Antykwariat Epicki > literaturoznawstwo

literaturoznawstwo

Starożytność, średniowiecze, renesans. Super skrypt

Przejrzyste i zwięzłe opracowanie epok literackich, charakterystyka twórczości najważniejszych autorów i streszczenia utworów. W sam raz na początek roku szkolnego!

10,00 
100 zakazanych książek

Historia cenzury dzieł literatury światowej. Od Dekameronu po Ulissesa, od Cierpień młodego Wertera po Szatańskie wersety, a także Oliver Twist i Pani Bovary trudno uwierzyć, że wiele książek znajdujących się dziś w kanonie literatury było kiedyś poddawanych cenzurze politycznej, obyczajowej, społecznej i religijnej. Kompendium zawiera historię stu najbardziej znanych zakazanych książek.

17,00 
Antyk w Polsce. Część II – Studia

Antyk w Polsce. Część II - Studia. Tytuł trudno dostępny na rynku.

59,00 
Campo Santo

Sebald pozostawił po sobie tylko jedną niedokończoną książkę. Jej fragmenty składają się na Campo Santo. Pierwszą część zbioru stanowi zarzucony przez autora „projekt korsykański”, który przewijał się w twórczości Sebalda już od publikacji Pierścieni Saturna. W tych fragmentach pisarz jawi się jako badacz historii, natury, ludowych obrzędów i ich związków ze współczesną rzeczywistością. W drugiej części zebrano kilkanaście tekstów krytycznych, w których Sebald zajmuje się rozmaitymi dziełami sztuki – od teatralnych przedstawień Handkego, przez obrazy do utworów wybitnych pisarzy: Güntera Grassa, Wolfganga Hildesheimera czy Franza Kafki.

49,00 
Człowiek matematyczny i inne eseje

Wybór esejów, przemówień, fragmentów dziennika, notatek – ukazuje oryginalność myślenia Musila jako krytyka literatury i kultury.

99,00 
Głowa owinięta koszulą

Uzupełnienie mickiewiczowskiego cyklu "Jak bajeczne żurawie", w którym ukazały się książki: "Żmut", "Baket", "Kilka szczegółów" oraz "Do Snowia i dalej".

20,00 
Literatura i chaos. Szkice o literaturze XX i XXI wieku

Publikacja adresowana jest do literaturoznawców, kulturoznawców, studentów nauk humanistycznych oraz wszystkich zainteresowanych literaturą XX i XXI wieku.

44,00 
Marysieńka Sobieska

Tym razem Boy przedstawia nam złożone postaci Marii Sobieskiej, jej męża króla, oraz barwną panoramę społeczno-obyczajową Rzeczpospolitej XVII wieku.

18,00 
Pasje i kantyleny. Szkice o literaturze niemieckojęzycznej

Szkice Jerzego Łukosza, wyrastające z niemieckoliterackich pasji autora, przybliżają sylwetki Herdera, Ovalisa, Schillera, Benna, Walsera oraz Lerneta-Holenii, a więc oprócz współczesnych, twórców XVIII- i XIX-wiecznych. Pasje Łukosza to i styl, i erudycja, i radość płynąca z obcowania ze słowem. Słowem myślącym.

12,00 
Polska kultura literacka Lwowa lat 1939-1941

Ze Lwowa i o Lwowie. Lata sowieckiej okupacji w poezji polskiej. Antologia utworów poetyckich w wyborze.

22,00 
Polska-Ukraina. Dialog kultur

Materiały z sesji naukowej zorganizowanej w dniach 29-30 października 2003 roku przez Instytut Filologii Ukraińskiej Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku pod red. Wojciecha Piotrowskiego.

20,00 
Problemy literatury i estetyki

Zbiór sześciu rozpraw z lat 1924 - 1970, poświęconych głównie problemom gatunku powieściowego, omawiających jego specyfikę, rozwój i miejsce jakie zajmuje wśród innych gatunków literackich.

35,00 
Przemijanie a literatura

"Przemijanie a literatura" to ostatnia, przedśmiertna książka Malraux'a, zamykająca jego refleksje nad sztuką, jej funkcją, trwaniem, przemijaniem. Autor zajmuje się tu głównie literaturą, i to literaturą europejską, zwłaszcza francuską; rozważania nad literaturą wspiera przykładami z innych dziedzin sztuki, prezentując jak zawsze niezwykłą erudycję i rozległość zainteresowań. Przełożyła Anna Tatarkiewicz

15,00 
Przygody dzieł literackich

Książka omawia w zmiennym świetle ich kolejnych interpretacji siedem wielkich utworów literatury polskiej: Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, Pana Jowialskiego Aleksandra Fredry, Balladynę Juliusza Słowackiego, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Pałubę Karola Irzykowskiego i Kosmos Witolda Gombrowicza. Na tych przykładach ukazuje różnorodność sposobów oglądu dzieła literackiego oraz zakreśla historię recepcji utworów, które dziś śmiało możemy zaliczyć do klasyki polskiego piśmiennictwa.

26,00 
Regiony wielkiej herezji. Szkice o życiu i twórczości Brunona Schulza

Niniejsza praca ma głównie na celu naszkicowanie życiorysu pisarza oraz pewnych zagadnień twórczości autora Sklepów cynamonowych na tle jego biografii, w powiązaniu z nią, ukazanie niektórych korelacji między człowiekiem a pisarzem, życiem a dziełem, realiami a kreacją artystyczną.

30,00 
Ślad wydawcy

Od weneckiego wydawcy Erazma z Rotterdamu Aldusa Manucjusza przez młodego wydawcę Kafki Kurta Wolffa aż do Roberta Silversa, legendarnego redaktora „The New York Review of Books” – Ślad wydawcy to nie tylko apologia edytorstwa jako jedynego w swoim rodzaju gatunku literackiego, którego perłą w koronie jest prowadzone przez Roberta Calassa mediolańskie wydawnictwo Adelphi, lecz także requiem dla tej „ukrytej tradycji” życia i myśli, którą dla wielu z nas pozostaje książka i przyjemność płynąca z formy jej wydania.

25,00 
Szkice literackie

Książka zawiera dwadzieścia osiem esejów dotyczących literatury i wydana została w serii "Pisma", tom 6.

18,00 
Tadeusz Kościuszko w literaturze narodów Europy i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

"Złotymi literami zapisało się nazwisko Tadeusza Kościuszki w historii naszego narodu. Jego miłość ojczyzny, jego bohaterskie czyny odbił się potężnym echem w naszym piśmiennictwie, które ukazywało insurekcję jako czyn patriotyczny, połączony z walką o sprawiedliwość społeczną. Kościuszce złożyli hołd nasi wieszcze, pisali o nim najwięksi nasi poeci i pisarze, pisali autorzy, których nazwiska dano już uległy zapomnieniu, śpiewał o nim lud polski, który go ojcem zwał." Wydanie pierwsze.

20,00 
Wilno literackie na styku kultur

Zbiorowy tom obejmuje przeszło dwuwiecze dziejów dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Stara się je ukazać z wielu stron jako różnorodność współżyjących w nim zbiorowości. Jest więc rozbudowaniem na szereg nowych zjawisk zagadnień przedstawionych we wcześniejszym tomie zbiorowym Poezja i poeci w Wilnie lat 1920-1940.

45,00 
Wybaczyć Bogu. Hiob w literaturze podejmującej tematykę II wojny światowej

Książka Wybaczyć Bogu podejmuje problematykę cierpienia i jego doświadczania w perspektywach literaturoznawczej, antropologicznej i teologicznej w świetle utworów: Hiob Karola Wojtyły, Mąż doskonały Jerzego Zawieyskiego, Drugie szczęście Hioba Anny Kamieńskiej, Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Zvi Kolitza i Wakacje Hioba Bogdana Wojdowskiego. Każdy z nich, sięgając do biblijnej postaci Hioba, niezależnie od siebie nawzajem, usiłuje znaleźć odpowiedź nie tyle na pytanie unde malum? ale czy istotnie malus omnia in malum vertit? Te osobne głosy w zaskakujący sposób wchodzą ze sobą w dialog, wobec którego czytelnik nie może pozostać obojętny.

16,00 
Odwiedź nas
ANTYKWARIAT INTERNETOWY - aktywny całą dobę: 24/7
email: antykwariatepicki@op.pl


Możesz też zadzwonić
666 604 676

Regulamin sklepu | Polityka prywatności