”.

39,00 
Da Vinci. Klasycy sztuki.

Nowa seria, poświęcona wielkim mistrzom i kierunkom w malarstwie od średniowiecza do końca XX wieku, przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej. Z treścią każdego tomu, zawierającego syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst historyczny i artystyczny lub analizę poszczególnych dzieł. Korzystanie z książki ułatwiają kolorowe paski na marginesie każdej strony.

18,00 
Edgar Degas

Kolejny album z serii "W kręgu sztuki", prezentujący twórczość słynnego paryskiego malarza - Edgara Degasa. Wydanie zawiera notkę biograficzną, krótkie kalendarium życia i twórczości oraz liczne reprodukcje wraz ze zwięzłym przedstawieniem.

15,00 
Historia sztuki w zarysie

Czym jest sztuka? Najbardziej rozpowszechniony jest pogląd, że sztuka to piękno widziane przez artystę. Ten pogląd wsparty jest drugim, także szeroko rozpowszechnionym, że piękne jest to, co kto lubi, co się komu podoba. Oba te poglądy wyrastają z podstaw sięgających starożytnej, idealistycznej estetyki greckiej. Jej wyrazicielem był Platon, który utworzył świat idei bytujących niezależnie od nas. W tym świecie sztuka znalazła swoje miejsce jako wyrazicielka idei. Zadaniem artysty było ideę piękna przywołać i okazać...

35,00 
Impresjonizm

Długą drogę przeszła sztuka w ciągu stu lat, które nas dzielą od pierwszych przejawów orientacji i szkoły impresjonistycznej. Burzliwa była atmosfera wokół nowej epoki i burzliwe dalsze dzieje inicjatywy artystycznej,  która do dziś nie straciła energii swej dociekliwości i sprawdzaniu mocy i granic stosowalności malarstwa jako instrumentu poznania, wyrażania i oddziaływania.

10,00 
Impresjonizm

Barwny przewodnik po malarstwie impresjonistycznym i czynnikach, które wpłynęły na ostateczny kształt tego kierunku.

25,00 
Jan Matejko wszystkim znany

Biografia Jana Matejki to barwna opowieść o wielkim malarzu, patriocie, wybitnym pedagogu i niestrudzonym obrońcy zabytków Krakowa.

18,00 
Noakowski

"Stanisław Noakowski, artysta, teoretyk i popularyzator architektury, a przede wszystkim jej wielki miłośnik, wierzył, że to właśnie w architekturze najlepiej wyraża się dusza narodu. Uważał, że rysując budowle, przedstawia się historię danej cywilizacji, a także jej charakter i naturę, dlatego jest ona najwymowniejszą ze sztuk."

20,00 
Słuszna walka. Od Couberta do impresjonistów

Pierwszy raz w języku polskim ukazuje się krytyka artystyczna Zoli w obszernym wyborze i w odrębnym tomie. Wielu czytelników powieści tego pisarza zapewne nie wie nawet, że Zola przez trzydzieści lat uprawiał krytykę malarstwa, a tym bardziej, że należał do krytyków wybitnych i że jego artykuły z tego zakresu stanowią pasjonującą lekturę.

24,00 
Studium do autoportretu

"Autobiograficzna książka Marka Żuławskiego jest nie tylko lekturą pasjonującą, jest to również książka świetnie napisana. I jeśli nie odnotowałem moich wrażeń natychmiast, gdy Studium do autoportretu przeczytałem, to przede wszystkim dlatego, że nie bardzo wiedziałem, jakimi słowami mój zachwyt wyrazić, a zalety i uroki książki wyeksponować. Nie wiem i teraz. […] Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, iż przymiotnik: znakomity, znakomita jest słowem nadużywanym, wytartym i w wielu przypadkach tak zbanalizowanym, iż przestaje cokolwiek znaczyć. Autobiografia Marka przywraca temu przymiotnikowi jego pełny blask."

12,00 
Sztuka na dworze książąt Pomorza Zachodniego w XVI-XVII wieku – Katalog

Katalog wystawy, która miała miejsce w miesiącach wrzesień-listopad 1986 roku w Zamku Królewskim w Warszawie oraz grudzień 1986-marzec 1987 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Na fotografiach zaprezentowano niektóre z eksponatów: obrazy, talary, medale i ordery, pierścienie i bransolety.

40,00 
Tadeusz Brzozowski

Pięknie wydany album malarstwa i grafiki.

25,00 
Tycjan. Wielka Kolekcja sławnych malarzy – tom 4

Tycjan, właściwie Tiziano Vecellio, już za życia uznawany był za jednego z najwybitniejszych malarzy swej epoki, jego obrazy cieszyły się ogromną popularnością i osiągały bardzo wysokie ceny. Także po śmierci nie popadł nigdy w zapomnienie i wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia artystów (m.in. na Tintoretta i Rubensa). Jego arcydzieła cechuje rozmach i spontaniczność, ekspresja, wspaniała kolorystyka, wyważenie gry świateł i cieni oraz wielka swoboda pędzla. Uważa się je za szczytowe osiągnięcie sztuki weneckiej.

25,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności